HALK54

Sakarya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği’nin başkanlar kurulu toplantısında Başkan Hasan Alişan’ın Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce kastederek 'Herkes haddini bilecek' açıklaması şehirde gündem olmuştu. 

Ahilik Haftası kutlama kapsamında SESOB Hizmet Binası Konferans Salonu'nda düzenlenen programda konuşan SESOB Başkanı Hasan Alişan, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Sözlerimin arkasındayım” dedi.

Alişan, yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

"Ben sözümün arkasındayım. Büyükşehir Belediye Başkanım bugün takım olarak geleceklerdi gelemediler. Neden gelemediklerinin gerekçesini söylediler. Yarın Ahilik Haftasını kutlamak için teşkilatımıza ziyarete geleceklerini bir kez daha ifade etmek istiyorum. Bugüne kadar ben ne söylediysem hep dik durdum, dik durmaya da devam edeceğim.

Allah, sizin bana olan desteğinizi hiç bir zaman esirgemesin.  Ben onu özellikle söyleme istiyorum. Tabi ki basın çeşitli şeylerde konuyu büyütüyorlar. Kendi kendine büyütsünler önemli değil. Ben doğru neyse onu yapmaya özen ve gayret gösteriyorum. Onun için varım. Önce ben haddimi biliyorum.

Kendim haddimi biliyorum. Asla ve asla Büyükşehir Belediyesine had bildirmek gibi bir keyfiyetim asla olamaz. Davetiyeyi gönderdim, davetiyeyi özel kalem müdürümüze de kendisine ilettik. Başkanlar kurulu adına randevu talep ettim. Randevu almadan gitmeyeceğimi söyledim, gitmem de. Fakat kendisi davetiye göndermediğimizi söylediği için ben de Çarşamba günü 09.05’te… Bakın güvenlik felan söz konusu değil.

Şehirde büyük heyecan yaşattı! Sakarya'da gündem Büyükşehir konutları Şehirde büyük heyecan yaşattı! Sakarya'da gündem Büyükşehir konutları

Kesinlikle ben bunu kamuoyunu çok meşgul ettiği için vurgulamak istedim. Bunun dışında ben Büyükşehir Belediyesine had bildirme gibi bir keyfiyetim asla söz konusu değil. Olmaz da. Ben bu düşüncemizi özellikle söylemek istedim. Çünkü kamuoyunu çok meşgul etti. Yeter, bende insanım ha. Ama şu var, ne söylediysem arkasındayım. Hiç bir zaman geri adım atmadım, atmayacağım, atmam da.  "