Nadir Kurtulan

24 şehir, 110 ilçe fay hattı üzerinde! Aralarında Sakarya da var 24 şehir, 110 ilçe fay hattı üzerinde! Aralarında Sakarya da var

Moderatör Hakan Turhan, gazeteciler Safa Polat, Raif Ugan ve Hüseyin Cumalı her hafta Cuma günü saat 21.00’de TV 264 ekranlarında canlı olarak yayınlanan Gazeteciler Soruyor’da gündemin nabzını tuttu. Yerel seçim öncesi partiler ve aday adayları ele alındığı programda gazeteciler CHP Sakarya 38. Olağan Kuruluyla CHP Sakarya İl Başkanı seçilen Oğuz Can Curoğlu ve gelişmeleri değerlendirdi. Gazeteci Safa Polat’ın gündeme bomba gibi getirdiği, “Yine Başkan Curoğlu ‘Eğer Kılıçdaroğlu kazanırsa ben yokum” iddiasına canlı yayında cevap gecikmedi. Başkan Curoğlu’nun sert siyaset yapacağının altını çizen gazeteciler CHP’de bu hafta sonu yapılacak olan kongrenin önemine işaret etti.

Kongre sonrasında CHP Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan adayı adayları ile  ilçelerde aday adaylarının şekilleneceğine vurgu yapan gazeteciler, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun kurultayda kaybetmesi halinde CHP’de önemli bir noktaya gelen Engin Özkoç’un da kaybedeceğini anımsattı. Engin Özkoç ile Ecevit Keleş arasındaki çekişmenin sürdüğünü anımsatan gazeteciler, Özkoç’un Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı olmak için bastıracağını belirtti.