TV264'de "Gazeteciler Soruyor" programının konuğu Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce oldu. Gazeteciler Zafer Tokuş, Hakan Turhan, Hüseyin Cumalı ve Sefa Polat'ın sorularını yanıtlayan Ekrem Yüce, 31 Mart'a fiziken, ekibiyle, çalışmaları ve projeleri ile hazır olduğunu söyledi. 

Aday olmayacağı ile ilgili söylentilere canlı yayında cevap veren Başkan Yüce; "

Yunus Tever'den teşekkür Yunus Tever'den teşekkür

Grup grup heyetler geliyor suratlar asık. 'Başkanım bize niye üzüyorsun. Aday olmayacakmışsın' diyorlar. Sokak sokak geziyorlar 'o aday değil' diyorlar. Dozajı artırdılar. Anketlerde ismimi siliyorlar. Ayıp ya. Yalan, iftira mübah mı? Kim yapıyorsa bedelini öder. Aldırış etmiyorum. İşime bakıyorum. İtibar etmedim. En sonunda kayınvalidem aradı. 'Aday olmacakmışsın bize niye söylemiyormusun?" dedi. Komşusundan duymuş. Bunlar yalandır, iftiradır, algıdır açıklaması yaptım. 

'Ekrem Yüce aday olmayacak oylarınız zayi olmasın. Alzaymır, hastaymış'. Farklı farklı iftiralar. Kim yayıyorsa Allah yerle yeksan etsin. Allah'tan korkun. Ayıp iftira atmayın. Çalışmanızı anlatın. Kendinizi tanıtın. Siyasetinizi yapın. Yaptıklarını anlat varsa eserlerini göster. Saygı duyar tebrik ederim. Kimseyi tenkit etme. Hastaymış falan ayıp. Yazık yazık. Kendinize gelin. Zerre kadar utancınız varsa kendinize gelin. Allah'a havale ediyorum. Şahsiyetime saldırılar oluyor. Kimseyle işim olmaz. Herkes kendisini pazarlasın. Doğru siyaset yapmak lazım. Bunlara, bu tür oyunlara gerek var mı? 

Ali İhsan Yavuz net konuşmalar yaptı. Siyasete seviye getirici konuşma yaptı. Gereğini yaptı. Bunlar bira kesildi. Davasına sahip çıkan çok değerli kardeşlerimiz var. Bu işin senaryo tiyatro olduğunu vatandaş öğrendi. 

Rakipler olacak. Dozajını kaçırmamak lazım. Rencide edilmemeli. Küçük düşürülmemeli. Ben işime bakıyorum. Bazı olaylara üzülüyorum.

Dimdik ayaktayım. İşimin başındayım. Siyasi otoritenin kararı önemlidir. Cumhurbaşkanımız ve ekip arkadaşları karar alır. 

ANKARA ZİYARETLERİ

Ankara'da nezaket ziyaretleri yaptım. Bu işte var olduğumuzu ifade ediyoruz. Ziyaretlerimiz çok çok güzel geçti. Cumhurbaşkanı yardımcılarımız dahil gitmediğimiz kimse kalmadı. Görüşmem gereken her yerle görüşmemi yaptım. 

Sakarya'da AK Parti'de güzel bir yarış var. Güzel talep var. Tatlı yarış var. Başarıya götürecektir. Sakarya'da AK Parti sevdalıları ve gücü var. Sakarya AK Parti konusunda nadir illerden birisi. Arazide bunu görüyorum. Cumhurbaşkanımıza karşı müthiş bir sevgi ve dua var.