HALK54.COM
Türkiye tarihinden en kritik seçimlerine sayılı günler kala siyasi partiler mitinglerine devam ediyor. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın mazbatası TBMM Başkanı Şentop'a teslim edildi Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın mazbatası TBMM Başkanı Şentop'a teslim edildi

Sakarya'da 14 Mayıs seçimleri öncesi son miting CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından gerçekleştiriliyor.

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu, ittifak ortağı Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Cumhurbaşkanı Yardımcısı adayları Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş seçim çalışmaları kapsamında Sakarya'ya geldi.

Demokrasi Meydanı'nda gerçekleştirilen büyük mitingte ilk sözü Mansur Yavaş aldı ve "Ne demek illet, zillet, vatan haini, ne demek?" diyerek söze başladı. Sahneye ikinci olarak "taş atan eller yerine kalp yapan eller havaya" sunumuyla Ekrem İmamoğlu geldi. 

İmamoğlu, "Burası Gaffar Okkan'ın memleketidir. Memleketin her köşesi güzel olmak zorunda. Biz güçlü bir ekibiz. Görmediğiniz devasa ekiplerimiz var. Bu milleti coşturacak güçlü bir ekibiz. Milletin evlatlarıyla bu ülkeyi yöneteceğiz. Bizi taşlamaya çalışanlar olabilir. Bunları azmettirenler akıllarını çelenler vardır. Biz onlara taş değil çiçek atarız. Biz bu memleketi sevgiye boğacağız. Onlar gibi kafa göz yarmayacağız. Bırakın onların inançlarımız üzerinden milletimizi bölmeye çalışmalarını. Yollayacağız onları evlerine. Onlara kalırsa onlara oy verenler milli, vermeyenler değil. Bu kadar akıl yoksunu, bu kadar oy için her şeyi yapabilecek insanlar. Çünkü dertleri millet değil dertleri bu ülkenin sırtından rank elde etmiş insanların gelecek kaygıları. Her gün pandoranın kutusundan yeni bir şey çıkıyor. Duyduğumuz şeylerden biz utanıyoruz, başımız öne eğiliyor." dedi.