31 Mart 2024 Pazar günü gerçekleşen yerel seçimler öncesinde Sakarya siyasetinin en hareketli olduğu ilçelerden biri Hendek oldu.

AK Parti ve MHP'nin Hendek Belediye Başkan adayı olarak Turgut Babaoğlu'nu göstermesinin ardından, daha önce AK Parti'den aday gösterilme beklentisiyle İl Başkan Yardımcılığından istifa eden eski Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü Büyük Birlik Partisi'ne (BBP) geçerek bu partinin adayı olmuştu.

Tarihler 19 Şubat'ı gösterdiğinde ise kulislere bomba bir bilgi düştü.
AK Parti Hendek İlçe Başkanı Hasan Serdar Baykal ve yönetimi, Turgut Babaoğlu'na yeterince destek vermedikleri ve Cumhur İttifakı ruhuna zarar verdikleri gerekçesiyle görevden alındı.

Sakarya Milletvekillerinden Bayraktar’a ziyaret Sakarya Milletvekillerinden Bayraktar’a ziyaret

Ertesi gün bir basın açıklaması yapan Hasan Serdar Baykal görevden alınma kararıyla ilgili Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz'a yüklenerek, "Kendisini Olimpos Dağı’nın zirvesinde bir figür olarak gören genel başkan yardımcımız Ali İhsan Yavuz'un bize ilettiği sebep, MHP’nin bizi istememesi sebebiyle görevden alınmamızdır" açıklamasını yaptı.

23 Şubat Cuma akşamı TV264'te yayınlanan Gazeteciler Soruyor programına telefon bağlantısıyla katılan Ali İhsan Yavuz "Hasan Serdar Baykal kardeşimiz, laf atmayı, abartmayı uygun gördü. Senin teşkilat başkanın ikinci günde, nasıl BBP'nin yanında diye adama sormazlar mı?" diye konuştu. Yavuz'un ardından programa bağlanan eski ilçe başkanı Baykal ise, " Kurt kuzuyu yemeyi aklına koymuş, bir bahane uyduruluyor. Turgut Babaoğlu için çok çalıştık. Ali İhsan Bey'e seçim için SKM'yi size verelim gelin siz yönetin dediğimde seçim bizim için önemli değil güçlü görünelim yeter dedi" ifadelerini kullandı.

Taraflar arasındaki polemik kapalı kapılar ardında devam ederken, Baykal ile görevden ayrılan AK Partili yöneticilerin açık bir şekilde İrfan Püsküllü için çalışmaya başladıkları konuşuldu.

31 Mart günü seçimi BBP'nin adayı İrfan Püsküllü kazanırken Hasan Serdar Baykal gece saatlerinde İrfan Püsküllü ile birlikte çekilen fotoğraflarını sosyal medyadan paylaştı.

4 gün önce ailesiyle birlikte Püsküllü'ye hayırlı olsun ziyaretine giden Hasan Serdar Baykal bu kez de kendisiyle birlikte AK Parti'deki görevlerinden ayrılan yöneticilerle birlikte belediyeye gitti.

Hendek Belediye Başkanı Püsküllü bu ziyareti, "Hayırlı olsun ziyaretimize gelen AK Parti Hendek Eski İlçe Başkanı Av. Hasan Serdar Baykal’ı ve yönetimini belediyemizde misafir ettik. Nazik ziyaretleri için kendilerine teşekkür ediyorum" notuyla duyurdu.

A 1712523716A 1713796688