Nurettin Eryılmaz

Tatil dolandırıcıları, sosyal medya üzerinden kiralık bungalov ev ilanları ile ağlarına düşürdükleri kişilerin parasını alarak izlerini kaybettiriyorlardı. Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerinin başlattıkları teknik çalışmayla çevre illerde gerçekleştirdikleri operasyon ile 5 kişi gözaltına alındı.

Sakarya İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğü'nde 4 gündür gözaltında bulunan şahıslar, sorgularının tamamlanmasının ardından bu sabah erken saatlerde Sakarya Adliyesine sevk edildiler.

Adliye sevk edilen 5 kişinin işlemleri sürüyor.

UYARI YAPILMIŞTI
Bungalov evlerle ilgili dolandırıcılık vakaları artmaya başlayınca, dolandırıcılığın önüne geçilmesi için bungalov ev işletme sahipleri dernekleşmişti. Dolandırıcılar yüzünden sektörün kötü duruma geldiğini belirten Sapanca Villa ve Bungalov İşletmeciliği (SAVİBU) Başkanı Ali Safha Alaçam, geçtiğimiz aylarda HALK54'e yaptığı açıklamada "Bununla ilgili mücadele etmeye çalışıyoruz ama malum internet olduğundan dolayı sistem çok ağır işliyor. Bununla ilgili emniyetin diğer kaymakamlığın, belediyenin birçok çalışmaları var ama başa çıkamıyoruz, dolandırılıyoruz. Bu da rezervasyon alırken bizi çok kötü durumlara sokuyor." diyerek uyarıda bulunmuştu.