Halk54 Panorama, haftaya damgasını vuranları belirlemeye devam ediyor. Bu kapsamda bu haftanın karizması, başkanı, unutulmazı ve doktoru Halk54 Panorama'da paylaşıldı. İşte bu haftanın enleri...

selahattin çakırsoy

Haftanın Karizması
Selahattin Çakırsoy

Kısa adı SSMMMO olan Sakarya Serbest Muhasebeciler Mali Müşavirler Odası eski Başkanı Selahattin Çakırkoy haftanın enlerinde konuğumuz oldu. 2004 ile 2016 yılları arasında oda başkanlığının yanı sıra kısa adı TÜRMOB olan Türkiye Mali Müşavirler Odaları Birliği Etik Kurulu Üyeliği de yapan Selahattin Çakırsoy o yıllarda sağlıkla ilgili yaşadığı problemlere rağmen azim ve gayretiyle halen Sakarya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Hizmet binası olarak kullanılan modern binayı camiaya kazandırdı. Sakarya’nın yanı sıra Marmara Bölgesi’nin tanımış isimlerinden olan ve önümüzdeki aylarda yapılacak olan TÜRMOB seçimlerinde listelerde ismi görülmesi beklenen Selahattin Çakırsoy camiaya kazandığını binanın yanı sıra yaptığı hizmetler, çalışkanlığı ve adamlığıyla bu haftanın karizması oldu. 

yaşar yıldırım

Haftanın Başkanı
Yaşar Yıldırım
CADDER Başkanı

Haftanın enlerinde genç ve dinamik bir isim olan Çark Caddesi Esnaf ve İşadamları Derneği Başkanı Yaşar Yıldırım ile birlikteyiz. Aynı zamanda Hediyelik Eşya-Çiçekçiler ve Zücaciyeciler Odası Başkan Vekili olan Yaşar Yıldırım, görevi CADDER eski Başkan Kemal Turgaç’tan devir almasıyla birlikte sıkı bir çalışma temposu içine girdi. Adapazarı’nın göz bebeği olan Çark Caddesi’nde hem halkın hem de esnafın daha kaliteli yaşam tarzına ulaşması için çok çalışan ve son olarak Adapazarı Belediyesi ile birlikte dernek olarak vatandaşlara aşure ikramında bulunan Başkan Yaşar Yıldırım mütevazi kişiliği, hizmet aşkı, performansıyla bu haftanın da başkanı oldu.  

cavit ir

Haftanın Unutulmazı
Cavit İr
Söğütlü eski Belediye Başkanı

Haftanın enlerini seçtiğimiz Halk54 Panoramada uzun yıllar Söğütlü ilçesine ve halkına hizmet eden Söğütlü eski Belediye Başkanı Cavit İr konuğumuz oldu. Söğütlü ve çevresinde sevilen ve sayılan bir isim olan, bölgeye sanayinin gelmesinde emeği geçen, ilçenin daha iyi noktaya gelmesi için mücadele eden, Söğütlü aşığı eski Başkan Cavit İr, ilçesine yaptığı hizmetler, bölge halkına olan katkıları, tarım sektörüne yönelik çalışmaları ve sanayiye kattığı artı değerlerle bu haftanın unutulmazı oldu. 

beyhan murat

Haftanın Doktoru 
Uzm. Dr. Beyhan Murat
Özel Adatıp Hastanesi

Haftanın enlerini konuk ettiğimiz Hablk54 Panoramada her zaman altını çizdiğimiz bölgenin en iyi hastanelerinden biri olan Özel Adatıp Hastanesi’nin Anestezi ve Reanimasyon Bölümü’nün çalışkan ismi Uzman Doktor Beyhan Murat konuğumuz oldu. Ameliyat öncesi büyük önemi olan anesteziyle ilgili başarılı çalışmalara imza atan ve tıp alanındaki gelişmeleri yakından takip eden Uzm. Dr. Beyhan Murat son aylardaki çalışmalarıyla bu haftanın en iyisi olarak zirvenin sahibi oldu. 

muzaffer çakır

Haftanın Muhtarı
Muzaffer Çakır
Ferizli İstiklal Mahallesi Muhtarı 

Haftanın enlerini seçtiğimiz Halk54 Panoramada ilk ödenimi olmasına rağmen arı gibi çalışmasıyla mahallesine hizmet getiren Ferizli İstiklal Mahallesi Muhtarı Muzaffer Çakır ile birlikteyiz. Toplam bin 250 hanede oturan 3 bin 600’ü geçen mahalle sakinine hizmet amaçlı çalışmasıyla takdir edilen genç ve atak muhtarlardan Muzaffer Çakır, alt ve üst yapıyla ilgili girişimlerinin yanı sıra mahallesindeki yolların asfaltlanması için yoğun çalışma yaptı. Mahalle sakinlerinin her ihtiyacı için mesai harcayan Ferizli İstiklal Mahallesi Muhtarı Muzaffer Çakır son aylardaki performansıyla bu haftanın en iyisi oldu. 

nejdet çokan
Haftanın Gezgini
Nejdet Çokan
Gazeteci

Haftanın enlerinde yaz tatilinin tadını doyasıya yaşayan gazeteci Nejdet Çokan konuğumuz oldu. Yıllık iznini Ege ile Akdeniz kıyılarının muhteşem doğasında geçiren, Mavi Tur’ların vazgeçilmez ismi olan Sabah Gazetesi Yurt Haberleri Servisi’nin dinamo isimlerinden Nejdet Çokan, son olarak Muratlar Köyü Çerkes Mahallesi’nde dere içine kurulan masada dostlarıyla birlikte bir kuzuyu yedi. Tatil bölgelerinin kurdu olan ve bu yılda yaptığı muhteşem tatille farkını ortaya koyan Nejdet Çokan bu haftanın en gezgini olarak zirvenin de sahibi oldu. 


BİZ ONLARI UNUTMADIK

şehit imdat arslan
Şehit İmdat Arslan 

Kutsal vatan topraklarımız ve şanlı Türk Bayrağının dalgalanmazı için 1992 yılında Şırnak’ta şahadet şerbetini içen Piyade er Şehit İmdat Arslan’ı biz unutmadık. Şehit İmdat Arslan’ı bir kez daha rahmetle anarken “Mekanı Cennet Olsun” diyoruz.

şehit cemal dinç

Şehit Cemal Dinç

Kutsal vatan topraklarımız ve şanlı Türk Bayrağının dalgalanmazı için 1992 yılında Diyarbakır’da şahadet şerbetini içen Piyade Komanda er Şehit Cemal Dinç’i biz unutmadık. Şehit Cemal Dinç’i bir kez daha rahmetle anarken “Mekanı Cennet Olsun” diyoruz.

şehit bekir bayram
Şehit Bekir Bayram

Kutsal vatan topraklarımız ve şanlı Türk Bayrağının dalgalanmazı için 1992 yılında Diyarbakır’da şahadet şerbetini içen Jandarma er Şehit Bekir Bayram’ı biz unutmadık. Şehit Bekir Bayram’ı bir kez daha rahmetle anarken “Mekanı Cennet Olsun” diyoruz.


HEY GİDİ GÜNLER HEEY

hey gidi1-13

Dönemin Orman Bakanı Ersin Taranoğlu, Dönemin Sakarya Valisi Yener Rakıcıoğlu, Dönemin ANAP İl Başkanı Ahmet Gürsoy, dönemin Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Hüseyin Kama bir açılışta bir araya geldi. Spor üzerine yapılan sohbet ile herkesin gülümsediği bu fotoğrafa şimdi bakarken ‘heey gidi günler hey’ dememek mümkün mü!


hey gidi2-13

Dönemin Bayındırlık Bakanı Cevat Ayhan, Dönemin Refah Partisi Sakarya İl Başkanı Fahrettin Bay, Av. Ali Abdullah, Şadi Tanış ve Ayhan Sefer Üstün’ün birlikte basın toplantısı düzenlediği günde çekilen bir kare fotoğrafla birlikteyiz. Sakarya’nın yanı sıra ülke tarihine çalışkanlığı, adamlığı, mütevaziliğiyle damgasını vuran Cevat Ayhan ile Sakarya’nın sevilen ve çalışkan ismi Fahrettin Bay’ı bugün bir kez daha bu kareye bakıp rahmetle anarken “Heey gidi günler hey, ne günlerdi o günler” demekten de kendimizi alamadık. 

hey gidi3-13

Tarihi Uzunçarşı SİT alanında olduğu için yıllarca sürekli kentin gündeminde oldu. Adapazarı belediye Başkanı Aziz Duran, dönemin meclis üyesi Alican Atak “Adapazarı Uzunçarşı Kentsel Sit Alanı Koruma Amaçlı İmar Planı” nın 1/1000’lik haritasını açıklandığı o anda çekilen bu kare bizi hayli maziye götürdü. Zaman içinde Sakarya Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Zeki Toçoğlu’na restorasyonu nasip olan Uzunçarşı ile ilgili 1990’lı yıllarda çekilen bu fotoğrafa bakıp “heey gidi günler hey” derken, Başkan Aziz Duran ile Alican Atak’ı da rahmetle anıyoruz.

hey gidi4-13

Sakarya’nın sevilen, saygın ve efendi başkanları arasında bulunan Sakarya Kasaplar Odası Başkanı Nihat Kobal ile arkadaşlarının 1990’lı yıllarda çekilen bu fotoğrafına da bakıp “Heey gidi günler hey” derken, Başkan Nihat Kopal’ı bir kez daha rahmetle anıyoruz.

hey gidi5-13

 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel ile dönemin Pamukova Belediye Başkanı Cevat Keser arasında oldukça samimi bir dostluk vardı. Demirel’in ismen ve yakından tanıdığı Belediye Başkanı Cevat Keser zaman, zaman Cumhurbaşkanı Demirel ile sohbet ederdi. İşte o günlerden kalan bu kareye bakıp şimdi ‘heey gidi günler hey’ diyoruz. 


NOSTALJİ VAPURU

nostalji vapuru1-13

İşte Halk54 Panorama'da bu haftanın enleri! İşte Halk54 Panorama'da bu haftanın enleri!

Anavatan Partisi’nin Sakarya’da efsane başkanları olan ANAP Sakarya İl Başkanı Ahmet Gürsoy ile ANAP Adapazarı İlçe Başkanı Tacettin İçduygu bir işyeri açılışında birlikte kurdele keserken çekilen bu fotoğrafı Halk54 Nostalji Vapuru’nun kaptan köşküne astık.

nostalji vapuru2-13

İş insanı merhum Yaşar Balıkçıoğlu ile eşi merhum Hatice Balıkçıoğlu’nun 4 oğlundan Sadullah Balıkçıoğlu’nun düğününde çekilen bir kare fotoğrafla birlikteyiz. Yaşar ile Hatice Balııkçıoğlu çiftinin Seyfullah, Hayrullah, Sadullah ve Feyzullah Balıkçıoğlu ve eşlerinin bulunduğu bu güzelliklerle dolu kareyi de Halk54 Nostalji Vapuru’nun en güzel köşesine astık.

nostalji vapuru3-13

PTT Sakarya Başmüdürlüğü görevini başarıyla yaptıktan sonra Baltürk Otel İşletmeciliğini uzun yıllar yapan Ünal Erinç’in makamında çekilen bu nostalji kokan fotoğrafını da Halk54 Nostalji Vapuru’nun kaptan köşküne astık.

nostalji vapuru4-13

Uzun yıllan İHA Sakarya Bürosu’nda görev yapan ve halen TRT Sakarya Muhabirliğini başarıyla üstlenen Mehmet Karakaş’ın 1990’lı yıllarda magazin dünyasını yakından takip ederken çekilen bu fotoğrafını da Halk54 Nostalji Vapuru’na astık.

nostalji vapuru5-13

Sakarya’nın tanınmış bateristlerinden Tansel Demirkan’ın herkesi büyülediği o anlarında çekilen bir kare fotoğrafını Halk54 Nostalji Vapuru’na astık.


HAFTANIN DUVAR YAZISI

duvaryazısı-13

Doktor değilim
ama hastam çok