Saadet Partisi İl Başkanı Hasan Zengin, dün itibarıyla tüm siyasi partilerin milletvekili aday listelerini YSK'ya teslim etmesinin ardından seçim sürecine ilişkin yazılı bir açıklama yaptı. Zengin, açıklamasında şunları kaydetti:

"Dün itibarıyla tüm siyasi partilerin ülkemizdeki milletvekili adayları YSK’ya teslim edilmiştir. Öncelikle 14 Mayıs’ta gerçekleşecek Cumhurbaşkanlığı ve 28. dönem TBMM seçimlerinin hepimiz için hayırlı olmasını temenni ediyorum.

2018 yılında temellerini attığımız Millet İttifakı bugün gelinen noktada masayı genişletmiş ve ülkemizin tamamını kucaklayan bir duruma gelmiştir. Seçim mevzuatında yapılan değişiklikler, millet iradesinin en güçlü şekilde temsilini sağlamak maksadıyla, siyasi partilere alternatif yol bulma mecburiyeti getirmiştir. Biz de bu kapsamda 6 siyasi parti olarak hiçbir oyun heba olmaması için, verilen her bir oyun TBMM’de temsilinin sağlanması için bir gayret içerisine girdik. Nihayetinde 5 siyasi parti Sakarya’mızda CHP listelerinden girecek olup, İyi Parti de ayrıca seçime girecektir. Teşkilatlarımızda farklı kademelerde görev almış kıymetli kardeşim Ali Fethi Gürler de bizim adayımız olarak CHP listelerinden seçime girecektir.

Yerel seçimde işbirliği yapacaklar mı? İYİ Parti'nin CHP'den "Büyükşehir" talebi var Yerel seçimde işbirliği yapacaklar mı? İYİ Parti'nin CHP'den "Büyükşehir" talebi var

Tek adam anlayışının son bulacağı, ehliyet ve liyakatin esas alındığı bir yönetim biçiminin hayat bulacağı, korku duvarlarının yıkıldığı ve ülkede yaşayan her bir ferdin kendisini özgür hissettiği, hiç kimsenin ötekileştirilmediği, ortak aklın esas alındığı bir Türkiye için tüm teşkilatlarımızla en güçlü çalışmayı yapacağız."