şenol kurtuluş

Haftanın Karizması
Şenol Kurtuluş
İş insanı

Haftanın enlerini konuk ettiğimiz ve her hafta büyük ilgiyle takip edilen Halk54 Panoramada iş insanı Şenol Kurtuluş konuğumuz oldu. Sakarya’nın en eski ve köklü ailelerinden olan Kurtuluş ailesinin güler yüzlü ve mütevazi bireylerinden biri olan Şenol Kurtuluş, reklamdan uzak ve mütevazi bir şekilde çevresi kadar Sakarya’ya da uzun yıllar maddi ve manevi destek olan saygın isimler arasında yer alıyor. Dostluklara büyük önem veren ve dostları için her zaman taşın altına elini değil kolu sokan Şenol Kurtuluş hiçbir zaman bozmadığı çizgisi, adamlığı, dik duruşuyla bu haftanın karizması oldu. 

hüseyin kaşkaş nevzat inanç
Haftanın Sınıfta Kalanları
Hüseyin Kaşkaş & Nevzat İnanç

Devletin valisi bu sıcaklarda ceketini bile çıkartmadan çalışıp misafirlerini ağırlarken, hardal renkli tişört ve altında kot pantolon ile poz veren AFAD Sakarya İl Müdürü Hüseyin Kaşkaş ile onu makamında havai desen tişört ve kot pantolon ile ziyaret eden Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç devletin daire müdürlerine yakışmayan giyim ve tarzlarıyla bu haftanın sınıfta kalan ikilisi oldu. Hayırlı Uğurlu olsun…

ecevit keleş

Haftanın Kahramanı
Ecevit Keleş
CHP Sakarya İl Başkanı

Halk54 Panorama da haftaya damgasını vuran isimler arasında bulunan CHP Sakarya İl Başkanı Ecevit Keleş bu kez çok farklı ve insani bir yönüyle konuğumuz oldu. “Bir ünite kan bir can” sloganıyla düzenli olarak Türk Kızılay’ına kan veren, Kızılay’a gönüllüsü olarak her  yerde ve her zaman kuruma destek veren, hafta içinde Kızılay’a yine kan vererek farkını ortaya koyan Başkan Ecevit Keleş, hem topluma örnek olması, hem kuruma bir ünite kan daha kazandırması, hem de medya üzerinden ‘kan verin’ çağrısı yaparak sergilediği gayret ve samimiyetle bu haftanın rakipsiz kahramanı oldu. 

sercan erkan

Haftanın Unutulmazı
Sercan Erkan

Sakaryaspor’da “taraftardan sorumlu” yönetici olarak görev yaptığı dönem içinde yeşil silahlı takımımıza gönül veren Tatangaların gönlünde taht kuran, taraftarın her türlü sorunlarıyla yakından ilgilenen, taraftarlarla birlikte deplasmana giden ve taraftarların “Sercan ağabey” diye bağrına bastığı Sercan Erkan görev yaptığı dönem içindeki babacanlığı, samimiyeti ve kalplere yer eden sevgisiyle bu haftanın unutulmazı oldu. 

ismail emlek

Haftanın Doktoru
Dr. İsmail Emlek
Özel Adatıp Hastanesi

Haftanın enlerinde Sakarya’nın önde gelen hastanelerinden Özel Adatıp Hastanesi Acil servisinde görevli Doktor İsmail Emlek konuğumuz oldu. Tıp dünyasına atıldıktan sonra 
Sakarya Eğitim Araştırma Hastanesi’nin yanı sıra bazı sağlık kuruluşlarında görev aldıktan sonra Özel Adatıp Hastanesi’nin Acil Servisi’nde çalışmaya devam eder Dr. İsmail Emlek, acil servise gelen hastaların tekrar sağlığına kavuşması için verdiği mücadele, bu mücadeleyle birlikte elde edilen başarılarla bu haftanın en iyisi olarak zirvenin sahibi oldu. 

ahmet uzun

Haftanın Muhtarı
Ahmet Uzun
Adapazarı Kömürlük Mahallesi Muhtarı

Haftanın en iyilerinde hizmet aşkıyla farkını hissettiren Adapazarı Kömürlük Mahallesi Muhtarı Ahmet Uzun konuğumuz oldu. İlk dönem muhtarlık görevi olmasına rağmen çalışkanlığıyla dikkat çeken Muhtar Ahmet Uzun mahalle sakinlerinin istek ve sıkıntıları için gece gündüz demeden mesai harcamasıyla takdir ediliyor. Sakarya’nın genç ve dinamik muhtarlarından olan ve “yeter ki mahalle sakinlerim istesin. Gece mi gündüzüme katarım’ diyen Adapazarı Kömürlük Mahallesi Muhtarı Ahmet Uzun son aylardaki hizmet performansıyla bu haftanın en iyisi oldu. 

sanan azizli

Haftanın Çalışkanı 
Sanan Azizli
Özkum Park Tesisleri

Haftanın enlerini kabul ettiğimiz Halk54 Panorama da mesleğine aşık Sanan Azizli ile birlikteyiz. Sakarya’nın turistlik ilçesi Sapanca’nın göz bebeği tesislerden Özkum Park Tesisleri’nde görevli olan Turizm Fakültesi 4. sınıf öğrencisi Sanan Azizli bir yandan hem okuyup, hem çalışırken diğer yandan turizm sektöründe önemli tecrübeler elde ediyor. Sapanca’ya gelen yerli ve yabancı turistlere yakından ilgilenen ve Özkum Park Tesisleri’nde çalışkanlığı ve efendiliğiyle farkını hissettiren Sanan Azizli bu haftanın da en iyisi oldu.


BİZ ONLARI UNUTMADIK

şehit muslim tıkan

Şehit Muslim Tıkan

Kutsal vatan topraklarımız ve şanlı Türk Bayrağının dalgalanması için 1991 yılında Bitlis’te şahadet şerbetini içen Piyade er Şehit Muslim Tıkan’ı biz unutmadık. Şehit Muslim Tıkan’ı bir kez daha rahmetle anarken “Mekanı Cennet Olsun” diyoruz.

şehit sabahattin ataman
Şehit Sabahattin Ataman

Kutsal vatan topraklarımız ve şanlı Türk Bayrağının dalgalanması için 1991 yılında Van’da şahadet şerbetini içen Jandarma er Şehit Sabahattin Ataman’ı biz unutmadık. Şehit Sabahattin Ataman’ı bir kez daha rahmetle anarken “Mekanı Cennet Olsun” diyoruz.

şehit mustafa çalık
Şehit Mustafa Çalık

Kutsal vatan topraklarımız ve şanlı Türk Bayrağının dalgalanması için 1991 yılında Şanlıurfa’da şahadet şerbetini içen Piyade er Şehit Mustafa Çalık’ı biz unutmadık. Şehit Mustafa Çalık’ı bir kez daha rahmetle anarken “Mekanı Cennet Olsun” diyoruz.


HEY GİDİ GÜNLER HEEY

hey gidi1-11

Aslen Sakaryalı olan Beşiktaş Başkanı Süleyman Seba fırsat buldukça Sakarya’ya gelir ve yakın dostlarıyla sohbet ederdi. Sakaryaspor eski Başkanı Aydın Zengin ile sıkı dostluğu olan merhum başkan Seba kendi elleriyle pişirdiği etleri arkadaşlarına servis ederdi. Hendek’e 1990’lı yıllarda dostlarıyla buluşan ve ızgaranın başına geçen Beşiktaş Başkanı Süleyman Seba’nın pişirdiği etleri Başkan Aydın Zengin’in masalara servis bu kareye bakıp ‘heey gidi günler hey’ dememek mümkün mü!

hey gidi2-11

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı olmadan önce Ekrem Yüce Erenler Belediye Başkanlığı yapıyordu. Günümüzde olduğu gibi o günlerde de ekip arkadaşlarıyla birlikte gündüz gece çalışan Başkan Yüce zaman, zaman esnafla bir araya geliyordu. İşte o günlerden kalan bu anı dolu kareye şimdi bakıp ‘heey gidi günler hey’ dememek mümkün mü!

hey gidi3-11

Tıp dünyasının tanınan ve popüler isimlerinden olan  Uzman Dr. Kenan Keklik, uzun yıllar bu kentte hem doktorluk hem de yöneticilik yaptı. Birçok hastasına şifa veren Uzm. Dr. Kenan Keklik kentin kültürel ve sosyal aktivitelerinde de boy gösterirdi. Tıp dünyasının buluştuğu bir gece de gazeteci Hüseyin Cumalı’nın çektiği bu fotoğrafta dostlarıyla birlikte eğlenen Kenan Keklik’e bakıp ‘heey gidi günler hey’ dememek mümkün mü!

hey gidi4-11

Bir zamanların TÜVASAŞ, günümüzde ise ismi TÜRASAŞ olan vagon fabrikası bu kentin her zaman dinamikleri arasında yerini aldı. Dönemin TÜVASAŞ Genel Müdürü Halil Özkan’ın yönettiği ve bir çok önemli ismin ziyaret ettiği o günlerde çekilen bu kareye bakıp “Heey gidi günler hey” diyoruz.

hey gidi5-11

CHP’nin önde gelen Ayça Taşkent, eşi İbrahim Taşkent, yine CHP’nin önemli ve tanınmış isimlerinden Ümit Varol ve eşi ile yakın dostları 17 Ağustos 1999 Marmara Depremi’nde yıkılan Elmas Otel’de eğlenirken çekilen bu kareye bakıp ‘heey gidi günler hey, ne günler o günler’& dememek mümkün mü!

 
NOSTALJİ VAPURU

nostalji vapuru1-11

Dönemin Adapazarı Belediye Başkanı Aziz Duran fırsat buldukça şehirdeki basın mensuplarıyla ayak üstü de olsa mutlaka sohbet ederdi. Şehirdeki sorun ve sıkıntıları basın mensuplarında da dinleyen Başkan Duran gerektiği zaman gerektiği yerlere müdahale ederdi. Dönemin Adapazarı Gazetesi Başköşe yazarı Cevdet Güngör, dönemin Adapazarı Belediye Başkan Yardımcısı Sinan Çileli ile birlikte yine şehir üzerine sohbet eden merhum Aziz Duran’ın bu karesini Halk54 Nostalji Vapuru’na asarken merhum başkanı da rahmetle anıyoruz.

nostalji vapuru2-11

Sakarya’nın iyilik sever kadınları Semra Baldoğan, Meral Babakaya ve arkadaşları sık sık kermes düzenler ve elde ettikleri gelirleri de durumu olmayan çocukların eğitimlerine harcarlardı. İşte öyle bir günde usta deklanşör Hüseyin Cumalı tarafından görüntülenen bu kentin iyilik sever kadınlarının bulunduğu bu güzel kareyi de Halk54 Nostalji Vapuru’na astık.

nostalji vapuru3-11

Dönemin DYP Sakarya Milletvekili Ertuğrul Eryılmaz, dönemin Sakarya Vali Yardımcısı Orhan Alpdoğan, dönemin Gençlik ve Spor İl Müdür Yardımcısı Süheyl Eren ve dostlarının buluştuğu bu güzel kareyi de Halk54 Nostalji Vapuru’na astık.

nostalji vapuru4-11

17 Ağustos 1999 Marmara Depremi sırasında enkaz altında kalan Adapazarı’nda devlet hemen Emirdağ Çadır kentini kurdu. Günümüzde Keresteciler Sanayi Sitesi olarak kullanılan bu alanda kurulan Emirdağ Çadır Kenti’nde geçen zaman içinde sosyal yaşamı canlandırmak için depremzedeler için tiyatro ekibi kuruldu. Ancak ilk oyunda Uğur Mumcu, Abdi İpekçi, Çetin Emeç, Bahriye Üçok, Ahmet Taner Kışlalı gibi Türkiye’ye damgasını vuran suikastların işlendiği tiyatro bir anda ortalığı karıştırdı. İstihbarat Şube ekiplerinin günlerce çadır kentte araştırma yaptığı tiyatro bir daha sahnelenmez iken o günlerde gazeteci Hüseyin Cumalı tarafından çekilen bu kareyi de Halk54 Nostalji Vapuru’na astık.

nostalji vapuru5-11

Siyaset hayatına ANAP’ta atılan ve siyaset dünyasında hızla yükselen iş insanı Ömer Arslan geçen zaman içinde Sakarya siyaset arenasına damgasını vuran isimler arasında yerini aldı. Halen AK Parti Sakarya İl Başkan Yardımcısı olan ve siyaset dünyasının önemli ismi Ömer Arslan’ın 1990’lı yıllarda çekilen bu fotoğrafını da Halk54 Nostalji Vapuru’na astık.

HAFTANIN DUVAR YAZISI

duvaryazısı-11

Aklında olsun…
Hatıralar iz bırakır
gözyaşı gibi
bir kere de silemezsin