fatih kaya

Haftanın Karizması
Fatih Kaya
Sakarya İl Emniyet Müdürü

15 Ekim 2020 akşamı Erenler’de görevli yunus ekibinin ‘dur’ ihtarına uymayan ve girilen kovalamaca sırasında manevra yapan bir minibüse çarparak Şahadet şerbetini içen Mehmet Tekcan’ı unutmayan ve geçtiğimiz hafta Şehidimizin yakışıklı oğlu Poyraz Tekcan’a krallar gibi bir sünnet düğünü yaptıran Sakarya İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya başta olmak üzere bütün polis teşkilatımız bu haftanın rakipsiz karizması oldu. Başta Fatih Kaya olmak üzere vatanına, vatan topraklarına, milletine, ezanına, teşkilatına, Şehitlerimiz ve gazilerimizin ailelerine sahip çıkan emniyet teşkilatı, adamın dibisiniz…

mücahit hünerlice

Haftanın İş İnsanı
Mücahit Hünerlice
Hünerli Orman Ürünleri

Haftanın enlerini konuk ettiğimiz Halk54 Panorama da yaptığı yatırımla Sakarya ekonomisi ve istihdamına büyük katkılar sağlayan Hünerli Orman Ürünleri Yönetim Kurulu Başkanı Mücahit Hünerlice konuğumuz oldu. Değişik cinsteki ağaçların modern tezgahlarda işlenip piyasanın hizmetine sunan, kalitesi ve güvenirliğiyle ağaç sanayinde dikkat çeken Hünerli Orman Ürünleri’nin her geçen gün daha da büyümesi için ekibiyle birlikte mücadele eden Hünerli Orman Ürünleri Yönetim Kurulu Başkanı Mücahit Hünerlice şehre kazandığı ekonomik artıların yanı sıra Sakaryaspor’a da verdiği katkılarla birlikte bu haftanın en iyisi oldu.    

sevim çobanoğlu

Haftanın Siyasetçisi
Sevim Çobanoğlu
Gelecek Partisi Adapazarı İlçe Kadın Kolları Başkanı 

Haftanın enlerinde arı gibi çalışan ve başarılı çalışmalarıyla farkını ortaya koyan kadın siyasetçilerimizden Adapazarı ilçe Kadın Kolları Başkanı Sevim Çobanoğlu konuğumuz oldu. Gelecek Partisi’nin yeni üyelerin katılmasıyla güçlenmesi, yaklaşan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde partinin sandıkta patlaması için ekip arkadaşlarıyla birlikte sahaya basan, kapı kapı gezip partisinin vizyon-misyonunu birebir anlatan Gelecek Partisi Adapazarı İlçe Kadın Kolları Başkanı Sevim Çobanoğlu son aylarda sahada gösterdiği siyasi çalışmalar ve partisine kazandırdığı yeni üyelerle bu haftanın en iyisi oldu. 

ahmet özgedik

Haftanın Başkanı
Ahmet Özgedik
Kızılay Erenler Şube Başkanı 

Haftanın enlerinde bir tek Türkiye’de değil, dünyanın her yerindeki mağdur ve ihtiyaç sahiplerine ulaşan Kızılay’ın Erenler Şube Başkanı Ahmet Özgedik bize konuk oldu. Bir ünite kan bir can anlayışıyla 7/24 ve 365 gün ekip arkadaşlarıyla kapı, kapı gezerek kan bağışı için çalışan, dar gelirli ve ihtiyaç sahiplerine ulaşmak için gecesini gündüzüne katan Türk Kızılay Erenler Şube Başkanı Ahmet Özgedik mütevazi kişiliği, ekip arkadaşlarıyla birlikte sergilediği çalışkanlığı, ihtiyaç sahiplerine reklamdan uzak yaptığı dokunuşlarla bu haftanın rakipsiz başkanı oldu.

tuğba bektaş

Haftanın Sağlıkçısı
Dt. Tuğba Bektaş
Özel Adatıp Hastanesi

Hatanın en iyilerinde çalışkan olduğu kadar da mesleğine aşık bir isimle birlikteyiz. Sağlık sektörünün önemli kurumlarından Özel Adatıp Hastanesi’nde Diş Teknisyeni olarak görev yapan Tuğba Bektaş yaptığı çalışmalarda elde ettiği başarılarla adından sürekli söz ettiren ve çalışkanlığıyla dikkat çeken isimler arasında bulunuyor. Ağız sağlığı ve diş gibi hassas ve titiz çalışma gerektiren branşta çağın getirdiği son teknolojiyle kendini sürekli geliştiren Dt. Tuğba Bektaş son aylardaki üstün performansı ve hasta memnuniyetleriyle bu haftanın en iyisi oldu. 

rukiye inak bülbül

Haftanın Çalışkanı
Rukiye İnak Bülbül
RATED Müdürü

Haftanın en iyilerini konuk ettiğimiz Halk54 Panorama da Sakarya Radyo, Televizyon ve İnternet Yayıncıları Derneği (RATED) Müdürü Rukiye İnak Bülbül konuğumuz oldu. Bir yandan radyolar, bir yandan internet siteleri, bir yandan televizyon camiasının sorun ve sıkıntılarının giderilmesi noktasında üzerine düşen görevi kusursuz ve eksiksiz yerine getiren Rukiye İnak Bülbül mütevazi kişiliği ve çalışkanlığıyla her zaman takdir topluyor. Basın camiasının gülen yüzlü müdürü olarak tanınan ve her zaman basın emekçilerinin yanında olan RATED Müdürü Rukiye İnak Bülbül dur durak bilmeyen çalışma temposuyla bu haftanın en iyisi oldu. 

ismet turan

Haftanın Muhtarı
İsmet Turan
Karasu Ortaköy Mahallesi

Haftanın en iyilerini konuk ettiğimiz Halk54 Panorama’da Karasu’nun çalışkan ve atak muhtarlarından Ortaköy Mahallesi Muhtarı İsmet turan bize konuk oldu. İlçenin doğa harikası köyleri arasında bulunan Ortaköy Mahallesi’ne hizmet getirmek için kurum ve kuruluşlar arasında mekik dokuyan muhtar İsmet Turan mahalle sakinlerinin de desteğiyle mahallesine 3 katlı hizmet binasını kazandırdı. Alt ve üst yapıyla ilgili sıkıntı ve sorunların gi
derilmesi aşamasında sürekli çalışma içinde bulunan Ortaköy Mahallesi’nin 3. dönemdir muhtarlığını yapan İsmet Turan mahalle halkının sorunlarının giderilmesi için yaptığı çalışmalar ve aylardaki performansıyla bu haftanın en iyisi oldu. 

ali fikri aşık

Haftanın Spor Müdürü
Ali Fikri Aşık
Sakarya Yenigün Gazetesi

Haftanın en iyilerinde bu mesleğe uzun yıllar önce soyadı gibi aşık olan Sakarya Yenigün Gazetesi Spor Müdürü Ali Fikri Aşık konuğumuz oldu. Sakarya’da sporun kalp atışını bir kardiyolog gibi dinleyen, Sakaryaspor başta olmak üzere bütün spor branşlarını uzun yıllardır yakından takip edip, çarpıcı haberleri ve köşe yazılarıyla gündem farkını hissettirdi. Mütevazi kişiliği, çalışkanlığıyla genç meslektaşlarına örnek olan Ali Fikri Aşık uzun yıllara yağılan kariyeri ve son aylardaki haberleriyle bu haftanın en iyisi oldu.

ibrahim koçer

Haftanın Afacanı
İbrahim Koçer

Haftanın en iyilerini konuk ettiğimiz Halk54 Panorama da sempatik hareketleri, neşeli tavırları, güldüğü zaman herkese mutluluk veren İbrahim Koçer var. Kızdığı zaman ‘Ben İbrahim abiyim. Benimle kimse uğraşmasın. Burada benim dediğim olur” diyen evinin neşe kaynağı olan İbrahim Koçer gezmeyi ve de yemek yemeği çok ama çok seviyor. Masada Hamburger olduğu zaman hiç sesi çıkamayan İbrahim abi neşeli tavırları, sempatik hareketleri, sinirlendiği zaman herkesi güldüren sözleri ve tabi ki yakışıklığıyla bu haftanın en sevimli afacanı oldu. 

muhittin güven

Haftanın Gezgini
Muhittin Güven

Sakarya basında uzun yıllar görev yaptıktan sonra emekli olan ve şu günlerde emekliğin tadını çocuklarıyla gezerek çıkartan Muhittin Güven konuğumuz oldu. Meslek yaşantısı boyunca bir çok iddialı habere imza atan Muhittin Güven son günlerde adeta leyleği ayakta görmüş gibi il içinde ve dışında sürekli gezilere çıkıyor. Önümüzdeki günlerde İtalya’ya bir gezi yapmak için pasaport çalışmasına başlayan Muhittin Güven Evliya Çelebi gibi sürekli gezmesi ve emekliğin tadını doyasıya çıkarmasıyla bu haftanın en gezgini oldu.


BİZ ONLARI UNUTMADIK

av haşim aydın

Av. Haşim Aydın

Bir ülkenin her anlamda kalkınması için son derece önemli olan hukuk ve adalet anlamında yıllarca mücadele eden Sakarya Barosu Başkanlarından Av. Haşim Aydın’ı biz unutmadık. Başkan Haşin Aydın’ı bir kez daha rahmetle anarken “Mekanı Cennet Olsun” diyoruz. 

av rauf kılıç
Av. Rauf Kılıç

Sakarya Barosu’nun başkanlarını andığımız bu köşemizde hukuk ve adalet adına yaşamı boyunca mücadele eden bir isim olan Sakarya Barosu Başkanlarından Av. Rauf Kılıç’ı biz unutmadık. Başkan Rauf kılıç’ı bir kez daha rahmetle anarken “Mekanı Cennet Olsun” diyoruz. 

av bedri erkul
Av. Bedri Erkul

Yakın tarihimizde yitirdiğimiz değerlen arasında bulunan ve diğer baro başkanları gibi o da adalet ve hukuk için savaşan Sakarya Barosu Başkanlarımızdan Av. Bedri Erkul’u biz unutmadı. Başkan Bedri Erkul’u bir kez daha rahmetle anarken “Mekanı Cennet Olsun” diyoruz. 


HEY GİDİ GÜNLER HEEY

hey gidi1-3

Sakarya’da dostluğu ve çalışmalarıyla iz bırakan belediye başkanları arasında bulunan Akyazı eski Belediye Başkanı Yaşar Yazıcı basın mensuplarıyla kurduğu o sıcak diyalogla unutulmaz isimler arasında yerini aldı. Akyazı’nın tanınmış gazetecilerinden Salih Özyılmaz ile birlikte bir proje çalışması sırasında çekilen bu kareyle birlikte rahmetli Yaşar Yazıcı’yı bir kez daha rahmetle anarken ‘heey gidi günler hey, ne güzel günlerdi o günler’ demekten de kendimizi alamadım.

hey gidi2-3

İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Sakarya Şube Başkanlığı’nı tam da 17 Ağustos 1999 Marmara Depremi sırasında yapan Ahmet Erdem enkaz altında kalan Adapazarı’nda çok ama çok zor günler geçiren isimler arasında idi. Her gün bilim insanlarıyla bir toplantı veya çalışmaya imza atan Başkan Ahmet Erdem’in Sakarya Üniversitesi’nde yapılan bir çalışma sırasında gazeteci Hüseyin Cumalı tarafından çekilen bu karesini ‘Heey gidi günler hey’ diyerek yayınlıyoruz…

hey gidi3-3

Sakarya’nın ünlü müteahhitlerinden Fuat Öztopaloğlu iş dünyası kadar sosyal yaşamında her zaman kalbinde yer aldı. Yaz mevsiminde yoğun iş temposundan fırsat buldukça Karasu’da kısa süreli tatil yapma imkanı bulan iş insanı Fuat Öztopaloğlu’nun dostlarıyla birlikte Karasu Ekşioğlu Otelde çekilen bu karesini de ‘heey gidi günler hey’ diyerek yayınlıyoruz…

hey gidi4-3

Sakarya’nın ünlü iş insanlarından Salih Arat bir zamanlar Doğru Yol Partisi’nden (DYP) siyasete atıldı. Siyaset ve iş çalışmaları arasında hayli yoğun günler geçiren Salih Arat  Adapazarı Dörtyol’da bulunan yeni tesislerini 1990’lı yıllarda görkemli bir törenle açtı. Şehir protokolünün yanı sıra il dışından da katılımların olduğu Arat Otomotiv açılış törenine katılan dönemin DYP Adapazarı İlçe Başkanı İsmail Gürses ile dönemin Sakarya Çiçekçiler Esnaf Odası Başkanı Nuri Tilkilioğlu ve dostları aynı masayı paylaşmıştı. Mazide kalan bu kareye bakarken ‘heey gidi günler hey’ derken, iş insanı Salih Arat’ı da rahmetle anıyoruz…

hey gidi5-3

Türkiye siyasetine 1990’lı yıllarda damgasını vuran milletvekili Şevki Yılmaz zaman, zaman Sakarya’ya gelir ve dostlarıyla buluşurdu. Sakarya’ya her gelişi olay olan Şevki Yılmaz’ın 1990’lı yıllarda geldiği bir gün Erenler belediyesi Meclis Üyesi Cahit Kaytaz’ın da bulunduğu bu kareye bakıp ‘heey gidi günler hey’ diyoruz…

hey gidi6-2

Sakarya’da iz bırakan isimler arasında dönemin Sakarya İl Jandarma Komutanı Albay Haydar Aksu çalışmaları ve adamlığıyla her zaman bu şehirde saygı duyulan bir isim oldu. Görev yaptığı yıllarda dönemin Sakarya Valisi Erdinç Büyükakalın’ın da desteğiyle önemli operasyonlara imza atan Albay Haydar Aksu’nun makamında çekilen bu karesini ‘heey gidi günler hey’ diyerek yayınlıyoruz. 

NOSTALJİ VAPURU

nostalji vapuru1-3

Dönemin Sakarya Valisi Cahit Kıraç, dönemin Adapazarı Belediye Başkanı Aziz Duran, dönemin Sakarya Ticaret Borsası Başkanı Faruk Kayar ve şehir protokolü 17 Ağustos Marmara Depremi sonrasında fuara gezisi adı altında Amerika’ya gitti. Amerika’da tarım ve hayvancılıkla ilgili incelemelerde bulunan heyet Sakarya’ya döndüklerinde ‘Deprem zamanı bu gezi yapılır mı’ denilerek büyük tepki çekti. Günlerce konuşulan ve gündem olan o geziden kalan bu kareyi biz de Nostalji Vapuru’na asalım dedik.

nostalji vapuru2-3

Dönemin Adapazarı Belediye Başkanı Aziz Duran ile Adapazarı Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’nde çalışan personel 1-7 Eylül arasında kutlanan Zabıtalar Haftası’nda bir araya geldi. Mazide kalan bu kareye bakıp ‘heey gidi günler’ derken, Adapazarı’nda uzun yıllar belediye başkanlığı yapan Aziz Duran’a da Allah’tan bir kez daha rahmet diliyoruz.

nostalji vapuru3-3

Bugün Adapazarı Belediyesi’nin hayli yoğun olduğu Nostalji Vapuru yapıyoruz. Yine Adapazarı Belediyesi’nin çalışkan ve dinamik ekibinin bir etkinlikte buluştuğu kareyle birlikteyiz. Adapazarı Belediyesi’nin güler yüzlü ve çalışkan çalışanlarından Ayşenur Büyükakalın’ın da yer aldığı bu güzel kareyi de Nostalji Vapuru’nun güzel bir köşesine astık.

nostalji vapuru4-3

Dönenim Sakarya Cumhuriyet Başsavcısı olan Hüseyin Özbakır, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda Atatürk Anıtı’na çelenk koyup saygı duruşunda bulunduğu bu kareyi de Nostalji Vapuru’na astık.

nostalji vapuru5-3

Dönemi Sakarya Valisi Yener Rakıcıoğlu, PTT eski Sakarya Başmüdürü ve emekli olduktan sonra uzun yıllar Baltürk Otel İşletmeciliği yapan Ünal Erinç, Türkiye Fırıncılar Federasyonu ve Sakarya Fırıncılar Odası Başkanı Halil İbrahim Balcı 1990’lı yıllarda gazeteci Hüseyin Cumalı’nın objektifine böyle yakalandı. Şimdi aramızda olmayan vali Yener Rakıcıoğlu ile Ünal Erinç’e bir kez daha Allah’tan rahmet dilerken, bu güzel kareyi de Nostalji Vapuru’na astık.

nostalji vapuru6-2

Genç Bayanlar Tabanca’da fırtına gibi esen Sevinç Tüfekçi’ye sürpriz yaş günü partisi düzenleyen Sakarya Yenigün Gazetesi Spor Servisi güzel bir anıya imza attı. Sakarya Yenigün Gazetesi Spor Müdürü Ali Fikri Aşık, Sakarya Yenigün Gazetesi Teknik Müdürü Fethi Özer ve dostların bulunduğu yaş gününde hayli güzel anlar yaşanırken, bizde mazide kalan bu kareyi Nostalji Vapuru’na astık. 


HAFTANIN DUVAR YAZISI

duvaryazısı-3

Çapkın erkek kesinlikle yoktur
Erkeğini eline tutamayan
Trip can hatun vardır…
Çaay var mı çayyyy