Demokrat Parti Sakarya İl Başkanı İsmail Ergül, AK Parti Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz'un "Muhalefetin uykuları kaçacak" açıklamasına cevap verdi. Başkan Ergül, "Seçim yaklaştığında ise vatandaşın gözüne girmek için boş sözler atıp duruyorsunuz. 2023 seçimlerinde rekor kırmayı hiç beklemeyin." dedi.

Başkan Ergül, şu ifadeleri kullandı:

DEVA Partisi'nden Sebzeciler ve Meyveciler Esnaf Odasına ziyaret DEVA Partisi'nden Sebzeciler ve Meyveciler Esnaf Odasına ziyaret

"AK Parti Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz, önceki gün partisinin ilçe danışma meclis toplantısında “Muhalefetin uykuları kaçacak” açıklamasında bulunmuştu. Şimdi sayın vekilimize soruyorum? Siz 20 yıldır Sakarya’ya ne yaptınız? Ne hizmet sundunuz? Cevap ise çok basit hiç bir şey yapmadınız. Sahada hiçbir sorun yok diyorsunuz? AFA kültür merkezi, Hafif raylı sistem, karasu demir yolu inşaatı Fuar alanı gibi bunların hesabını vatandaşınız sandıkta soracaktır. Sahada çok sorun var ki ama sizler görmemezlikten geliyorsunuz. Seçim yaklaştığında ise vatandaşın gözüne girmek için boş sözler atıp duruyorsunuz. 2023 seçimlerinde rekor kırmayı hiç beklemeyin. Çünkü bu seçimde vatandaşlar 20 yıllık serüvenizi son vereceğinize inanıyorum. Geçtiğimiz haftalarda KPSS sınavları sonrasında meydana gelen iddialar sınavların ertelenmesine neden oldu. Sorumlusu görevden alınıp başkası atandı. Ama Milli Eğitim Bakanı şuan görevde peki neden görevden alınmadı. Adeta yap boz tahtasına dönüşen eğitim maalesef kötü yönetilmekte. Buna benzer bir çok sorunun çözümü yapılacak olan seçimde belirleyecek. Bizler iktidara geldiğimizde ne uykumuz kaçacak ne de saha da sorun olacak. Her şey adil bir şekilde çözülecektir."