Nurettin Eryılmaz-Zeynep Şişe

Emekliye Ek zam müjdesi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan memur ve emekliye ek zam müjdesini verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, refah payı düzenlemesi için Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Hazine ve Maliye bakanlığına talimat verdiğini duyurmuştu.

Gündemin ve sokağın nabzını halka mikrofon uzatarak görüşlerini almayı sürdüren HALK54 ekibi, seçim sonrası memur ve emekliye ek zam verilmesi yönündeki gelişmeyi sokakta vatandaşlara sordu.

Sokakta yapılan röportaj çekimlerde zaman zaman ilginç anlarda yaşanıyor. Vatandaşlar arasında siyasi görüş gerginliğinde yaşandı.

AK Parti'den memur, emekli ve asgari ücret zammı açıklaması! AK Parti'den memur, emekli ve asgari ücret zammı açıklaması!

Röportajda kavgaya tutuştu

'Emekliye memura ek zam müjdesi için beklenen ücretin 10 bin TL olması lazım' diyen de oldu, 15 bin ile 20 TL diyen de oldu kimi de emekli aylıklarının yeterli olduğunu söyledi.  Bir vatandaş ‘Erdoğan ne söz verdiyse tutar.’ dedikten sonra karşı görüşte ki bir vatandaşın söze dahil olup ‘memlekette soğan, patates, domates ve ev kiraların fiyatı neden uçtu?’ dedikten sonra birbirlerinin üzerine yürüdüler. Durum fiziki müdahaleye kadar tırmanınca HALK54 ekibi kavgaya müdahale ederek olay çıkmasını engelledi.

Lokantadaki fiyatta tepki

Bir vatandaş elinde fatura ile gelerek ‘ biraz çorba içtim ve ıslama köfte yedim. 162 TL hesap ödedim.’ dedi. 'Canımızın istediğini yiyemeyecek miyiz' diye sitem eden vatandaş ‘bu fahiş fiyatla denetlenmiyor kira fiyatlarına, market fiyatlarına zamanında neden müdahale edilmedi?’ diye tepki gösterdi.

Sokağın sesi HALK54 farkıyla

Vatandaşlar, ek zam haberi hakkında ne düşündüklerini HALK54 mikrofonuna anlattılar. Sokakta vatandaşın sesini halk54.com farkıyla tüm detaylarıyla izleyebilirsiniz.