Halk54 Panorama, haftaya damgasını vuranları belirlemeye devam ediyor. Bu kapsamda bu haftanın karizması, sınıfta kalanları, siyasetçisi, ve muhtarı Halk54 Panorama'da paylaşıldı. İşte bu haftanın enleri...

çetin oktay kaldırım-1

Haftanın Karizması
Çetin Oktay Kaldırım
Sakarya Valisi

Irak'ın kuzeyinde hain terör örgütü PKK’ya karşı düzenlenen Pençe-Kilit operasyonu sırasında Şahadet şerbetini içen Şehidimiz Piyade Teğmen Ömer Faruk Civelek’in naşı ilçeye geldiği sırada kendisine yapılan ihbarla birlikte ilçede düzenlenen Rap konserini anında iptal ettiren, Şehidimize yapılan saygısızlığa izin vermeyen, Şehit cenazesinden bir gün sonra eşiyle birlikte Şehit ailesini bir kez daha ziyaret ederek Şehit ailesinin üzüntüsüne ortak olan Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım bu haftanın değil tüm zamanların karizması oldu. 

naci helvacı ve ishak sarı

Haftanın Sınıfta Kalanları
A. Naci Helvacı & İshak sarı

Vatan, millet, ezan, Türkiye Cumhuriyeti için göğsünü siper eden, bebek katili PKK teröristleri tarafından Irak’ta Şehit edilen Piyade Teğmen Ömer Faruk Civelek’in naşı ilçeye gelmeden Karasu’daki Rap konserini zamanında iptal etmeyen, Şehidimizin naşı ilçeye geldiği sırada kumsalda binlerce kişi çılgınlar gibi eğlenmesine engel olamayan Karasu Kaymakamı Dr. Ahmet Naci Helvacı ile Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı bu haftanın kesinlikle sınıfta kalanı oldu.

karasu lion club

Halk54 Panorama! İşte bu haftanın enleri Halk54 Panorama! İşte bu haftanın enleri

Haftanın Mekanı
Karasu Lion Club

Ülke için, vatan için, ezanımız için, devletimizin bekası için, geleceğimiz olan çocuklarımız için  Irak’ta hain teröristler tarafından Şehit edilen Piyade Teğmen Ömer Faruk Civelek’in haberini alır almaz kapısına Türk Bayrağı’nı asıp, Karasu’daki bir çok eğlence merkezi gibi “Şehidimiz var. Kapalıyız” diyen işyerlerini temsilen Karasu Lion Club bu haftanın mekanı oldu. Her kim ki Şehit haberini alıp o gece Karasu’daki mekanını kapatıp acımızı ortak olduysa hepsi için yazıyoruz. Siz adamın dibisiniz. Nokta…

fatih şimşek

Haftanın Siyasetçisi
Fatih Şimşek
Yeniden Refah Partisi

Haftanın en iyilerini konuk ettiğimiz Halk54 Panorama da sahada fırtına gibi esen Yeniden Refah Partisi Adapazarı İlçe Başkanlığı Yönetim Kurulu Üyesi Fatih Şimşek konuğumuz oldu. Yeniden Refah Partisi İcra Kurulu Üyesi ve Mahalli İdareler Başkanı olan Fatih Şimşek ekip arkadaşlarıyla birlikte son aylarda yaptığı nokta atışı saha çalışmalarında büyük başarılı elde ediyor. Siyaset yanı sıra kısa adı SAYBİR olan Sakarya Yazarlar ve Şairler Derneği Yönetim Kurulu Üyesi olan Fatih Şimşek siyaset arenasında elde ettiği başarılarla farkını ortaya koyarken bu haftanın da en iyisi olarak zirvenin sahibi oldu. 

op dr evren kundakçı

Haftanın Doktoru
Op. Dr. Evren Kundakçı 
Adapazarı Yenikent Hastanesi

Haftanın enlerinde sağlık ordusunun çalışkan ve efendi bir ismi olan Adapazarı Yenikent Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahisi’nin gözde ismi Operatör Doktor Evren Kundakçı konuğumuz oldu. Beyin ve sinir gibi önemli bir branşta hayli başarılı sonuçlar elde eden, her geçen gün yenilenen tıp dünyasını yakından takip eden, mesleğine olan aşkıyla adından söz ettiren Adapazarı Yenikent Hastanesi Op. Dr. Evren Kundakçı başarısı kadar çalışkanlığı ve mütevaziliğiyle bu haftanın en iyisi olarak zirvenin sahibi oldu. 

ali turhan

Haftanın Muhtarı
Ali Turhan
Serdivan Uzunköy Mahallesi Muhtarı

Haftanın en iyilerini konuk ettiğimiz Panorama mahallesi için yoğun bir çalışma içinde bulunan Serdivan Uzunköy Mahallesi Muhtarı Ali Turhan konuğumuz oldu. Geçen dönem girdiği muhtarlık seçimde sandıktan çıkan ve 1. dönem muhtarlığını başarıyla sürdüren Muhtar Ali Turhan mahallesine hizmet getirme anlamında ciddi çalışmalar içinde bulunuyor. Mahallesine gelen doğalgaz ve daha bir çok kamu hizmetinde kurum-kuruluşların kapısını aşındıran Muhtar Ali Turhan, mahalle sakinlerinin sorunlarıyla dertlenmesi, çalışkanlığı ve son aylardaki performansıyla bu haftanın en iyisi oldu. 

sevil yılmaz akaltın

Haftanın Gezgini
Sevil Yılmaz Akaltın

Haftanın enlerinde Kıbrıs’ta üniversite okuyan kızı Zeynep Akaltın’ın yanına hem ziyaret hem tatil için giden Sevil Yılmaz Akaltın konuğumuz oldu. Kıbrıs’ta iki kızıyla birlikte tatilini geçiren Sevil Yılmaz Akaltın gün boyu Akdeniz’in o eşsiz havası ve denizinden faydalanıyor. Akşam yemeklerinde yine Akdeniz mutfağının müthiş hafif yemeklerini tercih eden Sevil Yılmaz Akaltın, Kıbrıs’ta geçirdiği muhteşem tatil ve gezilerle birlikte bu haftanın en gezgini oldu. 

halil ibrahim batmanlar

Haftanın Çalışkanı
Halil İbrahim Batmanlar
Sakarya Büyükşehir Belediyesi

Haftanın enlerini konuk ettiğimiz Halk54 Panorama da güler yüzü, çalışkanlığı, adamlığı gönüllerde taht kuran bir isim olan Sakarya Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Dairesi Başkanlığı ekibinden Halil İbrahim Batmamlar konuğumuz oldu. Yakınlarını kaybeden ve hayatlarının en zor günlerinde Mezarlıklar Müdürlüğü’ne gelen vatandaşların bütün işlemlerini halledip onların hayır duasını alan Halil İbrahim Batmanlar çalışkanlığının yanı sıra adamlığıyla bu haftanın en iyisi oldu. 


BİZ ONLARI UNUTMADIK

şehit mehmet sarı
Şehit Mehmet Sarı

Kutsal vatan topraklarımız ve şanlı Türk Bayrağının dalgalanmazı için 1989 yılında Şırnak’ta şahadet şerbetini içen Jandarma Er Mehmet Sarı’yı biz unutmadık. Şehit Mehmet Sarı’yı bir kez daha rahmetle anarken “Mekanı Cennet Olsun” diyoruz.

şehit naci topçil

Şehit Naci Topçil

Kutsal vatan topraklarımız ve şanlı Türk Bayrağının dalgalanmazı için 1989 yılında Niğde’de şahadet şerbetini içen Jandarma Er Naci Topçil’i biz unutmadık. Şehit Naci Topçil’i bir kez daha rahmetle anarken “Mekanı Cennet Olsun” diyoruz.

şehit şenol kamış

Şehit Şenol Kamış

Kutsal vatan topraklarımız ve şanlı Türk Bayrağının dalgalanmazı için 1990 yılında Şırnak’ta şahadet şerbetini içen Piyade Teğmen Şenol Kamış’ı biz unutmadık. Şehit Şenol Kamış’ı bir kez daha rahmetle anarken “Mekanı Cennet Olsun” diyoruz.


HEY GİDİ GÜNLER HEEY

hey gidi1-10
Dönemin Adapazarı Belediye Başkanı Ünal Ozan ile Adapazarı Tarihi Uzunçarşı’nın efsane esnafı Özcan Toplan zaman zaman bir araya gelir şehirle ilgili sohbet ederlerdi. Her ikisi de kelimenin tam anlamıyla Adapazarı aşığı olan ve bu şehre bir çok emekleri olan bu iki önemli ismi bir kez daha rahmetle anarken “heey gidi günler hey” demekten de kendimizi alamadık.

hey gidi2-10
Dönemin Adapazarı Belediye Başkanı Aziz Duran makamında kabul ettiği Sakarya Üniversitesi eski İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Suat Cebeci ve mesai arkadaşlarıyla bir süre sohbet etti. Bir dönem Yalova Üniversitesi Rektörlüğünü de yapan Prof. Dr. Suat Cebeci, mesai arkadaşları ve rahmetli Aziz Duran bu karesine bakıp “heey gidi günler hey” denmez mi!

hey gidi3-10

Dönemin AK Parti Sakarya Milletvekili Recep Yıldırım ile ünlü gazeteci ve köşe yazarı Fikret Bila’nın Ankara’daki bir toplantıda buluştuğu o anları “heey gidi günler hey” diyerek yayınladık.

hey gidi4-10

Dönemin Doğru Yol Partisi (DYP) Sakarya İl başkanı Zafer Adalet, İş insanı Sebahattin Cicioğlu ve dostları Adapazarı Gümrükönü’nde yaptıkları dost sohbetine şimdi bakıp da ‘heey gidi günler hey” denmez mi!

hey gidi5-10

Dönemin Adapazarı Belediye Başkanı Aziz duran göreve gelir gelmez aldığı radikal bir kararla aldığı kararla birlikte Adapazarı Belediyesi’nden 500’e yakın personeli işten çıkarttı. İşten çıkartmalarla birlikte şehir yay gibi gerilirken, belediye önünde polis 7/24 nöbet tutmaya başladı. İşte o günlerde bir tek polis, işten çıkartılmanlar, sendikacılar değil basında nöbet tutuyordu. Fotoğrafta görülen Nurettin Eryılmaz, Nadir Kurtuldu, Yasin Tüccar’ın yanı sıra bütün Sakarya basını belediye önünde günlerce böyle nöbet tuttu. Günümüzde mazi de kalan bu kareye şimdi bakıp “heey gidi günler hey” denmez mi!


NOSTALJİ VAPURU

nostalji vapuru1-10

Dönemin Sakaryalı Milli Savunma Bakanı Mehmet Gölhan, zaman buldukça Sakarya’ya gelirdi. Zaman, zaman yanında kuvvet komutanlarıyla birlikte Sakarya’ya gelen Bakan Gölhan’ı yakın dostu olan dönemin Sakarya Valisi Erdinç Büyükakalın karşılar, iki şehirde inceleme ve temaslarda bulunurdu. Sakarya’da iz bırakan Valiler arasında bulunan Erdinç  Büyükakalın ile rahmetli Mehmet Gölhan’ın bulunduğu bu kareye bakıp ‘ne günlerdi ama’ derken bu güzel fotoğrafı Halk54 Nostalji Vapuru’na astık.

nostalji vapuru2-10

Dönemin Sakarya Valisi M. Cahit Kıraç, Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı, SESOB Başkanı Hasan Alişan bir unlu mamuller fırınında şakayla karışık katile kontrol yapıyor. Vali Kıraç, “Bakalım bu simit tazemi” diye espri yaparken iki başkanın gülüşleri ise kamera anbean yansıdı. Halk54 Nostalji Vapuru’nun kaptan köşküne astığımız bu kareye bizi maziye götürürken ‘ne günlerdi o günler’ diyoruz.

nostalji vapuru3-10

Sakarya’ya ‘Kazımpaşa Köftesi’ni tattıran ve sevdiren isim olan Erdoğan Önaydar ne zaman “Meşhur Kazımpaşa Köftesi” dense akla ilk gelen isim oldu. Yetiştirdiği bir çok çırak şu anda Sakarya’da ustasının izinden giderken, Hanedan Tesisleri’nin ortaklarından olan Şeref Dorak’a uygulamalı verdiği ders usta deklanşör Hüseyin Cumalı tarafından böyle görüntülendi. Yılların ustası halen Kazımpaşa’da marka olmaya devam ederken bizde bu güzel anıyı Halk54 Nostalji Vapuru’na astık. 

nostalji vapuru4-10

Erenler Belediye Meclis üyeleri bir zamanlar çok aktifti. Belli zamanlarda bir araya gelen ve yaptıkları etkinliklerle basında yer alan meclis üyelerini Sakarya basını yakından takip ederdi. Erenler Belediye Meclis Üyesi Cahit Kaytaz’ın da arasında bulunduğu meclis üyelerinin o günlerde çekilen bu fotoğrafını Halk54 Nostalji Vapuru’na astık.

nostalji vapuru5-10

Sakarya basınının tanınmış iki ismi Nurettin Eryılmaz ile Murat Tokluca uzun yıllar birlikte çalıştı. Haberden habere koşan ikiliden Murat Tokluca bir dönem sonra basından kopup kendine bir iş yeri açarken, Nurettin Eryılmaz ise halen Show TV Sakarya Muhabirliği ile Halk54 Haber Koordinatörlüğüne devam ediyor. Bizi mazide gezdiren karelerden biri olan bu güzel anıya bakıp ‘heey gidi günler hey’ dedirten bu güzel anıyı da Nostalji Vapuru’na astık.


HAFTANIN DUVAR YAZISI

duvaryazısı-10

Benim suçum yok 
Hakim bey
üşüyorum dedi 
bende şehri yaktım