AK Parti Sakarya'nın aday adayları tanıtım toplantısı basına kapatıldı! AK Parti Sakarya'nın aday adayları tanıtım toplantısı basına kapatıldı!

Cumhurbaşkanlığı ve 28. dönem milletvekili seçimlerinin tarihinin Resmi Gazete’de yayımlanmasının ardından siyasi partiler seçim çalışmalarına başladı. Milletvekili adaylığı ve aday adaylığı başvuruları devam ederken adaylık başvuruları için istifalar da peş peşe geliyor.

Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya da geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklama ile milletvekilliği aday adaylığı başvurusu için istifa edenler kervanına katıldı.

Kaya’nın istifasının ardından boş kalan Belediye Başkanlığı koltuğuna kimin geleceği ise merak konusu oldu. Yeni belediye başkanının belirlenmesi konusunda fikir alınması için  AK Parti Geyve İlçe Teşkilat’nda temayül yoklaması gerçekleştirildi.

İlçe teşkilatında gerçekleştirilen temayül yoklamasına Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı, AK Parti Adana Milletvekili Ahmet Zenbilci ve  AK Parti Sakarya İl Başkanı Yunus Tever katıldı.

Tever yapılan temayül yoklamasına ilişkin fotoğrafları sosyal medyadan “Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcımız, Adana Milletvekilimiz Sayın Ahmet Zenbilci’nin Başkanlığında Geyve Belediye Başkanlığı için İlçe Teşkilatımızda temayül yoklamamızı gerçekleştirdik. Hayırlara vesile olsun.” notu ile paylaştı.

frgxvxsxgaardbe (1)frgxvx-waaao5q8 (1)