Sakarya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB) odalara gönderdiği genelgede SGK İl Müdürlüğü'nün, temmuz ayının ikinci haftası itibariyle kayıt dışı denetimlere başlayacağını açıklayarak uyarıda bulundu. 

Geçtiğimiz günlerde SESOB’u ziyaret eden SGK Sakarya İl Müdürü Erhan Çavuş tarafından denetimlerin bilgilendirmesinin yapıldığının belirtildiği genelgede, Temmuz ayının ikinci haftası başlayacak ve yılsonuna kadar devam edecek olan ‘Kayıt Dışı Tespiti’ denetimleri için 6 ana sektörde faaliyet gösteren esnaflar uyarıldı.

299 Riders sokak hayvanları için toplandı 299 Riders sokak hayvanları için toplandı

SGK’ya yapılan şikayetler ve analizler sonucunda denetimlerin Kafe, Lokanta, Restoranlar, Fırın, Pastane, Gıda İmalatı ve Ticareti Yapan İşyerleri, Nakliye, Öğrenci, Personel ve Fabrika Servisleri, Şehir içi yolcu taşıma minibüs, taksi, dolmuş, Tekstil ürünleri imalatı ve satışı, kuaför, berber ve güzellik salonları ve otellere yönelik olarak gerçekleşeceği açıklandı.

Genelde denetimlerin yapılacağı bölgelerde bulunan bayi, büfe gibi işyerlerinin de denetime tabi tutulacağı belirtildi. SESOB denetimler esnasında çalışanların işe giriş bildirgeleri, personellerin SGK beyannameleri hazır bulundurmalarının istendiğini hatırlattı.

Yine SESOB genelgesinde oda üyesi olan esnaf ve sanatkarların cezalı duruma düşmemeleri için istenen gerekli belgeleri hazırlamaları, eksiklikler konusunda üyelerin bilgilendirilmesini istedi.