Her Cuma akşamı saat 21.00’de ekranlara gelen Gazeteciler Soruyor’da Zafer Tokuş, Safa Polat, Ayşegül Kadıoğlu ve Hüseyin Cumalı gündemi masaya yatırdı. CHP Serdivan İlçe Başkanı Mehmet Semih Atalay ve yönetiminin görevden alınması ve yerine Nalan Yedekçi Turhan atanmasının ele alındığı programda CHP’nin genel durumu da konuşuldu. BBP MKYK Üyesi Yasin Kobal’ın canlı yayınla bağlandığı programda Yasin Kobal yapılan çalışmaları aktardı. Zaman zaman tartışmaların yaşandığı anlarda sinirler gerildi.

İYİ Parti Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Selçuk Kılıçaslan’ın görevi almasıyla birlikte iyi partinin saha çıktığını konuşan gazeteciler, DEVA Parti Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Erdoğan’ın adaylığı konuşuldu. Saadet Partisi’nden Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan Ömer Ayhan’ın da konuşulduğu programda rahmetli Bayındırlık ve İskan Bakanı Cevap Ayhan’ın şehre kazandırdığı eserler de dile getirildi.

“CHP Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Aziz Çeroğlu olacak” iddiasıyla başlayan kavgada Zafer Tokuş ile Hüseyin Cumalı arasında “Aziz Çeroğlu tanınıyor mu, tanınmıyor mu” birbirine girdi. Gazeteci Hüseyin Cumalı, “Kimse kurusa bakmasın ama Aziz Çeroğlu bu kentte tanınan, sevilen ve siyaset ismi alan bir siyasetçidir” dedi. TV yorumcusu Raif Ugan için hazırlanan klipin de ekranlara geldiği o anlarda Ugan canlı yayına bağlandı ve cevap hakkını kullandı.


AK Parti Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yusuf Alemdar’ın işe sıkı başlamasının ele alındığı programda gazeteciler Alemdar’ın mezarlık ve Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’yi ziyaret etmesinin şehirde herkes tarafından takdir edildiği görüşünde birleşti. Alemdar’ın sıkı başladığını belirten gazeteciler, AK Parti’nin en yüksek oyu almak için çalışma içine girdiğini dile getirdi. İlçe belediye başkan aday adaylarının konuşulduğu anlarda kimin gidip kimin kalacağı da masaya yatırıldı.


Kanal D’de yayına giren 'İnci Taneleri' dizisinde 'Dilber' karakterini canlandıran Hazar Ergüçlü'nün pavyon dansının ekrana geldiği o anlarda ise gazeteciler yine birbirine girdi. 
İnci Taneleri'nde Dilber karakterini canlandıran Hazar Ergüçlü'nün pavyondaki dansı sosyal medyada akım oluşturmasıyla ilgili konuşan gazeteci Hüseyin Cumalı, “Kimse internetteki görüntüleri, ekranlardaki kadın programlarındaki aldatmaları görmüyor” dedi.

Numan Kurtulmuş Sakarya'ya geliyor Numan Kurtulmuş Sakarya'ya geliyor

Cumalı,” Genç kızlar sokakta göbekleri açık geziyor bunları da görmüyor. Ama Dilber dansına tepki gösteriyorlar. O dansın gündem olmasında sorun kadının güzel, endamlı, alımlı, güzel dans etmesi, müzik güzel olmasıdır” dedi. Genç kızların nasıl gezdiğini göstermek için canlı yayında göbeğini de açan Cumalı bu kez yeni bir tartışmanın da fitilini ateşledi.