Adapazarı 1nci OSB’de bulunan bir fabrikada işçilere öğle yemeğinde verilen yoğurtlu ıspanak yiyen bir işçinin et sanarak yediği ancak son anda kuyruğunu fark ederek fare yediğini fark etmesiyle ortaya çıkan ‘Fareli ıspanak yemeği’ rezaletinde Sakarya’da gündem oldu.

Fareli yemek rezaletinin ortaya çıkmasından sonra Tarım ve Orman Bakanlığı  Sakarya il Müdürlüğünden bilgi istedi. Bunun üzerine Sakarya İl Tarım Müdürlüğü ekipleri, önce olayın yaşandığı fabrikaya giderek inceleme yaptı. Bu incelemede işçilere dağıtılan yemeğin dışarıdan özel bir yemek fabrikasından geldiği öğrenilince ekipler bugün yemek fabrikasının bulunduğu Sanayi Sitesindeki imalathanesine giderek inceleme yaptılar.

Sabah saatlerinde yemek fabrikasına gelen ekipler fabrikada fotoğraflar çekip yemeklerden numune aldılar.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Netanyahu Gazze kasabı olarak Miloseviç gibi yargılanacak" Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Netanyahu Gazze kasabı olarak Miloseviç gibi yargılanacak"

Bu arada Tarım İl Müdürlüğü ekiplerinin incelemesinde yemekhane yetkilileri fare çıkan ıspanağın, kendilerine hazır olarak Bursa ilinden geldiğini söyledikleri belirlendi. Yemekhane işletmecileri Sakarya’da bir çok fabrikaya yemek servisi yaptıkları için malzeme tedarikini zaman zaman il dışından aldıklarını  söylediler. Bunun üzerine içerisinde fare çıkan ıspanağın geldiği Bursa’daki işletmede inceleme yapılması için Bursa Tarım İl Müdürlüğüne bilgi verildi.

İncelemede yemeğinde fare bulunduğu iddia edilen fabrikanın Sanayi Sitesi’ndeki tesisinin yanısıra, bir ilçede de tesisisinin olduğu belirlendi. İçerisinde fare çıktığı iddia edilen yemeğin Sanayi Sitesindeki yemekhaneden fabrikaya gönderildiği belirlendi

Bu arada içerisinde fare çıkan yemek servisi yapan fabrikanın başta 1nci OSB olmak üzere  Sakarya genelinde bir çok fabrikaya hazır yemek göndermesi bu fabrika çalışanları arasında huzursuzluğa neden oldu.

Bu arada rezaletin ortaya çıktığı 1nc i OSB’de bulunan fabrika ise olayın ilk anlarında kendilerine ulaşan habercilere fabrikaya yemeğin dışarıdan geldiğini belirterek açıklama yapacaklarını söylediler. Ancak daha sonra açıklama yapmaktan vazgeçtiler. 

Bu arada olayın yaşandığı fabrikada yediği öğle yemeğinde yediği yoğurtlu ıspanak içerisinde fare yiyen işçinin rahatsızlandığı öğrenildi. 

medyabar