Yüce 4 buçuk yıllık bilançoyu açıkladı: “Rekorlar kırdık, kırmaya devam edeceğiz” Yüce 4 buçuk yıllık bilançoyu açıkladı: “Rekorlar kırdık, kırmaya devam edeceğiz”

Türkiye'de son zamanlarda tüm kalemlerde zam furyası yaşanırken Sakarya'da ise ilginç bir zam talebi yaşandı.  Son 3 ayda gramajı ve fiyatı sürekli değişen ekmek ile ilgili yeni bir başvurunun yapıldığı öğrenildi.

Bozuk Para Derdi Fiyatları Artırdı!

Sakarya'da Temmuz ayında 200 gram ekmek 5 lira iken, bir dizi zam sonrası fiyat 7.5 lira olmuştu. Ekmeğin fiyatının 7.5 lira olması sonrası fırıncıların müşterilere bozuk para verirken sıkıntı yaşadığı ve bu konunun ciddi bir hal aldığı belirtildi. Bu konudaki artan şikayetler ve talepler sonrası fırıncılar, bozuk para problemine çözüm bulabilmek için ekmeğin gramajını ve fiyatını artırma kararı aldı. 

Fırıncıların Çözümü: Ekmek 10 Lira!

Medyabar editörlerinin aldığı bilgiye göre fırıncılar, Sakarya'da 7.5 lira olan 210 gram ekmeği, 280 gram yaparak 10 lira fiyat biçti. Fırıncıların müşterilere vermekte yaşadığı bozuk para problemi sonrası üretilen bu radikal çözüm, şaşkınlık yaratırken SESOB'a ekmeğin 10 lira olması için başvurunun yapıldığı öğrenildi. 

Medyabar