Bağımsız Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır, Gazeteci Fatih Altaylı'nın sorularını yanıtladı. Dikbayır, ses kaydı olayı, siyasi planı, MHP'ye döner mi, İyi Parti'nin geleceğini nasıl gördüğü konusunda sorulara cevap verdi.

İşte Altaylı'nın programında öne çıkan başlıklar...

Ümit Dikbayır’ı itibarsızlaştırmak için alınan ses kaydı?

* Şimdi ben 27'nci dönemde danışmanlarımından biri emekli olmuştu. Şimdi adı geçen danışmanım gençlik kollarındandı. Eski ve yeni il başkanıyla yakındı. Bu çocuğu aldım yanıma. Sonra bu süreçler başlayınca bu danışmanıma uyarı yapıyor biri. Selçuk Kılıçaslan bunu evine çağırıyor. Orada kayıt alıyor. Bu çocuk geldi bana, başına geleni anlattı. Kayıt etmiş. Bende suç duyurusun yaptım bugün. Kayıtlarda Esma Beker adına bu çocuğa söz veriyorlar. Özetle Ümit Dikbayır'ı itibarsızlaştırmamız lazım diyorlar. Yavuz Ağıralioğlu'na yaptıkları gibi. Dinleyince şok oldum. 

Başkan Rahmi Şengül'ten teşekkür Başkan Rahmi Şengül'ten teşekkür


Ümit Dikbayır’ın siyasi planı ne olacak?

*Benim bu partinin tabanıyla, oy verenlerle sorunum yok. Benim istifa eden çok sayıda insan var. Benim kırgınlığım var. Genel Başkana var. Yöneticilere kırgınlığım. Yüzde 100 haklı olduğumu bile bile beni savunamadılar. Kimsenin bu partiyi bu hale düşürmeye hakkı yok. Partiyi yıpratıyorlar. Üzülüyorum. Ben sahada olan biriyim. Ben başta Sakaryalı hemşehrilerim olmak üzere vatandaşlarımın Ankara'da sesiyim. Daha çok çalışacağım şimdi. Genel merkezde görevim varken zamanım kısıtlıydı. Bağımsız olarak dönem sonuna devam edeceğim. 

Aynı yönetim devam ederse İYİ Parti’nin geleceği nasıl olur?

*Ben bu yönetimle çalışmam. Yönetim değişir. Milletin faydasına neyse ben onu yaparım. Yönetim değişmezse, ben iyi görmüyorum. Günden güne eriyor parti. Bu kütlesi gibi. Genel Başkan yorulduysa bu parti bu ülkeye lazım. Olabilir. Yorulabilir. Partiye bunu yapmaya hakkı yok. İhraç edildim ama içimden atamıyorum. Oraya zarar verecek cümle kullanmam.  ( MHP'ye döner misin) Ben hiç bir yere gitmem.