Halk54 İhbar Hattı

NE OLMUŞTU!
Halk54 ihbar hattına bu kez Arabistan’dan bir şikayet geldi. Sakarya Otobüs Terminali’nde telbiye, dua ve gözyaşlarıyla kutsal topraklara giden  hacıları Sakarya İl Müftüsü Hasan Başiş, "Rabbimize hamdolsun ki onun emrettiği ibadeti yapmak için evinizden, eşinizden, çocuklarınızdan ve komşularınızdan helalleşerek ayrıldınız. Şimdide inşallah dualarla buradan okunan Kur’an’ın bereketiyle yola çıkacaksınız, Rabbim yolunuzu açık etsin." diyerek yolcu etmişti.

89366fa5-daa4-498f-a8e5-d50817a71576

OTELLER REZALET
Ancak Sakarya İl Müftü Yardımcısı Mehmet Şahin’in başkanlığındaki kafiledeki hacı adayları Mekke’de büyük zorluklar yaşıyor. Halk54 ihbar hattına ulaşan bir hacı adayı, “Bizler 4 kişilik odada kalmak için kişi başı 16 bin 300 Riyal, iki kişilik odada kalmak için 21 bin 200 Riyal ödedik. Ancak kaldığımız odalar çok kötü durumdalar. Banyo ve tuvaletler ise rezil haldeler” demişti.

69cf2745-a8b2-45e8-b38b-8abbe28d03dd

PERİŞAN OLDUK
Hac vazifesi sırasında sandalye bulamadıklarını, buldukları sandalyeleri ise yetkililerin ellerinden aldıklarını ileri süren hacı adayı, “Bir otelde kalıyoruz. Bu otelde 700 kişi var. Bu 700 kişi için 3 asansörden biri bozuk ve resmen perişanlık çekiyoruz. Ne yazık ki bütün bunlar olurken kafile başkanımız Sakarya İl Müftü Yardımcısı Mehmet Şahin bizimle ilgilenmiyor. Sakarya İl Müftülüğü’nden bu konuda acil yardım talep ediyoruz”  demişlerdi.

74755a7d-1f29-4453-900c-a7b42587353c

TEPKİLERİ BÜYÜYOR
Halk54 ihbar hattına yeni video gönderen hacılar, “Otellerdeki rezalet yüzünden odalarda kalamıyoruz. Kendimizi sokaklara attık. Yollarda kalıyoruz. Otelde kalmaktansa yolda, otel önünde uyumak daha iyi ve bizimle Sakarya Müftülüğü ilgilenmiyor. Hacı olmak için geldiğimiz kutsal topraklarda perişan olduk. Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş sesimizi duysun. Bize ulaşsınlar” dedi.

7130fd4b-345a-4b44-861c-cb1a02aef71d

MEHMET ŞAHİN NE YAPSIN!
İlk açıklamalarında hacı adaylarının tepki gösterdikleri kafile başkanı Sakarya İl Müftü Yardımcısı Mehmet Şahin ile ilgili Halk54 ihbar hattına açıklama geldi. Otellerde sıkıntı olduğu kabul edilen açıklama, “Oteller bu yıl sıkıntılı ama Sakarya İl Müftü Yardımcısı Mehmet Şahin ili olayın alakası yok. Hatta İl Müftü Yardımcısı Mehmet Şahin sıkıntının aşılması için yoğun çaba gösteriyor. Dolayısıyla yaşanan sıkıntının sorumlusu Mehmet Şahin gibi gösterilmesi hiç doğru değil. Burada Mehmet Şahin sıkıntıların aşılması noktasında var gücüyle çalışırken, sanki hacılarımızla hiç ilgilenmiyor gibi gösterilmesi çok yanlış” dendi.

9ea352ae-a9c7-4328-a852-79cabcafb120

YORUM YAĞDI
Halk54 ihbar hattına gelen şikayetin haberleştirilmesinden sonra haberin altına çok sayıda yorum da geldi. 

İşte o yorumlar…

GAZETECİ
Siz haberci misiniz? Direkt isim vererek hedef göstererek iddia üzerine haber mi yapılır?

*
HACI ADAYI
Otelde hiç sıkıntı yokmuş gibi yorum yapanlar biraz cesaret ve hakkımızı aramasını sorunları iletmesi bilseniz. Otelde asansör sıkıntılı bayanlar erkekler birbirine değecek şekilde binmek zorunda kalıyor .Yemekhane sıkıntılı odalar temiz değil bunlarla kim ilgilenecek kafile başkanı mı yoksa diyanet işleri başkanımı aynı parayı verip te hiç sıkıntı olmayan oteller var bu dengeyi kim sağlayacak.

*

HACI
Burada bizimle olan bu sıkıntıları gören bilir ve bu yaşadıklarımızın şahidi de Allah’tır verdiğim paranın hizmetini almadığım her şey için hakkımı helal etmiyorum. Çıkan yemekleri ve bize yapılan her şeyin Şahidi Allah’tır. Buradaki yalakalar anca göz yumar her şeye.

*

AHMET
İtibar suikastı yapmak ne kadar da kolay! Hacca herkes gidebilir ama herkes hacı olarak geri dönemez! Ayrıca "Her işittiğini söylemek kişiye günah olarak yeter" hadisi de size gelsin işin önünü arkasını araştırmadan haber yapan site yöneticileri..

*

JASMİNE
Arafat’taki çadırlarda televizyon koymamışlar.

*

KABE'DEN YALANLAR
Bir hacı adayı burada da doğru yerine yalana başvuruyorsa, Kabe gibi kutsal yerde kendini düzeltemiyorsa, herkesle helalleşip kul haklarından arınarak buraya gelmesi gerekirken, burada bir hocaya iftira atarak kul hakkına giren biri, kendini nerde düzeltecek. 
YAZIK ÇOK YAZIK.

*

İSMAİL
İlgili arkadaşa yanlış bilgi gelmiş.iyi araştırmadan haber yapmamak gerekir insanın itibarı bu kadar ucuz olmamalı.

*

MURAT
Bahse konu olan otel, asansör vs. İlgili olan sıkıntılar oradaki kafile başkanı veya hocaları direkt olarak ilgilendirmez ancak mutlaka ve mutlaka kafile başkanı olan hocalarımız ilgililere konuyla ilgili bilgi vermişlerdir ve ilgilenmişlerdir hele ki Mehmet Şahin hocamız gibi tecrübeli olan bir müftüye bu şekilde zan altında bırakılması hiç hoş değildir. Bütün Diyanet İşleri Başkanlığı yetkilileri kutsal topraklarda canla başla görevlerini ifa etmeye çalışmaktadırlar. Ayrıca haberi yapan kardeşimiz Yaptığınız haberin taraflarını dinlemeden lütfen servis etmeyin kul hakkına giriyorsunuz.

*

SULEYMAN
Halk 54 teki ilgili kardeşim size bir haber geldiği zaman lütfen araştırın karşı tarafında bilgisine başvurun Mehmet şahin hoca hacılarıyla ilgi elin den gelen tüm gayreti ortaya koyan bir hocamızdır ebetteki otelden vb şeylerden kaynaklı sıkıntılar olabilir ama bunu Mehmet şahin hocaya bağlamak çok doğru değil size ihbarı yapan hacimiz kesinlikle hocayla konuşup helallik almalıdır.

*

HACIII
Mehmet Şahin Hocanın bizi bir sırtında taşımadığı kaldı. Adam daha ne yapsın. Böyle bir saçmalığı kim size ilettiyse acilen tövbe edip hocadan helallik alsın. Ben otelden de hocaların hepsinden de memnunum.

*
HACI ADAYI
Bizler buraya hacı olma niyetiyle gelen kişileriz. Otelde aradığımız her şey mevcut. Daha lüks otel arzu olsa iyi olabilirdi. Ancak bunun her konuda yanımızda olan, telefonların İnternete bağlanmasına kadar hacılara yardım eden bir hocaya fatura edilmesi çok yanlış. Bu haberi ihbar olarak kim sizlere gönderdiyse Mehmet Şahin hocadan Arafat’a çıkmadan önce helallik almasını tavsiye ederim.

*

HACI ADAYI
Resimde gördüğünüz otelde eşimle birlikte 2 kişilik odada kalan hacı adaylarıyız, haberdeki iddiaların gerçekle uzaktan-yakından alakası yoktur. Gerek otel görevlileri, gerekse başta kafile başkanımız Mehmet Şahin hocamız ve diğer gurup hocalarımıza çok kolay ulaşabiliyoruz, hatta sağlık ocağımız hemen 100 m yakındaki diğer bir diyanet otelinde, kendilerinden Allah razı olsun. Devletimizin ve Diyanet İşleri Başkanlığımızın gücünü yurt dışında hissettirdiler bize. Biz de onların sayesinde ibadetlerimize konsantre oluyoruz ve burada bulunduğumuz kıymetli günlerimizi boş geçirmemeye gayret ediyoruz, Allah kabul etsin. Kutsal topraklardan Türkiye'ye ve Sakarya'ya selamlar.

*

ADMİN
Mehmet şahin hocamla da görüşme yaptınız mı tek taraflı haber yapmak her kişinin işi er kişi olmak kolay değil

*

54 KAÇKINI
Bahsedilen kafile ile ben de kutsal topraklardayım. Haber metninde geçen iddialar " sadece iddia". Mehmet Şahin hoca gün boyu lobide oturur ve hacı adayları ile sohbet eder. Biz her ulaşmak istediğimizde kendisi ile görüşüyoruz.

4d3cb317-624c-4800-8b45-704befb74b4a