Dört yıl önce yakalandığı amansız hastalıktan hayatını kaybeden şehrimizde ülkücü camianın önde gelen isimlerinden MHP yönetimlerinde uzun yıllar görev yapan Ayşe Acartürk Gezer'in kızı Elif Ebrar Gezer fakülte birincisi olarak tüm ailesine büyük bir sevinç yaşattı.

Sakarya Barosu'nun eski başkanı tanınmış avukatlardan Alirıza Acartürk'ün de yeğeni olan Ebrar Gezer mezuniyet töreninde yaptığı konuşmayla stadyumu dolduran herkese duygusal anlar yaşattı.

Fakülte birincisi olarak çıktığı kürsüde başarısında rahmetli annesi Ayşe Acartürk Gezer'in büyük katkısı olduğunu vurgulayan Ebrar Gezer "Bugünü çok hayal ettim. Burada olmamın sebebi önce Rabbim daha sonra kişiliğimin, hayatımın ve başarımın mimarı rahmetli annemdir. Annem bana şöyle demişti. Kızım, insanlar kendilerinin yapamadığı şeyleri senin de yapamayacağını söyleyeceklerdir. Sakın aldırış etme. Birşey yapmak istiyorsan çalış, dua et ve al. Ben de annemin sözünü dinledim ve bugün buradayım." dedi.

Mezuniyet törenindeki konuşması uzun süre alkışlanan SAÜ Fen Edebiyat Fakültesi birincisi Elif Ebrar Gezer'in rahmetli annesinden övgüyle söz etmesi, çocuklarının iyi bir eğitim alması için büyük emek harcayan tüm anne ve babaların takdirini kazandı.

bb785091-3efd-4e6d-baa1-d9458d7c55da2b7f4a9e-bcd3-4201-bce6-eabf0f1dca4b