bekir laik

Haftanın Karizması
Bekir Laik
Türk Telekom Sakarya eski Başmüdürü

Görevi Ali Rıza Haznedar’dan devir alan ve yaklaşık 1.5 yıl sürekle Türk Telekom Sakarya Başmüdürlüğü görevinde bulunan Bekir Laik haftanın enlerini seçtiğimiz Halk54 Panorama’nın konuğu oldu. Türk Telekom Sakarya Başmüdürlüğü görevinde bulunduğu dönem içinde ekibiyle birlikte uyumlu çalışmasıyla Sakarya’nın iletişim alt yapısına büyük katkı sağlayan Türk Telekom Sakarya eski Başmüdürü Bekir Laik mütevazi kişiliği, çalışkanlığı ve görevde kaldığı zaman içinde Sakarya’ya kazandırdığı hizmetlerle bu haftanın karizması oldu. 

adem sarı

Haftanın Başkanı
Adem Sarı
Sakarya Ticaret Borsası Başkanı

Haftanın enlerini konuk ettiğimiz Halk54 Panorama’ya Sakarya Ticaret Borsası (STB) Başkanı Adem Sarı konuğumuz oldu. Önümüzdeki Pazartesi günü Alancuma mevkiinde görkemli bir törenle hizmete girecek olan 25 bin 900 ton çelik depolama kapasitesine sahip 8 silo ve mısır kurutma tesisi bulunan lisanslı depo bölgenin önemli bir sorununu ortadan kaldıracak. Hem çiftçiye, hem şehir ekonomisine büyük katkı sağlayacak olan lisanslı deponun hayata geçmesi için uzun zamandır mücadele veren Sakarya Ticaret Borsası (STB) Başkanı Adem Sarı elde ettiği bu başarıyla bu haftanın en iyisi oldu.

halil kocacık

Haftanın Unutulmazı
Halil Kocacık
SSMMMO eski Başkanı

Sakarya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası’nın 23 Eylül 1991 ile 27 Temmuz 2004 tarihleri arasında başkanlığını yapan, Yıldırımspor başta olmak üzere Sakaryaspor’un her zaman yanında olan, siyaset arenasında adından sürekli övgüyle söz ettiren, ATMED kurucu üyesi, muhasebecilerin Halil ağabeyi olan Sakarya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası eski Başkanı Halil Kocacık, ölümünün ardından geçen 18 yıla rağmen yeri doldurulamadı. Böyle güzel bir insanı bir kez daha rahmetle anarken, bu haftanın unutulmazı olarak Halil Kocacık’ı Halk54 Panorama’ya konuk ettik.

aslan yılmaz

Haftanın Sınıfta Kalanı
Aslan Yılmaz
Akyazı Belediye Başkan Yardımcısı

Akyazı’da yapılan Acelle Yaylası Şenlikleri sonrasında, “Basına para yok, emek hırsızlığı yok, yandaş kayırma yok, hayal satma yok” sözleriyle bir anda Sakarya basını dahil bir çok kesimin tepkisini alan, Akyazı Belediye Başkanı Bilal Soykan hariç şehirdeki 16 belediye başkanından bir çoğunu ‘hayal’ satmak ve ‘emek hırsızlığı’ suçlayan Akyazı Belediye Başkan Yardımcısı Aslan Yılmaz bu haftanın rakipsiz sınıfta kalanı oldu.

fevzi tetik

Haftanın Muhtarı
Fevzi Tetik
Adapazarı Çamyolu Mahallesi Muhtarı

Haftanın enlerini konuk ettiğimiz Halk54 Panorama’da ilk dönemi olmasına rağmen çalışkan ve girişken yapısıyla mahallesine hizmet getiren Adapazarı Çamyolu Mahallesi Muhtarı Fevzi Tetik bu hafta konuğumuz oldu. Yaklaşık 550 haneli mahallede yaşayan 2 bine yakın nüfusun birçok sorunuyla ilgilenen muhtar Fevzi Tetik, gençler için sosyal ve spor alanları, mahalle sakinlerinin doğalgaz alması için gecesini gündüzüne katarak çalışıyor. Her zaman ‘muhtarlık çok çalışma yeridir’ diyerek kamu kurum ve kuruluşlarının sürekli kapısını mahalle halkının sorunları için aşındıran Muhtar Fevzi Tetik, mahallesi için imar planları, yeni yollar ve diğer hizmetlerin gelmesi için yaptığı çalışmalarla bu haftanın en iyisi oldu.

orhan yağmurkaya

Haftanın Doktoru
Op. Dr. Orhan Yağmurkaya
Özel Adatıp Hastanesi

Haftanın enlerini konuk ettiğimiz Halk54 Panorama da sağlık sektöründe adından kalitesi ve başarılı tedavileriyle söz ettiren Özel Adatıp Hastanesi’nden operatör doktor Orhan Yağmurkaya konuğumuz oldu. Hastanenin genel cerrahi hekimleri arasında bulunan genç ve çalışkan bir isim olan Op. Dr. Orhan Yağmurkaya son derece kritik ve önemli ameliyatlara imza atıyor. Ekibiyle birlikte sıkı bir çalışma temposu içinde bulunan ve tıp dünyasındaki gelişmeleri yakından takip edip uygulayan Op. Dr. Orhan Yağmurkaya son aylardaki başarı dolu çalışmalarıyla bu haftanın en iyisi oldu. 


BİZ ONLARI UNUTMADIK

şehit ismail hakkı yılmaz
Şehit İsmail Hakkı Yılmaz 

Kutsal vatan topraklarımız ve şanlı Türk Bayrağının dalgalanmazı için 1991 yılında Diyarbakır’da şahadet şerbetini içen Piyade Komando er Şehit İsmail Hakkı Yılmaz’ı biz unutmadık. Şehit İsmail Hakkı Yılmaz’ı bir kez daha rahmetle anarken “Mekanı Cennet Olsun” diyoruz.

şehit ali demir
Şehit Ali Demir 

Kutsal vatan topraklarımız ve şanlı Türk Bayrağının dalgalanmazı için 1991 yılında Diyarbakır’da şahadet şerbetini içen Jandarma er Şehit Ali Demir’i biz unutmadık. Şehit Ali Demir’i bir kez daha rahmetle anarken “Mekanı Cennet Olsun” diyoruz.

şehit tuncay altay
Şehit Tuncay Altay 

Kutsal vatan topraklarımız ve şanlı Türk Bayrağının dalgalanmazı için 1992 yılında Şırnak’ta şahadet şerbetini içen Piyade er Şehit Tuncay Altay’ı biz unutmadık. Şehit Tuncay Altay’ı bir kez daha rahmetle anarken “Mekanı Cennet Olsun” diyoruz.


HEY GİDİ GÜNLER HEEY

hey gidi1-12

Dönemin Sakarya Valisi Yener Rakıcıoğlu fırsat buldukça basın kuruluşlarını gezerdi. O günlerde sayıları bu kadar çok olmayan basın kuruluşlarını ziyareti sırasında günlük gazeteleri de okuyan Vali Rakıcıoğlu habercilerle gündemle ilgili sohbet ederdi. 17 Ağustos 1999 Marmara Depremi sonrasında ilimizden ayrılan ve geçtiğimiz yıllarda merhum olan Vali Rakıcıoğlu rahmetle anarken ‘heey gidi günler hey’ diyoruz.

hey gidi2-12

ANAP iktidarı sırasında Sakarya’nın en tanınmış siyasetçilerinden olan iş insanı Emin Karagülle şehirde fırtına gibi esiyordu. Hem siyaset, hem iş dünyası, hem de sosyal aktivitelerde adından söz ettiren iş insanı Emin Karagülle’nin 1990’lı yıllarda yapılan yemekli gecede dostlarıyla birlikte çekildiği bu fotoğrafını yayınlarken “heey gidi günler hey” demekten de kendimizi alamadık.

hey gidi3-12

1990’lı yıllarda sosyal yaşam şimdiki gibi cafe kültürü gibi değildi. Özellikle kış geceleri Sivil Toplum Kuruluşları’nın yanı sıra birçok kurum ve kuruluşun yemekli etkinlikleri olurdu. İşte o etkinliklerden birisinde Gazeteci Salim Özyılmaz, Gazeteci Kenan Cartel, İş insanı Adnan Yüksel, iş insanı Yaşar Zımba, Sakarya’nın sevilen ve sayılan isimlerinden Albay Vedat Akyurt ile dostları bir araya geldi. Neşe ve nezih bir ortamda geçen gece boyunca dostların sohbet ettiği bu kareyi yayınlarken “heey gidi günler hey” demekten de kendimizi alamadık.

hey gidi4-12

Sakarya’nın sayılan ve sevilen iş insanlarından Selçuk Şenkaya, iş insanı Tümer Köseoğlu ve bir zamanların ünlü ilahiyatçısı Yaşar Nuri Öztürk bir yemekte bir araya geldi. 1990’yı yıllarda hem yemek yiyen hem de sohbet eden Selçuk Şenkaya ile Tümer Köseoğlu’nun bu karesine bakıp “heey gidi günler hey” dememek mümkün mü!

hey gidi5-12

Sakarya Gazeteciler Cemiyeti Derneği (SGCD) çok aktif idi. Günümüzde sadece bir iki basın açıklaması yapmaktan başka bir etkisi olmayan Gazeteciler Cemiyeti’nin o dönem başkanı olan Necdet Güngörsün basın mensuplarına yaptıkları iş ve çalışmalarına göre plaket vererek onları onore ederdi. İşte o günlerden Sakarya basınında bir çok habere imza atan ve uzun yıllardır Show TV Sakarya Muhabirliğini yapan Nurettin Eryılmaz’a plaketini dönemin Sakaryaspor Başkanı Nihat Ayyıldız vermişti. Geçtiğimiz yıllarda hayatını kaybeden merhum iş insanı Nihat Ayyıldız’ı rahmetle anarken, bu kareye bakıp “Heey gidi günler hey” diyoruz…


NOSTALJİ VAPURU

nostalji vapuru1-12

1990’lı yıllarda bir araya gelen iş adamı Abdül Akgün, iş insanı Tuna Tan, iş insanı Muharrem Uslu, iş insanı Atilla Yaman ve iş insanı Mustafa Özekmekçi’nin bulunduğu ve buram buram mazi konan bu kareyi Halk54 Nostalji Vapuru’na astık.

nostalji vapuru2-12

Dönemin Sakarya Gazeteciler Cemiyeti Derneği (SGCD) Başkanı Necdet Güngörsün ile dönemim İhlas Haber Ajansı (İHA) Sakarya Müdürü Mustafa Gümüşel’in ellerini semaya kaldırıp ‘yarabbi, yarabbi’ diye başlayıp duaları sıraladığı anda Gazeteci Hüseyin Cumalı tarafından çekilen bu karesini de Halk54 Nostalji Vapuru’na astık.

nostalji vapuru3-12

Sakarya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SEBOB) Genel Sekreterliği’ni uzun yıllar yapan Tanju Balcı’nın dünya evine girdiği ve en mutlu günlerinden birini yaşadığı günün karesini de Halk54 Nostalji Vapuru’na astık.

nostalji vapuru4-12

Sakarya basınında uzun yıllar görev yapan nam-ı değer Abdullah Hoca olarak bilinen Abdullah Çelik ile halen Bizim Sakarya Gazetesi’nin Genel Yayın Müdürlüğü yapan Tuncer Kalaycı’nın mutlu bir anında çekilen bu karesini de Halk54 Nostalji Vapuru’na astık.

nostalji vapuru5-12

Sakarya’ya bir şekilde gelen ve bir dizi etkinliklerde bulunan ülkenin ünlü isimleri arasında bulunan Hülya Koçyiğit geçirdiği bir kaza sonrasında boynundaki koruyucuyla ilimize gelmişti. Çektiği onca ağrıya rağmen günler öncesinde belirlenen programa katılan ve program sonunda ağrı kesici hap içen ünlü sanatçı Hülya Koçyiğit’in bu karesini de Nostalji Vapuru’na astık. 


HAFTANIN DUVAR YAZISI

duvaryazısı-12

Şeytana uymak istemiyorum
ama sürekli dürtünce
sonunda pes ediyorum…