Sakarya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Alişan, Adapazarı’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 101.yılı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

48 yeni işyeri için düğmeye basıldı 48 yeni işyeri için düğmeye basıldı

Şanlı İstiklal Harbimizin Türk ulusunun bağımsızlık aşkını tüm dünyaya gösterdiğini ifade eden Sakarya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Alişan, “Kurtuluş Savaşımız ülkemizin dört bir yanında büyük ve şanlı destanların yaşandığı, dünyaya bağımsızlığımızı haykırdığımız kutlu bir olaydır.

Bundan tam 101 yıl önce Adapazarı halkı da bağımsızlığından asla vazgeçmeyeceğini göstererek hürriyetini büyük bir kahramanlık destanı ile eline almıştır. Halit Mollalar, Kazım Kaptanlar ve daha nicelerinin büyük emekleri ile minarelerinden ezanların dinmediği, bayrağının göklerden inmediği Adapazarı hürriyetimizin bir sembolü olarak karşımızda durmaktadır.

Bu duygu ve düşüncelerle Adapazarı’mızın düşman işgalinden kurtuluşunun 101.yılında vatan topraklarımız için şehit düşen ve gazi olan tüm kahramanlarımızı saygı ve minnetle anıyorum” dedi.