Ağır sağlık sorunları nedeniyle ABD'de tedavi gördüğü hastane sır gibi saklanan, yanına sadece Sakaryalı özel kalemi ve oğlunun girebildiği FETÖ elebaşı Fetullah Gülen taburcu oldu. Örgüt liderinin servis edilen görüntülerinde de yine Sakaryalı isimler yer aldı.

Türkiye'nin kılcal damarlarına sızdıktan sonra terör örgütü kimliğini açık eden, 15 Temmuz 2016'daki hain darbe girişiminde 251 vatandaşımızı şehit eden Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen uzun süredir ağır sağlık sorunları yaşıyor.

Terör örgütü elebaşı Gülen'in durumunu özel haberleriyle gündeme taşıyan ODATV, temmuz ayının ilk günlerinde teröristbaşının durumunun ağırlaştığını ve Pensilvanya'daki örgüt kampında 48 saat boyunca uyutulduğunu duyurdu.

YİNE SAKARYALI O İSİM ÖNE ÇIKTI

ODATV'nin devam haberlerinde Sakarya'nın Serdivan İlçesi Aralık Mahallesinden olan ve örgüt içinde "Uzun Cevdet" olarak bilinen Cevdet Türkyolu adı bir kez daha öne çıktı.

"UZUN CEVDET" ÖRGÜTTEN GİZLİ HASTANEYE GÖTÜRMÜŞ

Söz konusu haberlere göre durumu ağırlaşan teröristbaşı, aynı zamanda yeğeni ile evli olan, uzun yıllardır özel kalemliğini yapan Cevdet Türkyolu tarafından örgütten gizli olarak FETÖ kampına 150 kilometre uzaklıktaki New Jersey'deki bir hastaneye kaldırıldı.

Gelişmenin duyulmasının ardından ise FETÖ lideri Fetullah Gülen, Pensilvanya'daki bir hastaneye götürüldü.
Buradaki hastane de kamuoyundan gizlendi.

Apple Watch Series 8 ve yeni Watch SE Türkiye’de satışta Apple Watch Series 8 ve yeni Watch SE Türkiye’de satışta

YANINDAKİ 3 KİŞİDEN 2'Sİ SAKARYALI

ODATV Genel Yayın Yönetmeni Toygun Atilla bu süreçte katıldığı bir televizyon programında Fetullah Gülen'in yanında özel doktoru Kudret Ünal, Sakaryalı Cevdet Türkyolu ve onun oğlu Esat Türkyolu'nun yanı sıra 3 FBI ajanının hastanede bulunduğunu açıkladı.

DARBE GİRİŞİMİNİN YIL DÖNÜMÜNDE

Örgüt, hain darbe girişiminin 6'ncı yıl dönümü olan 15 Temmuz'un ilk dakikalarında ise (Türkiye saatine göre) elebaşı Fetullah Gülen'in hastaneden taburcu olduğuna dair görüntüler servis etti.

Söz konusu görüntülerde de Cevdet Türkyolu, oğlu Esat Türkyolu ve FETÖ elebaşının özel şoförü olarak bilinen İzmir Eşrefpaşalı esnaf Özcan olarak bilinen kişi olduğu görüldü.

Esat Türkyolu'nun hastane çıkışında Gülen'in gömleğini taşıdığı ve Gülen'in lüks bir cipe binerek hastaneden ayrıldığı görüldü.

Görüntülerin devamında da elebaşı Gülen'in örgüt kampına girişi ve örgüt militanlarınca karşılanması yer aldı.

KİLİSE HASTANESİNDE TEDAVİ GÖRMÜŞ

Taburcu görüntüleriyle birlikte Fetullah Gülen'in kaldığı hastane de ifşa olurken, ODATV bu hastaneyle ilgili özel bilgiler de verdi.
İlgili habere göre Fethullah Gülen, FETÖ ile sıkı ilişkileri bulunan ve firari FETÖ’cülerin sığınma taleplerini kabul eden Presbiteryen Kilisesi’ne bağlı St. Luke’s Bethelem Hastanesi'nden taburcu edildi.

TÜRKYOLU SÜREKLİ GÜNDEMDE

FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'de faaliyete geçtiği ilk yıllardan ABD'ye kaçışı ve günümüze kadar sürekli yanında bulunan Cevdet Türkyolu sürekli örgüt içi hesaplaşma iddialarıyla gündeme geliyor.

Elebaşı Gülen'in ölümünün ardından örgüt liderliği için ismi geçen diğer isimlerle birbirlerinin kuyularını kazdıkları kulislerle gündeme gelen Uzun Cevdet'in son olarak 2021 yılı kasım ayında Fetullah Gülen'in zehirlenmesinin ardından örgüt kampından kovulduğu ancak daha sonra geri kabul edildiği de iddia ediliyor.