Adapazarı sokaklarında bayram dolayısıyla esnaf ve vatandaş ziyareti yapan CHP Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, HALK54 ekibinin röportajına konuk oldu. Her gün farklı konularla yaptığı sokak röportajıyla sokağın nabzını tutan HALK54 ekibine özel olarak teşekkür eden Özkoç, özel açıklamalarda bulundu.

Akçakoca'da balık tezgahları renklendi Akçakoca'da balık tezgahları renklendi

Nurettin Eryılmaz-Fuat Koçer
HALK54, sokak röportajlarında her gün farklı konularla sokağın nabzını tutmaya devam ediyor. HALK54 ekibi, Arefe gününde sokağa çıkarak vatandaşlara mikrofon uzattı, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'nin "Çalışanlarımızın refah seviyesine katkı sağlamaya devam edeceğiz" açıklamalarını sordu.

ÖZKOÇ, HALK54'E KONUŞTU
CHP Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, Katlı Pazar, Uzun Çarşı ve bulvarda gerçekleştirdiği esnaf ziyaretlerinin ardından, 
HALK54 ekibinin bulvarda gerçekleştirdiği röportaja denk geldi. 

Burada toplanan kalabalıkla konuşan Özkoç, daha sonra HALK54 mikrofonlarına özel açıklamalarda bulundu.

HALK54'E ÖZEL TEŞEKKÜR
Her gün farklı konularla yaptığı sokak röportajıyla sokağın nabzını tutan HALK54 ekibine özel olarak teşekkür eden Özkoç, "Öncelikle size çok teşekkür ederim. Yaptığınız gazetecilik çok önemli. Halkın arasında bir gazetecilik yapıyorsunuz. Az önce sizi gördüm, röportajlar yapıyordunuz. Milletin sesi olmaya çalışıyorsunuz. Bundan dolayı size özellikle teşekkür ediyorum." dedi. 

"İNSANLAR ZOR GEÇİNİYOR"
Tüm Sakaryalıların ve ülkenin Kurban Bayramını kutlayan Engin Özkoç, "Bugün Sakarya'da Arefe gününde bütün esnafı dolaşıyorum. Az önce Katlı Pazar yerine gittim ve dolaştım. Ondan sonra Uzun Çarşı'ya girdim ve esnafla kol kola girdik. Daha sonra bulvarda dolaştım. Burada da sizin programınıza denk geldim. Bıkmadan usanmadan insanlara anlatıyoruz. İnsanlarımızın farklı görüşleri olabilir ama insanlarımıza doğruyu anlatırken bıkmadan usanmadan anlatmak gerekiyor. Ben bu bayramın herkes için iyi olmasını çok diliyorum. Ama gördüğüm manzara iyi bir manzara değil. Gördüğüm manzara insanlar gerçekten ekonomik sıkıntıdalar, zor geçiniyorlar. 

"SAKARYA'DA GÖRDÜĞÜM MANZARA RUHUMU SIKIŞTIRIYOR"
Bunun bitmesi gerekiyor. İnsanlar çocuklarına birşey alamıyorlar, alamadan eve dönüyorlar. Bu çok sıkıntılı bir durum. Ben böyle olmasını istemiyorum. Böyle olmaması için çok mücadele ediyorum. TBMM'de bugüne kadar 20'ye yakın kanun teklifi vermişim. Araştırma önergesi vermişim. Soru önergesi vermişim. Kürsüden onlarca kez Sakarya'yı anlattım. Ve Sakarya ile ilgili her sorunuyla ilgili mücadele ediyorum ama geliyorum Sakarya'ya, gördüğüm manzara ruhumu sıkıştırıyor. Neredeyse bütün sokaklar göçmen ve sığınmacılarla dolu. O yüzden gerçekten ne olduğunu görmek mümkün değil. 

"HERKESİN BAYRAMINI KUTLUYORUM"
Sakaryalı olmaktan çok gurur duyuyorum. Sakarya'nın çocuğu, milletvekili olmaktan çok gurur duyuyorum. Çalışmaya devam edeceğim. İnsanların arasında olmaya devam edeceğim. Bıkmadan usanmadan insanlarla konuşmaya devam edeceğim. Bütün Sakaryalıların, bütün ülkenin bayramını kutluyorum." diye konuştu.