Özkoç, “28 Mayıs 2023, ülkemiz için, milletimiz için bir dönüm noktasıdır. Vereceğimiz kararın vebali, hepimizin omuzlarındadır. İnanıyorum ki; milletimiz için, çocuklarımızın yarını için mücadele verenler kazanacak, bizler kazanacağız” dedi.

Seçim çalışmalarına katılmak üzere Sakarya’da bulunan Özkoç yaptığı açıklamada, Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’ın, Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’na verdiği desteği değerlendirdi.

“MİLLET İTTİFAKININ İLKELERİ, AÇIKTIR”

Millet İttifakı olarak güçlü Parlamenter Sistemi kurabilmek, milletimizin özgür ve aydınlık geleceğini inşa edebilmek için yola çıktıklarını vurgulayan Özkoç, şunları söyledi:

Ümit Dikbayır ve ego! Ümit Dikbayır ve ego!

“Millet ittifakı’nın ilkeleri açıktır. Bu ilkelere güçlü bir şekilde destek veren Ümit Özdağ’a teşekkür ediyorum.

İttifak olarak 30 Ocak 2023 tarihinde yayımladığımız mutabakat metniyle; iktidarımızda nasıl bir Türkiye kuracağımızı, sorunları nasıl çözüme kavuşturacağımızı ortaya koyduk. Ekonomiden, afetle mücadeleye, eğitimden sağlığa, göçten sosyal politikalarımıza kadar atacağımız her adımı belirledik, milletimize bu ilkeler üzerinden söz verdik.

“28 MAYIS DÖNÜM NOKTASI; VEBAL, HEPİMİZİN OMUZLARINDADIR”

Ülkemizin sorunlarına dair tek bir çözüm politikası ortaya koymayan, tek bir söz’ü bulunmayan iktidar ise; yalan ve montaj siyasetiyle milletimizi kandırmaya çalışıyor. Tek dertleri iktidarlarını koruyabilmek. Anayasamızın ilk 4 maddesini değiştirmek isteyen, Hizbullah’ı terör örgütü görmeyen Hüdapar’ı, ittifakla Meclis’te taşıdılar. Kirli siyaset, kirli pazarlıklar yürütülüyor. Milletimizin yarını, tehlikededir. 28 Mayıs, ülkemizin tarihi açısından bir dönüm noktasıdır. Unutmayın; milletimizin birliği, bütünlüğü, yarını için vereceğimiz kararın vebali, hepimizin omuzlarındadır.

“VATANA VE MİLLETE GÖNÜL VERMİŞ TÜM SEÇMENLERE ÇAĞRIMIZDIR”

Biz, milletimiz için mücadele veriyoruz. Vatanımızın bütünlüğünden, bayrağımızdan, birlik ve beraberliğimizden asla taviz vermeyeceğimizi, herkes bilmelidir.

Haktan, hukuktan, adaletten yana olan, vatana ve millete gönül bağıyla bağlı bütün seçmenlerimizi, birlikte mücadeleye davet ediyoruz.

28 Mayıs seçim değil, bir referandumdur. Ülkemizin, milletimizin yarını için mücadele verenler, bizler kazanacağız.”