Adı Ebuseleme Gülen. FETÖ hain terör örgütünün başı Fetullah Gülen’in öz yeğeni. Teröristbaşı’nın küçük kardeşi Mesih Gülen’in oğlu. Yakın zamana dek Türkiye kamuoyunda adını pek bilen yoktu. Ancak X’deki sosyal medya hesabından, FETÖ’nün genel ‘kol kırılır yen içinde kalır’ anlayışına aykırı itiraf ve ifşaatta bulunmaya başlayınca bir anda dikkati çekti.

Teröristbaşı’nın öz yeğeni Ebuseleme Gülen konuştu. Bu röportaj, Türk medyasında Gülen ailesinden biriyle yapılmış ilk röportaj olmanın yanında, Pensilvanya’daki terör üssünde Gülen’le birlikte yaşayan, hem de öz yeğeni olan birinin ilk kez konuşması anlamına geliyor.

İşte Yeni Akit Gazetesi'nin yazılı röportajı ve soruları, verdiği cevapları, tashih düzeltmeleri dışında hiç değiştirmeden olduğu gibi bıraktık:

Ziya Cevherli şimdi de Hacca gitti! İyi ama Ziya hoca ne zaman çalışacak! Ziya Cevherli şimdi de Hacca gitti! İyi ama Ziya hoca ne zaman çalışacak!

DEVLETİ KOMPLE ÇALMAYA KALKTILAR
-Bahsettiğiniz çetenin başında kimler var? Cevdet Türkyolu yani Uzun Cevdet, Mustafa Özcan, Adil Öksüz bu çetenin neresinde?


Ben şunu diyorum: Bu çete dediğim insanlar, cemaatin kurumlarını 25 yıldır bırakmayanlar. AKP’ye koltuk sevdalısı diyenler, koltuğundan vazgeçmiyor. Ağa olmuşlar, çete olmuşlar. Cevdet, Mustafa Özcan, Barbaros (40 yıldır yanında), Doktor Ali, İsmail Büyükçelebi gibi, en eskiler. Bırakmıyorlar. Fetullah Gülen evinden çıkmayan bir insan. Naapsın para pul vs? Ama bu çakallar doymadı. Devletin gücünü, imkânlarını, parayı görünce devlete çökmeye kalktılar. Tayyip Erdoğan’a hırsız dediler ama bunlar komple ülkeyi çalmaya kalktılar. Hocam da suçludur, aklayamam. Kim ne ettiyse çıksın.


GÜLEN’İN YANINA ÇETEDEN BAŞKA KİMSE GİREMİYOR
-Sosyal medya paylaşımlarınızda Gülen'i kaçırdılar dediniz ve Uzun Cevdet'i işaret ettiniz. Niye kaçırdı? Amacı onun ölümünden sonra tüm kontrolü ele almak mı, Gülen'i öldürmek mi ya da ne?

Gülen’i Amerika’ya getirdikleri güne lanet olsun. O buraya geldikten sonra, halk yani taban Hocaefendi’nin yanına giremedi bile. Sadece ağalar, yani Cevdet, Barbaros, Dr. Ali, Ekrem Dumanlı. Devletle ve halk ile bizi böyle geren bunlar. Hocaefendi televizyon bile izlemez, nadiren izler. İzlese bile önüne hep, ‘Aman hocam, Türkçe olimpiyatı yaptık, bakın, izleyin. Aman şu ülkede şu olmuş. Aman bakın ne hizmetler yapılıyor’ diye diye ne istiyorlarsa onu gösterdiler. Akrabalarını bile yanına yanaştırmadılar. Kemal Gülen hariç, onu da Cevdet’in kayınbiraderi diye. Dolayısıyla bu çete kontrol ediyor uzun zamandır. Çok güçlü oldukları için benim babamı bile yedi bitirdiler. Hocam da suçludur, hiç aklamam. Ama temel sorun, o çete.

ADİL ÖKSÜZ BANA İNTERNET OYUNU HAZIRLATTI
-15 Temmuz darbe yapılanmasının ve girişiminin başında Adil Öksüz mü vardı? O değilse kim ya da kimler vardı?

Benim, Adil Öksüz’ün davranışlarından, söylemlerinden anladığım şu: Bana bir proje verdi ve 17 Temmuz’a yetiştirmemi isteyip durdu ısrarla. Gururlu ve kibirliydi hep.

-Bu proje tam olarak neydi, içeriğinde ne vardı?

Erdoğan’ı yerin dibine sokacak bir internet oyunu, 20 milyon bütçeli. Israrla o tarihe yetişmesini istedi. Erdoğan’ı karalayan, çok kötü gösteren bir proje. Bir internet oyunu. Gençlerin zihninde Erdoğan’ı kötü göstermek için. 17 Temmuz’a yetişsin dedi durdu. Bunun için dört-beş kez görüştüm.

-Adil Öksüz şu anda nerede? Bizzat FETÖ tarafından öldürüldüğü ve başka iddialar var hakkında?

Adil’in Almanya’da olduğunu tahmin ediyorum. Avrupa’da olduğu kesin. Kesin derken, yine kendi yorumum bu. Bence karayolu ile Gürcistan üzerinden Avrupa’ya geçirdiler.