Geyve’de Kurban Bayramı dolayısıyla kimliği belirsiz kişiler tarafından havaya rastgele açılan ateş sonucu silahlardan çıkan yorgun mermilerden biri Y.Ö.A. isimli vatandaşın motosikletinin yanına, diğeri ise V.T. isimli vatandaşın evinin yanına düştü.

Bütün uyarılara rağmen her bayramda olduğu gibi bu bayramda da magandalar bayram sevinçlerini havaya tabancayla ateş ederek kutladılar.

Geyve’nin Tepecikler Mahallesi Konyalı Ali Bey Caddesi üzerinde tabancadan çıkıp havadan yere düşen yorgun mermi Y.Ö.A’nın park halindeki motosikletinin yanına isabet etti.

Yine Tepecikler Mahallesi Devlet Hastanesi mevkiinde tabancadan çıkan mermi V.T.’nin evinin yakınlarına düştü.

Y.Ö.A. olay sonrası yaptığı paylaşımda : ” Bayramınız mübarek olsun, sevinciniz başkasının üzüntüsüne dönüşmesin. Yorgun mermi ben kurtuldum siz dikkat edin ” diyerek çağrıda bulundu.

Cezaevine uyuşturucu sokma girişimine ibretlik ceza Cezaevine uyuşturucu sokma girişimine ibretlik ceza

V.T. isimli vatandaş ise : ” Bu mermi bir kişinin, bir çocuğun bir yerine de isabet edebilirdi. Sen iki üç tane çatapat sesi duyup zevk alacan diye bir ailenin ocağına ateş düşürebilirsin. Sen havaya rastgele ateş açınca o mermi çekirdeği havada asılı kalmıyor! İlle de ses duyacaksan mantar tabancası at veya çık bir yaylaya istediğin yere sık. Bugün yazdıklarımı dikkate almayıp gülüp geçecek olanlar, yarın seninde bu mermiden canın yandığı zaman iş işten geçmiş olacak! O yüzden sende yanındakini uyar. ” diyerek sitemde bulundu.