Sakarya Büyükşehir Belediyesi program dahilinde sürdürdüğü sıcak asfalt çalışmalarına Geyve’de devam ediyor. 7/24 devam eden asfalt mesaisinde Yol Bakım ve Asfalt Koordinasyon Dairesi Başkanlığı ekipleri Geyve Safibey Mahallesi’nde kırsalında asfalta için işlemlere başladı.

Kırsaldan şehre ulaşım

Sakarya'ya yeni hakim ve savcılar atandı Sakarya'ya yeni hakim ve savcılar atandı

Bölgedeki 2 bin 500 metrelik alanda hummalı bir çalışma yürütülürken, Başkan Ekrem Yüce çalışmaları bizzat yerinde denetledi. Genişliği 12 metreye çıkarılan ve 4 bin ton asfaltın serimine başlanan yolun yepyeni bir yüze kavuşması, bölgedeki ticaret ve şehir merkezine ulaşım konusunda büyük önem arz ediyor. Kırsal ile ilçeyi ve kentin merkezini bağlayan grup yolunda işlemlerin %50’si tamamlandı.

“Ticareti kolaylaştırmak için…”

Bölge halkının beklediği konforlu ulaşımı temin ettiklerini belirten Başkan Yüce, “Biliyorsunuz ki ecdadımız da ticareti kolaylaştırmak, ticareti diri tutmak için yurtlarımızı ticaret yollarıyla ağ gibi örmüştür. Serdiğimiz bu asfalt ticareti geliştirmekle kalmayıp, yıllardır bölge halkının beklediği güvenli ve konforlu ulaşımı şehrimize kazandırıyoruz. Geyve Safibey grup yolunun 2 bin 500 metrelik kısmının bin 200 metresini bugün itibariyle tamamladık. Hava koşullarının elverdiği sürece 4 bin ton sıcak asfaltı üreticimize, vatandaşımıza ve bölge halkına kazandıracağız” dedi.

Geyve Kırsalında Hummalı Çalışma6Geyve Kırsalında Hummalı Çalışma5Geyve Kırsalında Hummalı Çalışma4Geyve Kırsalında Hummalı Çalışma3Geyve Kırsalında Hummalı Çalışma2Geyve Kırsalında Hummalı Çalışma