Zırhlı Amfibi Hücum Aracı'nın teslimatlarına başlandı Zırhlı Amfibi Hücum Aracı'nın teslimatlarına başlandı

HALK54 ekibinden Hüseyin Cumalı ve Nurettin Eryılmaz, deprem bölgesine gitti. An itibariyle Hatay'ın İskenderun ilçesine ulaşan HALK54 ekibinden Cumalı ve Eryılmaz, bölgedeki son durumu aktardı.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi'nin İskenderun'da kurduğu konteyner kentteki son çalışmaları hakkında bilgi veren gazeteci Nurettin Eryılmaz, "Burada Sakarya Büyükşehir Belediyesi konteyner kent kuruyor. İş makinaları gece gündüz çalışmalarına devam ediyor. Konteyner kentin alt yapısı hemen hemen tamamlandı. Su ve kanalizasyon hattı çekildi. Buraya 250 adet konteyner koyulacak. Depremzede aileler burada barındırılacak. Bu akşam burada TV264'de Gazeteciler Soruyor programında canlı yayın gerçekleştireceğiz. Hüseyin Cumalı ile birlikte deprem bölgesinden anbean HALK54 adına bilgilendirme yapacağız. HALK54'ü takip etmeye devam edin" diye konuştu.

Öte yandan HALK54 ekibinden Hüseyin Cumalı ve Nurettin Eryılmaz, bu akşam saat 21.00'da Tv264 ekranlarında her hafta Sakarya'nın gündeminin değerlendirildiği Gazeteciler Soruyor programının canlı yayınına katılarak, deprem bölgesinde izlenimlerini anlatacak.

Gazeteciler Soruyor programının İskenderun'da bulunan konteyner kentte izleyiciyle buluşacağı programa Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce konuk olacak. Canlı yayında gazeteciler Zafer Tokuş, Hüseyin Cumalı, Nurettin Eryılmaz ve Hakan Turhan Sakarya'yı konuşacaklar.