Her hafta haftaya damgasını vuranları belirleyen ve büyük beğeni toplayan Halk54 Panorama, bu haftanın karizmasını, başkanını, siyasetçisini ve iş insanını belirledi. İşte bu haftaya damgasını vuranlar...


Haftanın Karizması
Yiğit Turan
SASKİ Genel Müdürü

SATSO’nun kuzey bölgesindeki Organize Sanayi Bölgeleri’nin (OSB) su ihtiyacının karşılanması için Büyükşehir Belediyesi’nin kapısını çalmasıyla birlikte Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’nin talimatıyla birlikte çalışma başlatan, yapılan fizibilite çalışmaları sonrasında yine Başkan Ekrem Yüce’nin talimatıyla Darıçayırı Barajı için kolları sıvayan SASKİ Genel Müdürü Yiğit Turan bugün konuğumuz oldu. Sadece OSB’lerin değil kuzey bölgesinin su ihtiyacını karşılaması, bölgede yaşanan sellerin önüne geçilmesi, tarım ve enerjiye sağlanacak katma değer için büyük önem teşkil eden barajın hayata geçilmesi noktasında ekibiyle birlikte çok çalışan Yiğit Turan bu haftanın karizması oldu.

Haftanın Başkanı
Adil Köseoğlu
Sapancaspor Başkanı

Yalova’da oynanan İnegöl Kafkas maçında penaltılarda rakibini eleyerek 3. lige çıkan Sapancaspor’un başında isim olan Adil Köseoğlu Halk54 Panorama’nın konuğu oldu. Yeşil-beyazlı takımımızı 18 yıl sonra Bölgesel Amatör Lig'den 3.Lig'e yükseltmenin mutluluğunu bütün Sakarya’ya yaşatan Başkan Adil Köseoğlu ve arkadaşları, Ramazan Bayramı öncesinde şehrimize çifte bayramı yaşattı. Sezon başından bu yana gecesini gündüzüne katıp, büyük fedakarlıklarla Sapancaspor’u 3. lige taşıyan Başkan Adil Köseoğlu bu haftanın rakipsiz başkanı oldu. 

Haftanın Siyasetçisi
Sevda Dadaş
BBP Sakarya İl Kadın Kolları Başkanı

Haftanın enlerini seçtiğimiz Halk54 Panorama da ekip arkadaşlarıyla birlikte davası için sahada adım basmadık yer bırakmayan, kadınların sorun ve sıkıntılarını yerinde dinleyip çözüm odaklı çalışma yapan BBP Sakarya İl Kadın kolları Başkanı Sevda Dadaş ile birlikteyiz. Göreve gelmesiyle birlikte kolları sıvayıp Büyük Birlik Partisi’nin (BBP) ülkenin bekası için verdiği mücadeleye büyük katkı sağlayan Başkan Sevda Dadaş sahadaki performansı, güler yüzü, çalışkanlığı ve partisine kattığı yeni üyelerle bu haftanın en iyisi oldu. 

Haftanın İş İnsanı
Ahmet Dönmez
İş İnsanı

Haftanın enlerini konuk ettiğimiz Halk54 Panorama da Ada Dönmez Yapı Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Dönmez ile birlikteyiz. Uzun yıllardır yaptıkları yatırımlarla şehir ekonomisine katma değer kazandırmasının yanı sıra istihdama katkı sağlayan Ada Dönmez Yapı’nın beyin takımındaki isim olan Ahmet Dönmez müteşebbis ruhuyla iş dünyasında adından söz ettiriyor. Son aylarda yeni yatırımlar için kolları sıvayan şehrin mütevazi, efendi, çalışkan ve karizmatik iş insanlarından Ahmet Dönmez performansıyla bu haftanın en iyisi oldu. 

Haftanın Muhtarı
Gökhan Çalışır
Adapazarı Çökekler Mahalle Muhtarı

Adapazarı’nın güzel ve verimli topraklarında bulunan Çökekler Mahallesi’nin çalışkan, efendi ve mütevazi muhtarı Gökhan Çalışır Halk54 Panorama’nın konuğu oldu. Çökekler Mahallesi’nde 2. dönem muhtarlığını soyadı gibi çok çalışarak ve vatandaşın derdiyle dertlenerek sürdüren Muhtar Gökhan Çalışır alt ve üst yapı hizmetlerinin .yanı sıra mahallesine doğalgaz gelmesinde de etkin rol oynadı. Mahallesine hizmet gelmesi adına resmi kurum ve kuruluşların kapısını sık, sık çalan, vatandaşın sorunlarını yerinden dinleyen Muhtar Gökhan Çalışır çiftçiler ile gençlere getirdiği hizmetler ve son aylardaki performansıyla bu haftanın en çalışkan muhtarı oldu.  

Haftanın Müteşebbisi
Tayfun Kaplan
TK Motors

Haftanın enlerinde otomotiv sektöründeki girişimleri ve pazardaki payıyla ‘sihirbaz’ olarak adlandırılan TK Motors Sahibi Tayfun Kaplan ile birlikteyiz. Son yıllarda ekonomik hacmi iyice artan otomotiv sektöründeki yatırımlarıyla dikkat çeken bir isim olan iş insanı Tayfun Kaplan, Marmara Bölgesi’nde güvenli ve kaliteli ticaretin de adresi oldu. Bahar mevsimi gelmesiyle birlikte hareketlenen otomotiv piyasasında farkını hissettirmeye şu günlerde başlayan Tayfun Kaplan, bu sezonda otomobil tutkunlarının vazgeçemediği isim olacak. Çalışkanlığı ve mesleğine olan aşkıyla bir adım önde olan Kaplan, önümüzdeki günlerde temeli atacağı yeni yatırımıyla bu haftanın müteşebbisi oldu.

Haftanın Doktoru
Op. Dr. Aydın Uğur
Özel Bilge Hastanesi

Gözden kaçırmayın

Halk54 Panorama Sakaryaspor'u konuk etti! İşte bu haftaya damgasını vuranlar Halk54 Panorama Sakaryaspor'u konuk etti! İşte bu haftaya damgasını vuranlar

Sakarya’da haftanın enlerini seçen Halk54.com Panorama’da bu hafta yine önemli isimleri konuk etmeye devam ediyoruz. Şehrin sağlık sektörüne uzun yıllardır hizmet veren Özel Bilge Hastanesi Göz Sağlığı ve Hastalıkları bölümünde titiz çalışmalarıyla tanınan Operatör Doktor Aydın Uğur konuğumuz oldu. Göz sağlığı kadar hassas bir branşta önemli ve başarılı çalışmalara imza atan Op. Dr. Aydın Uğur mesleğine olan aşkının yanı sıra teşhisten tedaviye uyguladığı başarılı tedavileri, çalışkanlığı ve hasta memnuniyetiyle bu haftanın en iyisi oldu. 

Haftanın Mutlusu
Ender Serbes

AK Parti’den 2 kez Sakarya Milletvekili olan, eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Gelecek Partisi’ni kurması ile birlikte Gelecek Partisi Sakarya İl Başkanı olan, ancak Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ayhan sefer Üstün ile yaşadığı sorunla birlikte il başkanlığı ve partisinden istifa eden, bir süre bağımsız siyasetçi olarak Sakarya’da yoluna devam eden ve son olarak CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun özel olarak yakasına rozet takarak CHP saflarına geçen iş insanı Ender Serbes, baş döndüren siyasi bir yolculuktan sonra sığındığı limanda yaşadığı mutlulukla bu haftanın en mutlusu oldu.

Haftanın Çalışkanı 
Semih Saner
Saner Reklam

Haftanın enlerinde Saner Reklam Sahibi Semih Saner ile birlikteyiz. Sakarya’nın en eski, en köklü ve en tanınmış reklam şirketlerinden olan ve kurum ve kuruluşların her zaman tercih ettiği Saner Reklam’da halen işini büyük bir titizlikle takip eden Semih Saner bu şehrin yetiştirdiği önemli isimler arasında bulunuyor. Mesleğine aşık, mütevazi, dürüst, işini en ince ayrıntısına kadar özveriyle takip eden, adam gibi adam olan Saner Reklam Sahibi Semih Saner, her zaman sergilediği yüksek performansla bu haftanın en iyisi olarak zirvenin sahibi oldu. 

Haftanın Gazetecisi
Ekrem Ürdüç
Sakarya Yenigün Gazetesi Yazıişleri Müdürü

Haftanın enlerinde Sakarya basının tanınmış ve efendi isimlerinden olan Sakarya Yenigün Gazetesi Yazıişleri Müdürü Ekrem Ürdüç ile birilikteyiz. Sakarya’nın lider gazetesinde uzun yıllardır görev yapan Ürdüç objektif, tarafsız ve ilkeli duruşuyla adından söz ettiren kalemler arasında bulunuyor. Haberi koklamasını iyi bilen, manşete taşıdığı haberlerle halkın sıkıntı ve sorunlarını kamuoyuna aktaran Yazıişleri Müdürü Ekrem Ürdüç güçlü kalemi, gündeme damga vuran manşetleri ve mütevazi kişiliğiyle bu haftanın en iyisi oldu. 


BİZ ONLARI UNUTMADIK


Özcan Toplan

Aramızdan ayrılalı çok zaman olmayan Tarihi Uzunçarşı’nın efendi, mütevazi ve dürüst esnafı Özcan Toplan’ın Ramazan ayındaki o sımsıcak ve samimi sohbetlerini biz unutmadık. Özcan Toplan’a bir kez daha rahmetle anarken “Mekanı Cennet Olsun” diyoruz. 


Ufuk Güngörsün

Sakarya basınında uzun yıllar köşe yazarlığı yapan ve geçtiğimiz aylarda aramızdan ayrılan Ufuk Güngörsünü biz unutmadık. Ufuk Güngörsün’ü kez daha rahmetle anarken “Mekanı Cennet Olsun” diyoruz. 


Fuat Lüleci

Toplumsal Dayanışma ve Kadın Gelişim Derneği (TKGD) Başkanı Hülya Lüleci’nin efendi ve sevilen babası Fuat Lüleci’yi biz unutmadık. Fuat Lüleci’yi bir kez daha rahmetle anarken “Mekanı Cennet Olsun” diyoruz. 


HEY GİDİ GÜNLER HEEY

Sakaryaspor’un efsane başkanlarından İbrahim Müftüoğlu, 1990’lı yıllarda bayisi olduğu Arıston isimli markanın Adapazarı Atatürk Bulvarı’nda tanıtım günlerini yaparken kendisi gibi Sakaryaspor Başkanlığı yapan Dr. Gündüz Serin tarafından ziyaret edildi. Gazeteci Hüseyin Cumalı’nın objektifine yansıyan o anlarda ayak üstü de olsa Sakaryaspor konuşan iş insanı İbrahim Müftüoğlu ile merhum Dr. Gündüz Serin’in bu karesine bakıp “heey gidi günler hey” denmez mi!

Kent TV Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Oğuz Poyraz’ı dönemin Sakarya Defterdarı Niyazi Musaoğlu ziyaret etti. O günlerde Sakarya’da çok popüler olan Kent TV’de bir süre sohbet eden Dr. Oğuz Poyraz ile Niyazi Musaoğlu’nun bu karesine bakıp da ‘heey gidi günler hey’ dememek mümkün mü!

Dönemin Sakarya Devlet Hastanesi olan, günümüzde adı Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi olarak değiştirilen eski başhekimi Op. Dr. Cevdet İzmirli bu canla başla kentte hizmet veren bir isimdir. Uzun yıllar başarıyla yürüttüğü başhekimlik görevinde hasta ve hasta yakınlarına yakınlığı, hiçbir zaman kapanmayan makam odası kapısı, ekip arkadaşlarıyla birlikte gecesi gündüzüne katarak çalışan ve bu nedenle de adı “Efsane Başhekim”e çıkan Op. DR. Cevdet İzmirli’nin ekibiyle 1990’lı yıllarda çektirdiği bu fotoğrafa bakıp da ‘heey gidi günler hey’ dememek mümkün mü!

Dönemin Adapazarı Belediye Başkan Yardımcısı Sinan Çileli, dönemin Adapazarı Belediyesi Özel Kalem Müdürü Rıdvan Duran, dönemin Adapazarı Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Abdurrahman Yıldız ve o dönem yayında olan Adapazarı Radyo Televizyon (ART) ekibi yaş gününde bir araya geldiler. O günlerde ART’nin başında olan gazeteci Sezai Matur’un da bulunduğu yaş gününde Adapazarı Belediyesi’nin çalışkan ismi Nedret Saran yaş günü pastasını keserken, gazeteci Hüseyin Cumalı ise o anı böyle ölümsüzleştirdi. Üzerinden uzun yıllar geçen bu kareye bakıp da şimdi ‘heey gidi günler hey’ dememek mümkün mü!

Doğru Yol Partisi (DYP) fırtına gibi esiyor. Ülkenin her yerinde Kırat’ın şahlandığı o günlerde DYP Genel Başkanı Tansu Çiller Sakarya’ya geldi. Adapazarı’nda büyük bir coşkuyla karşılanan Çiller ardından Pamukova’nın da arasında bulunduğu ilçelerde büyük bir coşkuyla karşılandı. Kendisini Başbakanlığa kadar sürükleyen o süreçte gazeteci Hüseyin Cumalı tarafından çekilen bu kareye şimdi bakıp da “Heey gidi günler hey” denmez mi!


NOSTALJİ VAPURU

Dönemin ANAP Sakarya İl Başkanı Ahmet Gürsoy, dönemin ANAP Adapazarı İlçe Başkanı Tacettin İçduygu ve aynı zamanda Tacettin İçduygu’nun oğlu olan iş insanı Habip İçduygu bir çalışta bir araya geldi. Siyasetin güzel insanları Ahmet Gürsoy ile Tacettin İçduygu ve adam gibi adam olan rahmetli Habip İçduygu’un ayak üstü yaptığı sohbeti gazeteci Hüseyin Cumalı görüntüledi. Özellikle de dostluğu, adamlığı, dürüstlüğü, hayırseverliği, esnaflığı ve mütevazi kişiliğiyle halen unutamadığımız iş insanı Habip İçduygu’nun olduğu bu kareye bakıp “heey gidi günler hey, ne günlerdi o günler, ne güzel günlerdi o günler” dedikten sonra bu fotoğrafı Halk54 Nostalji Vapuru’nun Kaptan Köşkü’ne astık. 

Dönemin Sakarya Vali Yardımcıları Mehmet Özden, Avni Elyorgun, Celal Dinçer, Necdet Ataman, dönemin Sakarya İl Emniyet Müdürü Eriş Kızıldağ önemli bir toplantıda bir araya geldi. Gazeteci Hüseyin Cumalı tarafından o gün çekilen bu kareyi Nostalji Vapuru’na astık.

Sakarya Üniversitesi’nin (SAÜ) başarılı ismi Prof. Burhan Sümer’in jüri başkanı olduğu bir bilgi yarışmasında çekilen kareyle birlikteyiz. H. İbrahim Kaya’nın da jüri üyesi olduğu bu kareyi de Nostalji Vapuru’na astık. 

Dönemin Sakarya Valisi Gökhan Aydıner basını seven bir valiydi. Fırsat buldukça gazetecilerle bir araya gelir ve sohbet ederdi. 1990’lı yıllarda dönemin Sakarya Gazeteciler Cemiyeti Derneği (SGCD) Başkanı Necdet Güngörsün’ü makamında ziyaret eden Vali Aydıner bir süre medyanın sorunları ve istekleriyle ilgili sohbet etti. Gazeteci Hüseyin Cumalı’nın objektifine yansıyan bu kareyi Nostalji Vapuru’na astık.

Turizm sektörünün tanınmış isimlerinden olan Cengiz Can Çetin’in çok iyi bir bilardo ustası olduğunu biliyor musunuz! Üç bant bilardoda önüne geleni yenen ve rakip tanımayan Cengiz Can Çetin’in bu güzel karesini Halk54 Nostalji Vapuru’na astık. 


HAFTANIN DUVAR YAZISI

Erkeğin eve gelince;
Karnını iyice doyur
Çayını demle
Televizyon kumandasını eline ver
Hiç soru sorma ve ses yapma
Sen artık yılın kraliçesisin