Hüseyin Cumalı’nın haberi 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli'nin nesilden nesile bir efsane gibi anlatılacağına inandığımız Cumhur İttifakı'nın kurulmasındaki ve yürütülmesindeki emeğini bilhassa ifade etmek istiyorum. 31 Mart'ta da büyükşehirlerde ve illerimizin bir kısmında Cumhur İttifakı olarak ortak adaylarla seçime gidiyoruz. Bizim adayımızın olduğu her yerde MHP teşkilatlarının, MHP teşkilatlarının adayının olduğu her yerde de AK Parti teşkilatlarının aynı azim, heyecan, kararlılık ve samimiyetle çalıştığından şüphe duymuyorum" dedi.

Erdoğan, “31 Mart sürecinde de kendi akıllarınca milleti kandırmaya çalışan birileri yine meydanlara çıkmış görünüyor. Bunlar sokakta ben şu partiden adayım ama aslında gönlüm AK Parti ve ya Tayyip Erdoğan’dan yana diyerek insanlardan destek istiyor. Hep söylediğimiz gibi Türkiye özgür ve demokratik bir ülkedir, isteyenin istediği partide siyaset yapmak ve aday olma hakkı vardır. Her hangi bir partide bir müddet siyaset yaptıktan sonra yolunu ayırıp, başka istikamete gidenlerinde yeri artık orasıdır” diye konuştu.

Erdoğan, “Değerli kardeşlerim şunu açık ve net söylüyorum; Ben seçimi kazanırsam, kazandıktan sonra yine Ak Parti’de olacağım diyen sirk cambazlarına asla prim vermeyiniz. Bunlar sirk cambazı. Ben şimdi buradan aday oldum ama seçimden sonra yine AK Parti’ye gideceğim diyen sirk cambazlarına aldanmayın, biz işimize bakacağız. Biz şu anda yoğun bir şekilde çalışacağız ve Allahlın izniyle de 31 Mart akşamı gümbür gümbür sandıkları patlatarak yolumuza devam edeceğiz” dedi.

Erdoğan, “Geçmişte AK Parti’de bulunup da hangi sebeple olursa olsun başka partiye gidenler içinde aynı durum geçerlidir. Bu durumdaki hiç kimsenin AK Parti ve ya bizim adımıza konuşma, oy isteme, hatta böyle bir imada bulunma hakkı yoktur. AK Parti şahısların değil, bir davanın, bir ülkünün ülkeye ve millete hizmet uğruna adanmışlığın partisidir. Her kim AK Parti çatısı altında, bu kadim davaya hizmet ediyorsa başımızın üstünde yeri vardır ama AK Partiden ayrılıp da bu partinin gölgesinde korsan siyaset yapmaya kalkana da kimse kusura bakmasın eyvallah etmeyiz” diye konuştu.

Peki ama bu süreçte kimler ayrıldı!

1-)
AK Parti Sakarya İl Başkan Yardımcısı 
İrfan Püsküllü Büyük Birlik Partisi’ne…

2-) 
Akyazı eski Belediye Başkanı
Hasan Akcan Yeniden Refah Partisi’ne…

3-) 
Akyazı eski İlçe Başkanı Osman Karaoğlan
Büyük Birlik Partisi’ne…

4-)
Söğütlü eski Belediye Başkanı
Koray Oktay Özten Büyük Birlik Partisi’ne…

5-) 
AK Parti’nin Kocaali’deki kalelerinden
Recep Erdoğan Yeniden Refah Partisi’ne…

Alperen Ocakları'ndan Başkan Püsküllü'ye ziyaret Alperen Ocakları'ndan Başkan Püsküllü'ye ziyaret

6-)
AK Parti Kaynarca Belediyesi Aday Adayı
Kadir Yazgan aday gösterilmeyince
Yeniden Refah Partisi’ne…


7-)
Selçuk Yıldız AK Parti Alifuatpaşa 
Sorumlusu idi ve aday adaylığını kabul edilmedi.
Yeniden Refah Parti Geyve adayı oldu…

8-) 
Taraklı eski Belediye Başkanı 
Tacettin Özkaraman bağımsız oldu…