Akyazı Belediye Başkan Yardımcısı Aslan Yılmaz tarafından ortaya atılan ve her geçen gün büyüyen skandal gündemden düşmüyor. Acelle Yaylası Kadırga Şenlikleri sonrasında “Hayal satma yok” diyerek belediye başkanlarını zan altında bırakan Başkan Yardımcısı Aslan Yılmaz’ın kimi kast ettiği sorgulanıyor.

Akyazı Belediyesi ile Hanyatak Mahallesi Güzelleştirme Derneği tarafından bu yıl 33’ncüsü düzenlenen “Acelle Yaylası Kadırga Şenlikleri” hayli görkemli geçti. Binlerce vatandaşın buluştuğu ve horon teptiği şenliklerden hemen sonra Akyazı Belediye Başkan Yardımcısı Aslan Yılmaz skandal bir açıklama yaptı. Sakarya basını ağır ithamlarda bulunan Yılmaz, “Hayal satma yok” diyerek belediyle başkanlarına da gönderme yaptı. 

Sosyal medya hesabından “Bir etkinlikten daha yüzümüzün akıyla…Basına para yok. Emek hırsızlığı yok. Yandaş kayırma yok. Hayal satma yok. Eldeki sınırlı imkanlara rağmen azimle özveriyle, inançla, ekip halinde çalışma var. Başarı var. Katılamasam da emeği geçen tüm mesai arkadaşlarıma teşekkürler. Tebrikler REİS Bilal Soykan” sözlerine yer veren Aslan Yılmaz’ın bu sözleri gündeme bomba gibi düştü.

Sakarya’daki basının da tepkisini çeken bu sözlerin, “Emek hırsızlığı yok. Yandaş kayırma yok. Hayal satma yok” kısmı ise kafalarda soru işaretine neden oldu. Akyazı Belediye Başkan Yardımcısı Aslan Yılmaz ‘Reis’ dediği Akyazı Belediye Başkanı Bilal Soykan hariç 15 ilçe belediyesi ile Sakarya Büyükşehir Belediyesi’ni zan altında bırakan “Emek hırsızlığı yok. Yandaş kayırma yok. Hayal satma yok” sözleriyle kimi kast etti!

Başkan Yardımcısı Aslan Yılmaz’ın bu çıkışıyla ilgili dün bir köşe yazısı yazan Hüseyin Cumalı ise, “Başkan yardımcısı çok ama çok ağır konuştu. Sakarya basınına ağır ithamlarda bulundu. Hele hele, “Emek hırsızlığı yok. Yandaş kayırma yok. Hayal satma yok” sözleriyle direk belediye başkanlarını zan altında bıraktı. Dünkü köşe yazımda yazdım. Bu kentte 16 ilçe 1 Büyükşehir belediyesi var. Aslan bey Akyazı Belediyesi’ni bu belediyelerden ayırmış. Geriye 15 ilçe ve yine 1 Büyükşehir Belediyesi kaldı” dedi.

Cumalı, “Bir gazeteci olarak şimdi sormak istiyorum. Açıklamasında “Emek hırsızlığı yok. Yandaş kayırma yok. Hayal satma yok” diyen Aslan Yılmaz’a sormak istiyorum. Hatta son yılların en ağır ithamlarında bulunan Aslan Yılmaz’a ekibinde başkan yardımcılığı görevi Akyazı Belediye Başkanı Bilal Soykan’a da sormak istiyorum. Sakarya’da hangi belediye başkanı hayal satıyor! Kim yandaş kayırıyor! Kim emek hırsızlığı yapıyor! Kim bunlar, hangi belediye başkanları, bu sözleri söyleyen ve bu sözleri söyleyeni başkan yardımcısı yapan çıksın açıklasın” diye konuştu.

Bıçkıdere davasında keşif günü belli oldu Bıçkıdere davasında keşif günü belli oldu

Gazeteci Cumalı, “Sakarya’da şu anda Kaynarca Belediye Başkanı Murat Kefli, Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı, Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar, Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, Karapürçek Belediye Başkanı Orhan Yıldırım, Söğütlü Belediye Başkanı Koray Oktay Özten, Ferizli Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu, Sapanca Belediye Başkanı Özcan Özen, Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu, Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya, Pamukova Belediye Başkanı İbrahim Güven Övün, Taraklı Belediye Başkanı İbrahim Pilavcı, Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu, Erenler Belediye Başkanı Fevzi Kılıç, Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar ve Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce belediye başkanlığı makamında oturuyor. Bunlardan hangisi veya hangileri ‘Emek hırsızlığı, yandaş kayırma ve hayal satıyor. Açıklayın kamuoyu öğrensin” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dünyadaki savaşlar, ekonomik kriz, Pandemi gibi büyük sorunlarla uğraşırken, diğer yandan Türkiye’de hızla yaklaşan seçimlerle ilgili gecesini gündüzüne kattığını belirten gazeteci Cumalı, “Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan böylesine büyük meselelerle boğuşurken, Sakarya’da Akyazı Belediye Başkan Yardımcısı Aslan Yılmaz Cumhur İttifakı bünyesinde bulunan ildeki bütün belediye başkanlarına ağır ithamlarda bulunuyor. Belediye başkan yardımcısı “Emek hırsızlığı yok. Yandaş kayırma yok. Hayal satma yok” diyerek AK Partili ve MHP’li belediye başkanlarını toplumun önünde küçük düşürüyor. Peki ama neden! Neden bu böyle yapıyor! Ve neden AK Parti Sakarya Milletvekilleri ile AK Parti Sakarya İl Başkanı Yunus Tever bu olay karşısında gereğini yapmıyor! Seçimler öncesi yaşanan bu skandal bence AK Partiye verilebilecek ben büyük yaralardan birisidir. Ve ne yazık ki bu skandalla ilgili birileri gereğini yapacağına, olayı örtbas etmek istiyorlar. Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın verdiği mücadeleye yazık” dedi.