Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, genel başkan yardımcıları, MKYK üyeleri ve BBP Sakarya İl Başkanı Cengiz Bayar ile Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Alemdar’ı ziyaret etti. Ziyaret sonrasında şehirde çeşitli ziyaretlerde bulunan Destici, Erenler Belediye Başkanı Şenol Dinç ile Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü’yü bir kez daha tebrik etti. Desteci, Genel Başkan Yardımcıları, MKYK Üyeleri ile birlikte Büyük Birlik Partisi Hendek İlçe Teşkilatının açılışına katıldı. Büyük Birlik Partisi (BBP) Hendek ilçe teşkilat binası önünde açılış öncesi partililere ve vatandaşlara hitaben bir konuşma gerçekleştiren Destici  son günlerde  sağlık alanında sıkıntı yaşayan vatandaşlara diş Hastanesi müjdesi verdi.

TV 264 ekranlarında yayınlanan Gazeteciler Soruyor’a katılan Genel Başkan Destici, canlı yayında Hakan Turhan, Safa Polat, Raif Ugan ve Hüseyin Cumalı’nın sorularını da yanıtladı. Gazeteci Ekrem Ürdüç’ün soruları aktardığı o anlarda Destici, “Hendek Belediyemizin kendi imkanlarıyla çözebileceği meseleleri kendisi burada çözecek. Bugün Sakarya Büyükşehir Belediyemizi ve Sakarya Valiliğimi de ziyaret edeceğiz. Sakarya’dan alabileceğimiz hizmetlerde onları da aşan durumlarda Ankara’dan ve Cumhurbaşkanımızdan ya da hangi Bakanlıktan alınması gerekiyor ise oradan alacağız ve Hendek’ e getirip Hendek’e verdiğimiz sözleri Allah’ın izniyle tutacağız. Burada bizden en başından beri istenilen bir diş Hastanesi meselesi vardı. Bu konuyu Sağlık Bakanımızla da görüştüm. İnşallah konunun takipçisi olacağız,ve en kısa zamanda Hendek’e böylesine güzel bir diş hastanesine kavuşturacağız" dedi.

Destici’nin sokak köpekleriyle ilgili sözleri de hatırlatıldı. Konunun genel kapsamlı bir çalışmayla aşıla bileceğini belirten Destici, daha sonra canlı yayından ayrıldı. Gazeteciler ise Destici’nin ardından Hendek ve Erenler Belediyeleri ile ilgili görüşlerini aktardı. Sokok köpekleriyle ilgili de konuşan gazeteciler, sokak köpeklerinin insanlara saldırısının da kabul edilemez olduğunu ve bununla ilgili kalıcı önlemlerin kesinlikle alınması gerektiğini, ancak sokak hayvanlarının yaşam haklarının unutulmaması gerektiğini belirtti.

Geçen Ramazan ayında satışı yapılan at ve eşek etiyle ilgili skandalı gündeme taşıyan gazeteci Hüseyin Cumalı, kovboy giyimleriyle programın 2. bölümüne çıktı. At ve eşek eti yenmesiyle ilgili oda başkanlarından Sakarya Valisi’ne, milletvekillerinden Tarım bakanlığına kadar herkesi göreve davet ettiğini belirten Cumalı, “Kimse ama kimse bu sorunla ilgili bir çare bulmuyor. Herkes sorunun bakanlıktan kaynaklandığını belirtiyor ama bakanlığın kapısını kimse çalmıyor. Sakarya halkı at ve eşek eti yemeye devam mı edecek. Yazıklar olsun” diye isyan etti.

Ferizli Belediyesinden işçilere ek protokol ile zam müjdesi Ferizli Belediyesinden işçilere ek protokol ile zam müjdesi

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Alemdar’ın kadro kurmayla devam ettiğini anımsatan gazeteciler Sakarya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreterliği’ne atanması kesin gözüyle bakılan Fikret Bayhan ile ilgili görüşlerini aktardı. Başkan Yusuf Alemdar’ın daire müdürlerinin de ele alındığı programda Alemdar’ın yol haritasıyla ilgili gazeteciler görüşlerini aktardı.