Halk54 Haber Merkezi

Türkiye 1. Lig’de dün oynanan Sakaryaspor ile Göztepe müsabakasını Hollanda Büyükelçisi Şaban Dişli, ünlü televizyon yorumcusu ve spor yazarı Şansal Büyüka, iş insanı Davut Dişli, Kromel Yönetim Kurulu Başkanı Şevket Çalışkan, Bordek Elektrik ortaklarından Nihat Güngör, Sakarya’nın yetiştirdiği değerlerden Ferruh Taşdemir ile Eftalya Taşdemir birlikte izledi. 

İlk yarı bitmesiyle birlikte Sakaryaspor’un ilk kurucuları arasında olmasının yanı sıra yeşil siyahlı takımımızın ilk oyuncularından ve uzun yıllar yöneticilerinden olan Hüsnü Taşdemir’in locada bulunan anı köşesini inceleyen Şansal Büyüka, “Abaza Hüsnü yeri doldurulmaz isimler arasındaydı. Sakaryaspor başta olmak üzere spora büyük emeği olan Abaza Hüsnü ağabeyimizin mekanı cennet olsun” dedi.   

Sakarya ve Sakaryaspor hiçbir zaman bağını kopartmadığını belirten Ferruh Taşdemir ise, “ Sakaryaspor Atatürk Stadyumu’nda bir loca tuttuk. Burada babamız için bir köşe yaptık. Onun anıları ve fotoğrafları olan locamıza bu hafta değerli büyüklerimi konuk ettim. Biz aile olarak her zaman Sakaryaspor’un yanında olduk. Bundan sonra da yeşil siyahlı takımımızın yanındayız. İmkan buldukça maçları izlemeye geleceğiz” dedi.

8d8a6bb4-b57e-4a14-a7b7-414dcffbb7b1512b08bf-7be7-4ced-b83c-e823bf6bd664