Karasu Belediyesi’nin başta arsa-arazi vergisi olmak üzere çeşitli alacaklarını icra yoluyla tahsil etmesi mağduriyetlere yol açmaya devam ediyor. Uygulamanın son kurbanı Mehmet Teoman Aldemir oldu.

Bilim insanları, dünyada 20 katrilyon karınca olduğunu tahmin ediyor Bilim insanları, dünyada 20 katrilyon karınca olduğunu tahmin ediyor

Hasta ziyareti için Karasu’dan Adapazarı’na giden Mehmet Teoman Aldemir’in aracına dönüş yolunda jandarma trafik ekiplerince el konuldu ve trafikten men edildi. Gerekçe belediyeye olan borç!

ARACA İCRA KONULMUŞ
18 Eylül Pazar günü akşam saatlerinde Annesi Sultan Aldemir üzerine kayıtlı 16 SE 735 plakalı otomobille Adapazarı-Karasu arasında seyir halindeki Aldemir Tigem kavşağında jandarma trafik ekibi tarafından durduruldu. Yapılan kontrolde Aldemir’in kullandığı aracına Karasu Belediyesi’ne olan ve icraya konulan borcu gerekçesiyle el konuldu. Aldemir’in kendilerine böyle bir borç tebligatı gelmediği itirazı ise herhangi bir karşılık bulmadı.

‘BAŞINIZIN ÇARESİNE BAKIN’
Acil bir durum nedeniyle yola çıktığı için kıyafetinin uygun olmadığını belirttiğini söyleyen Mehmet Teoman Aldemir başından geçen olayı Karasu Haber’e anlattı.  Aracının trafikten men edilmesine itirazına ekiplerin “Bizim yapabileceğimiz bir şeyimiz yok” karşılığını verdiğini belirten Aldemir şunları söyledi: “Otomobilde iki kişiydik. Bize araç çağırıp gidebilirsiniz dediler. Ben şortla ortada kaldım. O an üzerimizde para olmayabilirdi. Bir müddet sonra memurlar nöbetlerinin tamamlanacağı saat 22.00’yi beklersek bizi ilçe merkezine bırakabileceklerini söylediler. Biz de taksi çağırıp ilçeye döndük.  Araca el koyup yediemin parkına çektiler.”

‘TEBLİGATTAN HABERİMİZ YOK’
Aracın annesi üzerine kayıtlı olduğunu anlatan Mehmet Teoman Aldemir, kendilerine belediyeden herhangi bir tebligat yapılmadığını ve borç miktarını da bilmediğini de aktardı. Aldemir, “Bir süredir belediyenin bu tür uygulamalarından yakınanlar olduğunu duyuyordum. Ancak benim de başıma gelebileceğini hesap etmemiştim. Gerçekten insan şoka giriyor. Düşünün o anda derdinizi ifade edecek bir kişi bile bulamıyorsunuz. Vatandaş böyle bir uygulamayı hak etmiyor” ifadelerini kullandı. (Karasuhaber.com)