Hüseyin Cumalı’nın haberi 

NE OLMUŞTU!
Adapazarı Şirinevler Mahallesi’nde dün meydana gelen olayda, 112 Acil Servis Ambulans ekibi görüntü alan gazetecilere “Çekin yapamazsınız. Müdürümüz Necip beyin kesin talimatı var” demesi üzerine basın mensupları canlı hedef haline geldi. Gazetecilerin, “Biz, sizi değil genel çekim yapıyoruz. Ayrıca kamu açık alanda biz görevimizi yapabiliriz” dediği o anlarda 112 Acil servis çalışına “bende sizi çekeceğim” diyerek Sabah Gazetesi Sakarya Muhabiri Hüseyin Cumalı, Show TV Sakarya Muhabiri Nurettin Eryılmaz ve Yeni Haber Gazetesi Muhabiri Fuat Koçer’in görüntüsü aldı.

Yıldız'dan hayvanları koruma günü mesajı Yıldız'dan hayvanları koruma günü mesajı

ÖLÜM İLE TEHDİT
Kamuya açık alanda çekim yapan gazeteciler bir anda hedef olurken Özel Bilge Hastanesi’nde çalıştığı ortaya çıkan sivil kıyafetli bir kişi “Çekim yapmayın. Bende sağlıkçıyım” diyerek gazetecilerin üzerine yürüdü. Gazetecilerin, “Biz görevimizi yapıyoruz” dediği anda bir anda saldırmaya başlayan şahsı ‘Terbiyesizler, yavşaklar, sizi öldürürüm’ diyerek tehditlerde bulundu. Ancak 112 Acil servis Ambulans ekibinin gazetecilere önce bağırması ve sonrasında saldırmasıyla birlikte olay yerindeki kahvehaneden çıkanlar önce araya girdi. Ancak tansiyonun her geçen dakika büyüdüğü olayda bazı vatandaşlarında gazetecilere “Çekmeyin, basın gidin. Laftan anlayın” demesiyle arbede çıktı.

112 EKİBİ ÇEKİMDE
İşte bu olaydan kısa bir süre sonra Halk54 İhbar Hattı’na gelen bir görüntü soru işaretine neden oldu. Olay yerine gelen bir 112 Acil sağlık ekibi bina içindeki hastaya müdahale etmek yerine cep telefonuyla itfaiye araçları ile çevreyi görüntülemeye başladı. 112 Acil çalışanın neden hastaya müdahale etmek yerine cep telefonuyla çekim yaptığı anlaşılmaz iken olayı gören bir vatandaş 112 Acil Servisin çekim yapmasını görüntüledi. 

YETKİSİ VAR MI!
Ortaya çıkan bu görüntüler sonrasında ise basın mensupları, “Görevini yapan gazetecilere ‘çekim yapmayın’ diyerek canlı hedef yapan 112 Acil servis çalışanları neden görüntü çekiyor! Neden hastaya müdahale etmiyor! 112 Acil Servis çalışanlarının görüntü çekmesindeki amaç ne olabilir! Kim için çekim yapılıyor! Ayrıca gazeteciye ‘çekme’ diyerek işini yapmasına engel olan 112 Acil servis çalışanlarının görüntü alma yetkisi var mı!” diyerek tepkilerini dile getirdi.