Ali Babacan Sakarya'da Ali Babacan Sakarya'da

Nurettin Eryılmaz’ın özel haberi 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) eski Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Engin Özkoç Halk54’e konuştu.

Siyasi kulislerde ve bazı yayın organlarında kendisiyle ilgili çıkan haberlere açıklık getiren Özkoç, “Son genel seçimlerde biliyorsunuz milletvekilliğine aday olmadım. Dolayısıyla şu anda CHP'de bir aktif görevim yok. Benimle ilgili haberleri gördüm. Şunu belirteyim ki Büyükşehir Belediye Başkanlığına adaylık konusunda ismin geçmesi, ismimin yıpratılmasından başka bir durumdan değildir. Bana teklif getiren de yok, bu konuyla ilgili görüşen de yok” dedi.
 
Özkoç, “CHP bir il başkanı var. İlçe örgütleri var. Milletvekili var. Yöneticileri var. Adayların belirleme çalışmalarını yapanlar kararı verir. Benlik bir durum yok. Kulislerde konuşulduğu gibi görüşende yok. Kim ne konuşuyor, kim ne diyor ben bilmem. Ben her zaman partime destek olmaya, fikir görüş sorularsa katkı sunma her zaman hazırım.
Ortada olmayan bir şeyi olmuş gibi gündeme getirmek ismimin yıpratılması beni çok üzdü. Hele ‘Özkoç adaylığı kabul etmedi, rota başkasına döndü’ gibi söylemler beni derinden üzüyor. Bir kere daha söylüyorum. Adaylık konusunda bana gelip de görüşüp teklif eden yok” diye konuştu.