Her hafta haftaya damgasını vuranları belirleyen ve büyük beğeni toplayan Halk54 Panorama, bu haftanın enlerini belirledi. İşte bu haftanın enleri…

Haftanın Karizması

Bahadır Taşkın

Pamukova Fevziye Mahalle Muhtarı

Haftanın enlerini seçtiğimiz Halk Panorama’da geçen Ramazan Bayramı’nda farkını ortaya koyan Pamukova Fevziye Mahalle Muhtarı Bahadır Taşkın konuğumuz oldu. Pamukova’da 2019 yılından bu yana muhtarlık yapan Bahadır Taşkın’ı ne çalışkanlığı, ne göreve geldiği 3 ay içerisinde Fevziye Kalkınma Kooperatifi kurması, ne kurduğu kooperatif bünyesinde istiridye mantarı yetiştiriciliği, ne mahallesine getirdiği hizmetler, ne mahallenin yüzlerce dönüm merasını gübrelenmesi, ne eski okulu ana okulu yapması, ne ağaçlandırma faaliyetleri, ne mahallede çökme riski oluşturan eski atıl binaların yıkımı, ne mahalle alt yapısının yenilenmesi, ne kurban kesim yeri,  ne doğa yürüyüşleri, ne piknikler düzenlenmesi yaptığı için haftanın karizması seçmedik. Biz onu geçen Ramazan Bayramı’nda mahallenin çocukları için özel olarak getirttiği şişme oyun gruplarını düşünmesi, bayramda mahalle çocuklarını sevindirmesi, bırakın bütün çocukları bir çocuğun bile bu oyun guruplarında mutlu olmasına vesile olduğu için haftanın karizması seçtik. Adamsın Bahadır muhtar…

Haftanın Başkanı

Halil Müftüoğlu

Sakarya Yazarlar ve Şairler Derneği Başkanı

Haftanın enlerini seçtiğimiz Halk54 Panorama’da Sakarya Yazarlar ve Şairler Derneği (SAYBİR) Başkanı Halil Müftüoğlu bugün konuğumuz oldu. Uzun yıllar siyaset arenasında adından başarıyla söz ettiren, inşaat sektörünün duayenlerinden olan SAYBİR Başkanı Halil Müftüoğlu yazdığı şiirlerle büyük beğeni kazanıyor. Şairlerin yanı sıra her zaman sanat ve sanatçının yanından dimdik duran başkan Halil Müftüoğlu mütevazi kişiliği, bitmek tükenmek bilmeyen enerjisi, şiir dünyası ve şairlerin sıkıntı ve sorunları için verdiği mücadele ve son aylarda yaptığı girişimlerle bu haftanın rakipsiz başkanı oldu.

Haftanın Siyasetçisi

Mehmet Erdoğan

DEVA Partisi Sakarya İl Başkanı

Haftanın enlerini seçtiğimiz Halk54 Panorama da aslında geçen hafta DEVA Partisi Sakarya İl Başkanı Mehmet Erdoğan’ı haftanın siyasetçisi seçecektik. Ancak şampiyon olan Sakaryaspor özel sayısı nedeniyle bunu yapamadık. DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ın da katıldığı iftarda yakaladığı o güzel ambiyans, kalabalık, coşkuyla dikkatleri üzerine çeken, Genel başkan Ali babacan tarafından da tebrik edilen DEVA Partisi Sakarya İl Başkanı Mehmet Erdoğan son aylarda gerek sahada, gerek siyaset arenasındaki performansla bu haftanın en iyisi oldu.

Haftanın İş İnsanı

Hakan Kovacıoğlu

Ada Huzur Yapı Yönetim Kurulu Üyesi

Haftanın enlerinde genç ve müteşebbis bir isim olan Hakan Kovacıoğlu konuğumuz oldu. İnşaat sektörünün önde gelen firmalarından Ada Huzur Yapı Yönetim Kurulu Üyesi olan Hakan Kovacııoğlu kendini sürekli yenileyen inşaat sektöründe yaptığı başarılı hamlelerle dikkat çeken iş insanları arasında bulunuyor. Sakarya’ya depreme dayanıklı, çağdaş, akıllı, güvenlikli, modern, kaliteli ve hesaplı bir konuttu kazandıran firmanın beyin takımında bulunan iş insanı Hakan Kovacıoğlu şehre kazandırmaya hazırlandığı yeni projesi, müteşibbis ruhu, çalışkanlığıyla bu haftanın en iyisi oldu.

Haftanın Muhtarı

Fikret Adıyaman

Yahyalar Mahallesi Muhtarı

Halk54 Panorama bütün hızıyla devam ederken bu hafta Adapazarı’nın hayli sosyal bir muhtarı olan Fikret Adıyaman ile birlikteyiz. Adapazarı Yahyalar Mahallesi’nde 1. dönem muhtarlığını başarıyla sürdüren bir isim olan Fikret Adıyaman 6 bine dayanan nüfusu, mahallesindeki iş yoğunluğu ve şehrin canlı bir mahallesinde başarılı işlere imza atmasıyla tanınıyor. Sakaryaspor’un koyu bir taraftarı olan, yeşil siyahlı takımımızın deplasman dahil bütün maçlarını yakından takip eden muhtar Fikret Adıyaman mahalle halkıyla kurduğu diyalog, çalışkanlığı, adamlığı ve son haftalardaki performansıyla bu haftanın en iyisi oldu.

Haftanın Editörü

Duygu Alaz

Anadolu Medya Grup

Haftanın enlerinde Sakarya basınının genç ve dinamik isimlerinden olan Anadolu Medya Grup editörü Duygu Alaz ile birlikteyiz. Bünyesinde Haberfokus, Ana dijital TV, Radyo Dolu, gazeten, Adayorum bulunan Anadolu Medya Grubun başarılı editörü Duygu Alaz haber analizleri ve haberlerdeki detayları yakalamasıyla dikkat çekiyor. Sakarya medyasının genç kalemi Duygu Alaz her geçen gün elde ettiği tecrübelerle başarı basamaklarını hızla tırmanırken, çalışkanlığı, olaylara objektif bakışı, son aylarda gündem yapan haberleriyle bu haftanın en  iyisi oldu.

Haftanın Doktoru

Op. Dr. Cabbar Yılmaz

Özel Adatıp Hastanesi

Halk54 Panorama’nın büyük ilgi gören “Haftanın Doktoru” köşesinde bu hafta Sakarya’nın önde gelen sağlık kuruluşundan olan Özel Adatıp Hastanesi’nin Ortopedi ve Travmatoloji Bölümü’nden Operatör Doktor Cabbar Yılmaz konuğumuz oldu. Sağlık ordusunun başarılı ve çalışkan bir ismi olan, tıp dünyasında mesleğine aşık olan hekimler arasında bulunan Op. Dr. Cabbar Yılmaz teşhisten tedaviye uzanan başarılı çalışmaları, efendiliği, hasta memnuniyetiyle bu haftanın en iyisi oldu.

Haftanın Kahramanı

Sami Bölükbaş

Saha Komiseri

Haftanın enlerini seçtiğimiz Halk54 Panorama’da çalışkanlığı, mütevazi kişiliği, işindeki titizliği ve disipliniyle dikkat çeken bir isim olan Saha Komiseri Sami Bölükbaş’ı konuk ettik. Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) tarafından 12 yıldır gerek amatör, gerekse profesyonel maçlarda saha komiseri olarak görevlendirilen ve son olarak Sakaryaspor ile Kahramanmaraş arasında oynanan karşılaşmanın saha komiserliğini son derece başarıyla yapan Sami Bölükbaş gösterdiği üstün performans ve başarısıyla Geyve halkının gururu olurken zirvenin de sahibi oldu. 

Haftanın Çalışkanı

Alican Yalçın

Adapazarı Belediyesi

Ada Hayat Projesi ile şehirde bütün dikkatleri üzerine çeken Adapazarı Belediyesi son aylarda hareketli günler yaşarken, belediyenin güler yüzlü çalışanlarından Alican yalçın bugün konuğumuz oldu. Adapazarı Belediyesi Yapı Kontrol Birimi’nde işini severek ve titizlikle yapan, performansıyla dikkat çeken, efendiliğiyle farkını hissettiren Alican Yalçın, haftanın en iyilerini seçtiğimiz Halk54 Panorama’da haftanın çalışkanı oldu.

Haftanın Yolcusu

Arif Özsoy

Sakarya Gençlik ve Spor Müdürü

Sakarya’da uzun dönem gençlik ve sporun başındaki isim olan Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürü Arifi Özsoy geçtiğimiz günlerde Van Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne atandı.  Sakarya Gençlik Spor İl Müdürü Arif Özsoy'un Van’a atanmasıyla birlikte yerine Van Gençlik ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç ise ilimize atandı. Her iki müdüre yeni görev yerlerinde başarılar dilerken, Sakarya Gençlik ve Spor Müdürü Arif Özsoy yapılan bu karşılıklı görev değişimiyle birlikte haftanın rakipsiz yolcusu oldu.

Haftanın Mutlusu

Ahmet Fazlıoğlu

AK Parti Sakarya İl Yönetim Kurulu Üyesi ve iş adamı

Haftanın enlerini seçtiğimiz Halk54 Panorama’da AK Parti Sakarya İl Yönetim Kurulu Üyesi ve iş adamı Ahmet Fazlıoğlu bugün konuğumuz oldu. Adalı Çelik şirketi kurucu ortağı, yönetim kurulu başkanı ve aynı zamanda TOSBIQ KARAVAN yönetim kurulu başkanı olarak ticari hayatına başarılı şekilde devam eden Ahmet Fazlıoğlu, bugün dünyaevine girecek olan güzel kızı İlknur'u evlendirmenin mutluluğunu yaşamasıyla bu haftanın rakipsiz en mutlusu oldu.

BİZ ONLARI UNUTMADIK

İbrahim Demircioğlu

Sakaryaspor eski Başkanı

Sakarya’nın ilk pasajlarından olan Demircioğlu Pasajı’nı şehre kazandırmasının yanı sıra iş, siyaset ve spor dünyasının yakından tanıdığı bir isim olan Sakaryaspor eski Başkanı İbrahim Demircioğlu’nu biz unutmadık. Başkan İbrahim Demircioğlu’nu bir kez daha rahmetle anarken “Mekanı Cennet Olsun” diyoruz.

Aziz Kubilay Demir

Diş Hekimi

17 Ağustos 1999 Marmara Depremi’nde hayatını kaybeden binlerce deprem Şehidinden biri olan Sakaryaspor aşığı Aziz Kubilay Demir’i biz unutmadık. Diş Hekimi Aziz Kubilay Demir’i bir kez daha rahmetle anarken “Mekanı Cennet Olsun” diyoruz.

Uğur Salman

Dönemin Sakarya Gazetesi’nde yöneticilik yapan ve 17 Ağustos 1999 Marmara Depremi’nde aramızdan ayrılan güzel insan Uğur Salman’ı biz unutmadık. Uğur Salman’ı bir kez daha rahmetle anarken “Mekanı Cennet Olsun” diyoruz.

HEEY GİDİ GÜNLER HEY

Demokratik Sol Parti (DSP) Sakarya milletvekili Teoman Akgür zaman buldukça Başkent’ten Sakarya’ya gelir ve şehirde gezintiye çıkardı. Rahmetli Rahşan Ecevit’in prenslerinden biri olan ve Ankara’dan Sakarya’ya gönderilip milletvekili seçildiği için ‘İthal’ milletvekili olarak adlandırılan DSP’li vekil Teoman Akgür, şehir gezileri sırasında bazen sivil topluk kuruluşu ve sendika temsilcileriyle de sohbet ederdi. Sendikacı Erol Avşar ile bir süre sohbet eden Milletvekili Akgür’ün şimdi bu karesine bakıp da ‘Heey gidi günler hey’ dememek mümkün mü!

Sapanca Özkum’da dönemin Sakarya Valisi Cahit Kıraç’ın da olduğu bir ortamda dostlar bir araya geldi. Dönemin Sakarya Defterdarı Abdullah Karakayış, DYP Sakarya İl Başkanı Erdal Taşkın, Sakarya İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Ersoy ve dostları koyu bir sohbete daldı. Eskişehir Defterdarı iken hayatını kaybeden Abdullah Karakayış’a bir kez daha rahmet dilerken, bu kareye bakıp da “heey gidi günler hey” denmez mi

Gözden kaçırmayın

Halk54 Panorama! İşte Sakarya'da bu haftanın enleri... Halk54 Panorama! İşte Sakarya'da bu haftanın enleri...

Dönemin Fazilet Partisi Adapazarı İlçe Başkanı Ercan Güneş ve yönetim kurulu arkadaşlarının buluştuğu bir kareyle birlikteyiz. Milli görüşün o günlerde kalesi olan Fazilet Partisi (FP) fırtına gibi esen bu ekip şehirde her zaman söz sahibi oldu. İlce Başkanı Ercan Güneş ve arkadaşlarının bulunduğu bu kareye bakıp da “Heey gidi günler hey’ diyoruz.Dönemin Fazilet Partisi Adapazarı İlçe Başkanı Ercan Güneş ve yönetim kurulu arkadaşlarının buluştuğu bir kareyle birlikteyiz. Milli görüşün o günlerde kalesi olan Fazilet Partisi (FP) fırtına gibi esen bu ekip şehirde her zaman söz sahibi oldu. İlce Başkanı Ercan Güneş ve arkadaşlarının bulunduğu bu kareye bakıp da “Heey gidi günler hey’ diyoruz.

Sakarya’nın spor ve sanat dünyasında her zaman adından söz ettiren Erol Güdüloğlu 1970’li yıllarda sahnede fırtına gibi eserken çekin bu kareye bakıp da “Ne günlerdi Erol abi o günler, hey gidi günler hey” denmez mi!

Heey gidi günler hey köşesinde bu gün son konuğumuz dönemin Sakarya Defterdarı Niyazi Musaoğlu oldu. Bir zamanlar Sakarya’da görev yapan Niyazi Musaoğlu’nun bir basın açıklaması sırasında çekilen bu fotoğrafına bakıp “Heey gidi günler hey” diyoruz.

NOSTALJİ VAPURU

Dönemin CHP Sakarya İl Başkanı Osman Nuri Zengin ile dönemin Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adapazarı İlçe Başkanı ve Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavir Yılmaz Şahin ortak basın açıklaması yaparken çekilen bir kere fotoğrafla birlikteyiz. O günlerde şehirde fırtına gibi esen bu iki ismin bulunduğu bu kareye bakıp ‘yıllar su gibi akıp gitti’ derken, bu güzel kareyi de Halk54 Panorama Nostalji Vapuru’na astık.

İşte “Heey gidi günler hey” dediğimiz bir kareyle daha birlikteyiz. Bir zamanlar şehirle bütünleşmiş, halkla çok samimi ve sıcak diyalog kuran dönemin Sakarya Valisi Erdinç Büyükakalın yine Sakarya basınıyla da yakından ilgilenen bir valiydi. Dönemin Sakarya Gazeteciler Derneği Başkanı Necdet Güngörsün’ün tarafından basına yaptığı hizmetlerden dolayı plaket takdim ettiği Vali Büyükakalın “Basın bizim gözbebeğimiz” sözünü lafta değil, icraatta gösteren basın dostu valiydi. Rahmetli Necdet Güngörsün’ü bir kez daha rahmetle anarken, bu güzel kareyi de Nostalji Vapuru’nun kaptan köşküne astık.

Dönemin Adapazarı Belediye Başkanı Aziz Duran o günlerde esen ‘Bu sefer Refah’ sloganıyla birlikte seçimi kazandı. Rahmetli Duran seçimi aldı ama alt kadrosunda bulunan isimsiz kahramanlar çok ama çok çalışmışlardı. Adapazarı Yenidoğan Mahallesi’nde bilgisayarlarla donatılan bir karargahta rahmetli Abidin Birinci ve gazeteci Ömer Yaşar’ında içinde bulunduğu ekip sabahlara kadar çalışıyordu. O günlerde bütün Sakarya’da bir elin parmakları kadar olan bilgisayarlar destekli çalışmalar devam ederken, çok gizli tutulan bu karargahta yapılan stratejik planlamalar sahada uygulanıyordu. İşte o günlerde gözleri bağlanarak çok gizli tutulan karargaha giren gazeteci Hüseyin Cumalı’nın çektiği bu kareyi de Nostalji Vapuru’nun kaptan köşküne astık.

Sakarya basınının önde gelen gazetecileri Cevdet Güngör, Sevgi Varır, Murat Tokluca, Nebahat Çetin, Müjdat Çetin, Müjdat Mavituna, Ufuk Güngörsün ve muhasebeci Serdar Bünül Sakarya Gazeteciler Cemiyeti Derneği’nin verdiği iftarda bir araya geldi. Her zaman olduğu gibi gazeteci Hüseyin Cumalı’nın objektifine yansıyan bu karede hayatını kaybeden Ufuk Güngörsün’e Allah’tan rahmet dilerken, bu nostaljik kareyi de vapurumuzun güzel bir köşesine astık.

Sakarya’nın müzmin bekarlarından Oktay Sarı’nın ziyaretine zaman, zaman ünlü oyuncu Ebru Gündübeyoğlu gelirdi. Aslen Sakaryalı olan Ebru Cündübeyoğlu ildeki gelişmeleri arkadaşı Oktay Sarı’dan alır ve bir süre Oktay Sarı ile hasret giderirdi. Gazeteci Hüseyin Cumalı’nın objektifine yansıyan bu kareye bakıp ‘Heey gidi Oktay Sarı hey, yıllar su gibi akıp giderken sende seyir ettin. Hani derler ya su akar Oktay bakar, yıllar tam da böyle geçti’ derken, bu güzel kareyi de Halk54 Panorama’nın Nostalji Vapuru’na astık.

DUVAR YAZISI

Duvar Yazısı

Facebook’un kuruluş amacı

akrabaları bulup sohbet etmekti.

Peki biz ne yaptık!

Bütün akrabaları Facebook’ta engelledik.

Çay var mı çaaaay…