Ay sonunun gelmesi ile birlikte Ekim ayında doğal gaza zam gelecek mi sorusu cevap buldu. Boru Hatları ile Petrol Taşıma AŞ’nin (BOTAŞ) internet sitesinden yaptığı açıklamada doğal gazda ekim ayı içerisinde tarife değişikliğine gitmediğini duyurdu. 

Merkez Bankası döviz rezervimiz 125 milyar dolar Merkez Bankası döviz rezervimiz 125 milyar dolar

Ay sonunun gelmesi ile birlikte doğal gaz fiyatlarında herhangi bir değişiklik olup olmayacağı merakla bekleniyordu. Bu merakı giderecek açıklamayı Boru Hatları ile Petrol Taşıma AŞ’nin (BOTAŞ) internet sitesinden yaptığı açıklama ile sonlandırdı.

DOĞAL GAZIN EKİM AYINDA FİYATI DEĞİŞMEDİ
BOTAŞ yazılı olarak yaptığı açıklamada ekim ayına ilişkin tarife tablosunu yayımladı. Buna göre konut tüketicileri için  gaz dağıtım şirketlerine ekimde uygulayacağı satış fiyatı sabit kaldı.

1000 metreküp doğal gaz için 4 bin 80 lira olarak uygulanmaya devam edecek. Bu rakam sanayi abonelerin tarifesi için kademe 1 1000 metrüküp doğal gaz fiyatı 7 bin 124 lira, kademe 2 için ise 15 bin 833 lira olarak açıklandı. Elektrik üretim amaçlı tarifede ise 1000 metreküp doğal gazın fiyatı 20 bin 625 olarak belirlendi.

ELEKTRİK DE SABİT KALDI
Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu faaliyet bazlı, nihai ve yeşil tarife tablolarını Resmi Gazete'de yayımladı. Bugünkü yayımlanan rapora göre 1 Ekim'den itibaren elektrikte herhangi bir fiyat değişikliğine gidilmedi.