İçme suyu tesisleri Büyükşehir’in kaliteli hizmet anlayışı ile yenileniyor İçme suyu tesisleri Büyükşehir’in kaliteli hizmet anlayışı ile yenileniyor

12 Eylül 1980 askeri darbesinin ardından hazırlanan ve 7 Kasım 1982'de halk oyuna sunulan anayasa için yüzde 80 hayır, 12 Eylül 2010'da yapılan referandumda ise anayasa değişikliği için yüzde 90 evet oyu ile gündem olan Topağaç Mahallesi'nde 14 Mayıs'ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve parlamento seçimleri öncesinde mahalle girişine pankart asıldı.

Pankartta '"1982 Anayasası'na hayır oyu veren demokrasi olan Topağaç Mahallemize 
1-Hurdacı
2-HDP'liler
3-CHP yetkilileri
4-İYİ Parti yetkilileri
5-Saadet Partisi yetkilileri
6-Deva Partisi yetkilileri
7-Gelecek Partisi yetkilileri
8-Demokrat Parti yetkilileri giremez' ifadelerine yer verildi. 

DEVA Partisi Akyazı İlçe Başkanı Erkan Çoruğlu, mahalleye asılan pankarta tepki göstererek; "Bu tabela Türkiye Cumhuriyeti devletine karşı asılmıştır. Bu tabela ülkemizin başka bir yerinde asılsa bölücülük anlamını taşır dolayısıyla bu tabela bölücü pkk ile aynı hedefe hizmet eder. Bu tabela ülkenin ülkenin bölünmez bütünlüğüne aykırıdır. Bu tabela demokrasiye hukuk devletine aykırı 12 Eylül darbesiyle aynı anlamı taşır. Bu tabelada halkı galeyana getirmek kin ve nefret suçu içermektedir. Dolayısıyla bu tabelanın muhatabı Sakarya Valiliğidir, Akyazı Kaymakamlılığıdır, güvenlik kuvvetleridir, emniyet güçleridir. Gerisi hikayedir" dedi.