SATSO A.Ş Doku Kültürü Laboratuvarından Yeni Uluslararası Üretim anlaşması SATSO A.Ş Doku Kültürü Laboratuvarından Yeni Uluslararası Üretim anlaşması

2022 yılında merhum Erenler Belediye Başkanı Fevzi Kılıç'ın, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan aldığı müjdeyle Sakarya Erenler'de yeni bir diş hastanesi yapılacağı duyurulmuştu.

Serdivan'daki Sakarya Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi'nden daha büyük bir kapasiteye sahip olması planlanan yeni hastane, Sakaryalıların büyük bir beklenti içinde olduğu projeler arasında yer alıyordu.

Projeye dair planlar 20 dönümlük bir alana yapılacak hastane için detaylandırılmış, bakanlık heyeti de projenin yapılacağı alanda incelemelerde bulunmuştu.

Medyabar'ın haberine göre, beklenen hastane projesi, 2023 yılı yatırım programından çıkarıldı. İhale sürecinin 2023 yılının sonlarına doğru başlatılması beklenirken, yaşanan değişiklikle projenin ertelendiği öğrenildi. 

Projeye ilişkin yaşanan bu erteleme, 6 Şubat'ta meydana gelen depremin ardından devletin yatırım önceliklerinin değişmesinden kaynaklandığı ifade edildi.

Erenler Belediye Başkanı Rahmi Şengül ise hastane projesinin 2024 yılı yatırım programına dahil edilmesi için uğraş veriyor. Fakat 2024 yılı yatırım programına dahil edilmesinin de zor olduğu öğrenildi.

Sakaryalılar, merakla bekledikleri bu önemli sağlık yatırımının geleceği Sakaryalı siyasetçilerin projeyi ne denli sahiplenecekleri ile doğru orantılı olarak belirlenecek...