Türkiye’nin 81 ilinde ülkemizin refah ve müreffeh bir ekonomide tüm alanları ile “ortak akıl” sinerjisinde ilerlemesi için yüzbinlerce mimar ve mühendisin Türkiye’nin geleceği için hep birlikte çalıştığı Mimar ve Mühendisler Grubu, yine Avrasya’nın en büyük AR-GE, İnovasyon ve Teknoloji etkinliği olacak olan “EURITECH AVRASYA AR-GE, İNOVASYON&TEKNOLOJİ ZİRVE ve SERGİSİ ile bir ilke imza daha atıyor.  

EURITECH AVRASYA AR-GE, İNOVASYON VE TEKNOLOJİ ZİRVE ve SERGİSİ'nin ilk günü olan 1 Haziran günü değerli teşrifleri ile T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, 2 Haziran Perşembe olan ikinci gününü ise T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımız sayın Fatih Dönmez ve T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Bakan Yardımcısı sayın Dr. Ömer Fatih Sayan şereflendireceklerdir. 3 Haziran günü ise etkinliğin açılış konuşmalarını T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığı Bakan Yardımcısı Mahmut Gürcan değerli katılımları ile gerçekleştireceklerdir.

UZAY TEKNOLOJİSİ'NDEN SAVUNMA SANAYİİ'YE, SAĞLIK'TAN, BİLİŞİM VE ENERJİ'YE DİİKKAT ÇEKEN TÜM TEKNOLOJİ VE ÜRÜNLER BU ETKİNLİKTE OLACAK!

Etkinlikte, Uzay Teknolojisi, Savunma Sanayii, Otonom Araçlar, “Sürdürülebilir Ulaşım: E-Mobilite”, Yazılım, Bilişim, Oyun, E-Spor, E-Ticaret, Enerji, Çevre alanlarında geliştirilen en son teknoloji ürünleri ve hizmetleriyle birlikte, tüm alanlarda ülkemizin tüm dünyaya ihraç ettiği ürün ve hizmetlerden başarı örnekleri ile birlikte bugünün ve geleceğin parlayan yıldızı gençlerimizin tüm dünyada yankılanacak olan en başarılı icat’ları, buluş ve keşifleri de sergilenecek! Başarılı girişimcileri "unicorn" ve "decacorn" olarak dünya sıralamasına sokacak olan hamlelerin başında gelen AR-GE, üretim, iş geliştirme ve ihracat çalışmaları için imkanı verecek olan "kitlesek fonlama" da etkinliğin panel konularından biri olarak öne çıkıyor.

Etkinliğin açılış konuşmalarını T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir ve Mimar ve Mühendisler Grubu Başkanı Bülent Şen gerçekleştirecekler.

2 Haziran günü ise T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Bakan Yardımcısı Dr. Ömer Fatih Sayan etkinliğe açılış konuşmacısı olarak teşrif edecekler.

2 Haziran gününün açılış konuşmalarını da şereflendiren Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Başkanı Nail Olpak, diplomatik misyon temsilcilerinin ağırlanacağı bölümün ise açılış konuşmalarını değerli katılımları ile gerçekleştireceklerdir.

3 Haziran günü ise etkinliğin açılış konuşmalarını T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığı Bakan Yardımcısı Mahmut Gürcan, SPK Başkanı İbrahim Ömer Gönül ve Yıldız Teknik Üniversitesi Teknopark Genel Müdürü Orhan Tanışman gerçekleştirecekler.

T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Bakan Yardımcısı Dr. Ömer Fatih Sayan ve T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığı Bakan Yardımcısı sayın Mahmut GÜRCAN etkinliğimize farklı günlerde açılış konuşmacısı olarak teşrif edeceklerdir.

“ELEKTRİKLİ ULAŞIM ARAÇLARI HACKLEME” YARIŞMASI İLE BİR REKOR HEDEFLENİYOR!

Bu yıl “Sürdürülebilir Ulaşım: E-mobilite” başlığı altında gerçekleştirilecek olan “Elektrikli Ulaşım Araçları Hackleme” yarışması bu yılın en dikkat çeken rekoruna imza atmak üzere gerçekleşecek.

35'i AŞKIN ÜLKEDEN MİSYON TEMSİLCİLERİ VE 60'I AŞKIN ÜLKEDEN ZİYARETÇİ!

Türkiye’nin teknolojisi ve AR-GE’si ile her alanda etkin her alanda yerli sanayisini oluşturmuş bir ülke olarak ilerlemesini hedefleyerek tüm özel ve kamu kurumları ile her zaman işbirliği ve koordinasyon halinde çalışan Mimar ve Mühendisler Grubu özellikle 35’i aşkın ülkenin misyon temsilcisinin EURITECH AVRASYA AR-GE, İNOVASYON&TEKNOLOJİ ZİRVE ve SERGİSİ'nde katılımcı ve ziyaretçi olmasını sağlayarak bir ilke daha imza atıyor olacak. 65’i aşkın ülkeden yabancı yatırımcı ve katılımcılar, ülkemizin en önemli erk’lerinin değerli temsilcileri, ülkemizin en değerli şirketleri’nin CEO ve yatırımcıları, ekonominin lokomotifi hizmet ve ürünlerini tüm dünyaya ihraç başarısı ile Teknopark’larımızın değerli yöneticileri ve Teknopark bünyesinde ve genel olarak ülkemize değer katan en inovatif şirketlerden ilham veren konuşmacılar, sağlık’tan tarım’a, tarım’dan enerjiye, enerjiden savunma sanayii ve otomotiv’e, otomotiv’den de oyun sektörüne kadar her alandaki en önemli şirketleri ve isimleri kamu ve özel sektör nezninde hep birlikte olmak üzere EURITECH AVRASYA AR-GE, İNOVASYON&TEKNOLOJİ ZİRVE ve SERGİSİ'nde olacaklar. Fuar ve zirvenin katılımı ziyaretçiler için ücretsiz olacak.

“Stratejik Güç Birlikleri: Girişimcilikte Bölgesel ve Küresel Ortak Akıl”

EURITECH AVRASYA AR-GE, İNOVASYON&TEKNOLOJİ ZİRVE ve SERGİSİ'nde yüzbinlerce kişinin katılımı ile yine teknoloji, AR-GE ve inovasyon alanında Türkiye’nin en önemli proje ve gelişmelerinin sunulduğu bir zirve olacak. EURITECH AVRASYA AR-GE, İNOVASYON&TEKNOLOJİ ZİRVE ve SERGİSİ'nin ilk günü değerli TC. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımız sayın Fatih Dönmez etkinliği şereflendirecekler. İlk günün en önemli etkinliklerinden biri “Stratejik Güç Birlikleri: Girişimcilikte Bölgesel ve Küresel Ortak Akıl” panelinin oturum başkanlığını ise T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Bakan Yardımcımız sayın Mehmet Fatih KACIR değerli teşrifleri ile üstleneceklerdir.


SAVUNMA SANAYİİ'NDEKİ YÜKSELİŞ VE ENERJİDEKİ ATILIMLAR ELE ALINACAK

Dünyanın savunma sanayiinde gözbebeği olan Türkiye’nin savunma sanayiindeki atılımı ise “Hava Savunma Sistemlerinde Temel Kavramlar, Ar-Ge ve Teknoloji Geliştirme Süreçleri” panelinde sergilenecek. SSB Başkan Yardımcısı sayın Prof. Dr. Faruk Yiğit moderatörlüğündeki panelde ASELSAN Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Prof. Dr. Haluk GÖRGÜN, Roketsan Genel Müdürü Murat İkinci ve TÜBİTAK SAGE Müdürü Gürcan Okumuş konuşmacı olarak tüm analiz ve sunumlarıyla katılımcılara bir teknoloji zirvesi yaşatacaklar. İlk günün en dikkat çeken etkinliklerinden biri olan dünyanın gözünü çevirdiği enerji konusunda ise “Enerji ve Geleceğe Küresel Bakış” panelinin değerli sunumları Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Sayın Abdullah Tancan tarafından gerçekleştirilecek.

SAĞLIKTA İLERLEMELER VE YENİ TEKNOLOJİLER DE ETKİNLİĞİN ANA KONUSU

EURITECH AVRASYA AR-GE, İNOVASYON&TEKNOLOJİ ZİRVE ve SERGİSİ'nde T.C. Sağlık Bakanlığı ve Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı himayesinde "TÜSEB Future Health-Geleceğin Sağlık Teknolojileri Zirve ve Fuarı" da gerçekleşecek. Etkinliğin ana konuları arasında yer alan “Sağlıkta AR-GE” ve “Sağlık Teknolojileri” kapsamında “İlaç Üretiminde Yenilikçi Teknolojiler” ve “Nörobilimin Geleceği’ panelleri ile de ülkemizin en güçlü yönlerinden biri olan sağlık konusundaki teknoloji, AR-GE ve inovasyonundaki ilerlemeler, analizler ve projeler tüm alanlarıyla ilgili  katılımcıların da katılımıyla duyurulacak.

EURITECH AVRASYA AR-GE, İNOVASYON&TEKNOLOJİ ZİRVE ve SERGİSİ'nin üçüncü gününde, 3 Haziran Cuma kapanış gününde ise “Girişimciler İçin Yeni Nesil Finans Enstrümanı: Kitlesel Fonlama” ve “İnovasyon ve Start-upların Finansmanı: Fikirleri Etkiye Dönüştürmek” başlıkları ile start up ve girişimcilerin tüm gözü etkinlik üzerinde olacak.

Ekonominin her alanında büyüme hedefine yönelik tüm alanlarda yetkinliklerin geliştirilmesi amacıyla 81 ilimizde yer alan tüm şubeleri ile birlikte optimum verimlilik ile çalışan Mimar ve Mühendisler Grubu’nun Başkanı Bülent Şen, 1-3 Haziran’da Gebze Bilişim Vadisi Kongre ve Fuar Merkezi’nde düzenleyecekleri “EURİTECH AVRASYA AR-GE, İNOVASYON&TEKNOLOJİ ZİRVE ve SERGİSİ'ne ülkemizin AR-GE, Teknoloji ve İnovasyon alanındaki tüm paydaşlarını ve ilgili katılımcıları davet ediyor.  

START-UP’LIKTAN UNİCORN’LUĞA GİDEN YOL İLHAM VERECEK!

Kamu ve özel olarak tüm paydaşlar, ülkemizin yükselen hedefleriyle birlikte adını “Unicorn” olarak en üst sıralara yazdıran girişimleri çıkaran Teknoparklar, AR-GE’nin bel kemiği olan üniversiteler, üretimin her alanında en başarılı şirketler, AR-GE’nin yıldızları, projeleriyle dünyanın takip ettiği icatların sahibi genç yıldızlarımız, sanayicilerimiz ve kamu kurumlarının değerli temsilcileri olmak üzere tüm değerli paydaşlar EURITECH AVRASYA AR-GE, İNOVASYON&TEKNOLOJİ ZİRVE ve SERGİSİ'ne katılıyor.

Ülkemizin yer aldığı Avrupa ve Asya kıtalarında alanında düzenlenen en büyük zirve ve etkinliğe imza attıklarını belirten Mimar ve Mühendisler Grubu Başkanı Bülent Şen, “Mimar ve Mühendisler Grubu olarak “1-3 Haziran’da Gebze Bilişim Vadisi Kongre ve Fuar Merkezi’nde düzenleyeceğimiz Euritech Avrasya AR-GE, İnovasyon&Teknoloji Zirve ve Sergi'miz ile “DÖNÜŞÜMÜ YAKALA” diyoruz ve 1-3 Haziran'da tüm gençlerimizi, sanayicilerimizi, üreticilerimizi, AR-GE, Teknoloji, çevre alanındaki tüm ilgililerimizi, yatırımcılarımızı, inovasyona gönül veren ülkemizin üniversitelerindeki pırıl pırıl gençlerimizin ödüllü icat ve projelerini, her biri alanlarında dünya sıralamasında "unicorn"lar çıkaran teknoparklarımızın sunumlarını ve genç mühendis ve mimarlarımızın sunumlarıyla, tüm paydaşlar olarak ülkemizin lider vizyonunda sağladığımız ilerlemeye, özellikle gençlerimizin teknoloji, savunma sanayii, bilişim alanlarında uluslararası alanda yankılanan başarılarına şahit olmak herkesi hep birlikte "Geleceği ve Dönüşümü Yakalamak" üzere Gebze Bilişim Vadisi Kongre ve Fuar Merkezi'nde düzenleyeceğimiz zirve ve sergimize davet ediyoruz” dedi.

“GELECEĞİN TEKNOLOJİSİNİ İNŞA EDİYORUZ”

Özellikle her alanda Mimar ve Mühendisler Grubu olarak 81 ilimizde, sektörlerimizin yerlilik oranının hızla yükselmesi, üretimde yatırımın artması ve tüm alanda yatırım ve girişimlerin desteklenmesi için her zaman artan bir heyecanla çalışmakta olduklarını belirten Bülent Şen, “EURITECH AVRASYA AR-GE, İNOVASYON&TEKNOLOJİ ZİRVE ve SERGİ'mizin heyecanı ile 2 yıldır bu zirve ve fuarımız için binlerce kişilik ekibimiz ile birlikte çalışmaktayız. Bu heyecanımızı ekonominin tüm alanlarıyla paylaştığımız, enerjimize ortak olan tüm desteklerini sağlayan katılımcılarımıza teşekkürlerimizi sunarız. Pırıl pırıl bir gelecek için mimar ve mühendislerimiz, üniversitelerimizde gençlerimiz son hızda çalışmakta, ülkemizin adını her alanda en üst sıralara yazdırmaktalar. Mimar ve Mühendisler Grubu olarak yerli sanayimizin her alanda gelişimini çok önemseyerek ilerliyoruz. Gençlerimizin özellikle tüm dünyaya icat’larını, projelerini ve keşiflerini duyurmaları ve sergilemeleri için her zaman verdiğimiz fırsatı bir kez daha bu fuar ve zirvede vermekten mutluluk duyuyoruz. Mimar ve Mühendisler Grubu olarak tüm üyelerimizin bu etkinliklerimizde katkısı ve emeği her zaman çok muazzam, değerli ve önemli. Mimar ve Mühendisler Grubu olarak tüm iş birliğimizle her sektör için ayrı ayrı çalışmaktayız tüm kurullarımız ile. Tüm alanlarda ekipman, iş gücü ve mühendislik kalitemiz ile birlikte girişimcilerimizin fikirlerinin “unicorn”lara dönüşmesi ile ekonomiye ve sektörlerine katkılarını hep birlikte takdirle izliyoruz. Geleceğin teknolojisini hep birlikte inşa ediyoruz. Euritech Avrasya AR-GE, İnovasyon ve Teknoloji Zirve ve Sergisi'mizde elektrikli ulaşım araçlarına yönelik çığır açacak teknolojileri hep birlikte geliştirmek üzere de bir yarışma  düzenledik. “EURITECH AVRASYA” kapsamında “ELEKTRİKLİ ARAÇ HACK’LEME” yarışmamız olacak ve dünyada bir ilk olacak şekilde en kısa zamanlamalara imza atacak olan teknoloji tutkunlarndan da bir rekor bekliyoruz. Türkiye’nin üretim ve hizmet gücünü, vizyonunu, katma tüm dünyaya ihraç etmek üzere sektör derneklerimiz, sanayicilerimiz ve sivil toplum kuruluşlarımız olarak tüm Bakanlıklarımız ile de tüm alanlarda kol kola çalışmaktayız” diye konuştu.

EURITECH AVRASYA AR-GE, İNOVASYON&TEKNOLOJİ ZİRVE ve SERGİSİ ANA SPONSORU: 

ALTIN SPONSOR: ASELSAN 

ALTIN SPONSOR: BAŞOĞLU KABLO VE PROFİL SANAYİ VE TİCARET AŞ.

ALTIN SPONSOR: HAVELSAN

ALTIN SPONSOR: ROKETSAN

ALTIN SPONSOR: ZİRAAT KATILIM

GÜMÜŞ SPONSORLAR: ARI SAVUNMA VE HAVACILIK, ELTEMTEK, EPİAŞ, TÜRK KIZILAY YATIRIM, TPIC (TÜRKİYE PETROLLERİ INTERNATIONAL ANOMİM ŞİRKETİ), FERNAS

BRONZ SPONSORLAR: ASOS PROCESS ENGINEERING, BOTAŞ INTERNATIONAL, NETCOM, TEMSAN TÜRKİYE ELEKTROMEKANİK SANAYİ AŞ., TRBOR, PİMTAŞ PLASTİK, FLORA, WPY

İnovasyon ve Finansman Zirvesi Ana Sponsoru: Yıldız TeknoGSYO

FutureHelath Geleceğin Sağlık Teknolojileri Zirvesi Ana Sponsoru: Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı 

Future Energy Ana Sponsoru: Kalyon PV

EURITECH AVRASYA AR-GE, İNOVASYON&TEKNOLOJİ ZİRVE ve SERGİSİ PROGRAMI:

Etkinlik Program linki:

https://euri.tech/

Program ekte PDF olarak da sunulmuştur.

Konuşmacılar için TIKLAYIN!

https://euri.tech/konusmacilar

Kayıt linki:

https://euri.tech/registration

KATILIM ÜCRETSİZDİR…