TV100 ekranlarında canlı olarak yayınlanan Gürkan Hacır'ın moderatörlüğünde Taksim Meydanı programında İyi Parti'de son zamanlarda yaşanan gelişmeler ele alındı. 

Fatih Turan: “Serdivan Türkiye’ye örnek olacak” Fatih Turan: “Serdivan Türkiye’ye örnek olacak”

Gazeteciler Şaban Sevinç, Barış Yarkadaş, Deniz Gürel ve Fuat Uğur'un yorumcu olarak katıldığı programda olayların merkezinde bulunan Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır uzun uzun tartışıldı 

Dikbayır'ın İyi Parti Lideri Meral Akşener'in akrabalarına ait banka hesaplarını incelettiğine dair iddialar sonrasında Akşener grup toplantısında çok sert konuşmuş, daha sonra Sakarya İl Teşkilatı görevden alınmıştı. Kriz sonrasında Dikbayır, dilekçe vererek iddiaların araştırılmasını istemişti. 

TV100 Ankara Temsilcisi Deniz Gürel, yangın yerine dönen İyi Parti'deki bu olayla ilgili Dikbayır'la görüştüğünü söyledi. 

TV100'den Deniz Gürel'e konuşan Dikbayır, " Genel Başkanın ailesinin ve özel kalem müdürünün bankla hesaplarına baktırıldığı iddiaları var. Bununla ilgili benim ismimi alçakça ortaya atıyorlar. Dedikoducuları iftiracılar ortaya çıkarsınlar. He parti genel merkezine hem meclis grubuna dilekçeler verdim. Eğer bu dilekçelerin üzerine yatarlarsa Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına ve TBMM divanına dilekçe vererek dokunulmazlığımın kaldırılmasını isteyeceğim.  Çok şükür alnımız ak. Benim çocuğuma okulunda bu adi iftiraları soruyorlar. Bu işin üstünün kapanmasına müsaade etmem. Bir kumpas kurulmuş. Kim kurdu, genel başkanı kim yanıltı bilmiyorum. Ama beklentim bunlarla ilgili gereğinin yapılması ve benim iadei itibarım için bu konuşmaların benim içinde yapılması. Akşener’le MHP’deki süreçten bugüne kadar 7 yıldır beraber yol yürüyoruz. Benim asıl üzüldüğüm nokta o. Bana sorulmadan bu konuşmalar yapıldı. Buna üzülüyorum" dedi