Milli maç heyecanı yine Millet Bahçesi'ndeki dev ekranda yaşanacak! Milli maç heyecanı yine Millet Bahçesi'ndeki dev ekranda yaşanacak!

DEVA Partisi Sakarya İl Başkanı Ercan Başnuh, kutlama mesajında;   “Kurtuluş Savaşı'nın fiili başlangıcı olarak kabul edilen 19 Mayıs 1919’da Samsun’da başlayan bağımsızlık ve kurtuluş mücadelesinin 105. yıl dönümünü yaşamanın gururunu taşıyoruz. Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, aziz şehitlerimiz ve Türk milletinin inanç ve kararlılığıyla,  105 yıl önce başlayan kurtuluş mücadelemiz, tarih sayfalarına altın harflerle kazınmıştır.
 
Türkiye’nin istikbali, milletimizin umudu ve göz bebeği olan gençlerimizin elindedir. Yüreği umutla dolu gençlerimiz,  ülkemizin en büyük güvencesi, milletimizin sahip olduğu en önemli zenginliktir. Cumhuriyetin bizlerden istediği, fikri hür, vicdanı hür ve irfanı hür nesiller, ülkemizin değerli gençleri,  inanıyorum ki  tarihimizden aldıkları ilhamla medeniyet yürüyüşümüzü çok daha ileriye taşıyacaklardır. Bu yürüyüşün hızlı adımlarla, ülkemizin dönüşerek ve gelişerek gerçekleşmesi için bizler de gençlerimize destek olmaya devam edeceğiz. Bu duygularla, başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere gazi ve şehitlerimizi minnetle yad ediyor, tüm gençlerimizi sevgiyle selamlıyorum. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’mız kutlu olsun” ifadelerine yer verdi.