Başkan Rahmi Şengül'ten teşekkür Başkan Rahmi Şengül'ten teşekkür

Fuat Koçer

DEVA Partisi Sakarya Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Mehmet Erdoğan ile DEVA Partisi Adapazarı Belediye Başkan Adayı Ercan Başnuh saha çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Esnafın sorun ve taleplerini dinleyen Erdoğan ile Başnuh, Sivil Toplum Kuruluşları (STK) ziyaretlerine de devam ediyor. Adapazarı Ziraat Odası Başkanı Ercan Ateş’i makamında ziyaret eden Erdoğan ile Başnuh üreticinin sorunlarını dinledi.

Ziyarette konuşan Başnuh, “Halkımızın rahat edeceği, yaşanabilir. Esnaf ve sanayicinin sorunlarının çözümüne yönelik çalışma ve projelerle geliyoruz. Vatandaşın sorununa canla başla çözüm arayan ve çözen kadrolarla görev yapacağız. Çözüm olması, üretilmesi lazım. Sadece sosyal medya mecralarıyla vatandaşın kalbi kazanılamaz. Elbette birilerinin yaptığı gibi sosyal medya belediyeciliği yapılarak, hizmet belediyeciliğinin gerekleri yerine getirilemez. Bizim öncelikli vazifemiz halkımıza, ülkemize, insanımıza, Adapazarı’na hizmet etmek, Adapazarı sakinleri için, trafiği rahat, cadde ve sokakları temiz, aydınlık, güvenli, huzurlu ve mutlu bir şehir tesis etmektir” dedi.

Büyükşehir Adayı Mehmet Erdoğan ise, “Vatandaşlarımızı,  başka bir belediyeciliğin de mümkün olduğuna ikna etmek zorundayız. Bu anlayış, öz kaynaklarını geliştirecek, merkezi yönetime bağlı olmadan da iş ve hizmet üretecek kurumsal yapıya sahip yeni ve güçlü, bir  belediyecilik anlayışıdır. Temiz siyaset ve dürüst belediyeciliğin etik kurallarını uygulayacak ve sonrasında da performans ölçümü yapılacak ve denetleneceğiz. Ve bunu hep beraber yapacak ve gerçekleştireceğiz. Tüm vatandaşlarımıza seslenmek ve çağrıda bulunmak istiyorum: Sadece şikayetçi olmakla, küsmekle, sandığa gitmemekle sorunlarımızı aşamayız. Ülkemiz ve şehrimizin geleceği için önümüzdeki yerel seçimlerde, bu iktidara bir sarı kart göstermek için önümüzde önemli bir fırsat var” dedi.

Ziyarette konuşan Başkan Ercan Ateş ise çiftçinin sorun, istek ve sıkıntıları aktardı.

C919D5Be 8B75 4692 952E 732Eb750Aeba864714F3 C850 4Fd8 B316 3Dc00679Aaa7