Nadir Kurtulan

Sakarya’nın tek uydu kanalı olan TV 264 ekranlarında her hafta Cuma günü canlı yayında gündemin tartışıldığı “Gazeteciler Soruyor” Hakan Turhan’ın moderatörlüğünde gazeteciler Safa Polat, Raif Ugan ve Hüseyin Cumalı’nın sıcak gündeme değerlendirmesiyle yapıldı. 

Başkan Yüce: Bizim zabıtamız yıkıcı değil, yapıcı olma çabasıyla çalışmalı Başkan Yüce: Bizim zabıtamız yıkıcı değil, yapıcı olma çabasıyla çalışmalı

1bfacad6-9017-4a29-85ef-1d907fbcc386

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’nin yoğun çalışmalarıyla birlikte Adapazarı-Serdivan arasındaki 1. etap kısmının resmi gazetede yayınlanması ele alan gazeteciler, uzun yıllar sonra Sakarya’ya büyük bir müjde verildiği belirtildi. 

dccfd3e9-032a-407f-9aa4-ac26ef040b40

Gazeteci Safa Polat raylı sistemden artık geri dönüş olmadığına vurgu yaparak, resmi gazetede yayınlanmasıyla birlikte raylı sistemin start aldığını anımsattı. Uzun yıllardır beklenen raylı sistemin kesinleşmesiyle birlikte şehirde heyecan yaşandığını belirten Raif Ugan ise, “Başkan Ekrem Yüce başta olmak üzere emeği geçenleri kutlarım” dedi. Cumhuriyetin 100. yılında Sakarya’ya çok önemli bir müjde verildiğini belirten gazeteci Hüseyin Cumalı ise, “ Rahmetli Aziz Duran, eski başkan Zeki Toçoğlu ve mevcut başkan Ekrem Yüce raylı sistem için yoğun mesai harcadı. Ancak Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce adeta Ankara’da kamp kurdu ve bu işi bitirdi” dedi.

c6b9efbc-1255-4168-9947-0b68a2130ce1

TV 264 ekranlarında yayınlanan “Son Düzlük” isimli programda Kemal Turgaç, Cihan Saraç ve Kenan Çatalbaş’ın Raylı sistemle ilgili konuşmalarına atıfta bulunan Hüseyin Cumalı, “Bu üç kişiyi baz alarak kentteki bu zihniyette olan birileri var. Ne yapılsa beğenmiyor, ne yapılsa karşı görüşte algı yapmaya çalışıyor, ne yapılsa ille eleştiriyor, ne yapılsa hafife almaya çalışıyor. Ama birileri de var ki bu kente hizmet ediyor. Ben bizzat biliyorum ki Başkan Yüce, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdülkadir Uraloğlu ile sürekli temasta bulundu. Ve bakan Uraloğlu da Raylı sistemi gündemine aldı” diye konuştu.

604e3bd7-03db-445c-aa9a-19da677d71ab

Başkan Ekrem Yüce’nin Ankara’da uzun zamandır mücadele verdiğini, yılmadığını ve Raylı Sistemi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın önüne gelmesine kadar mücadele ettiğini vurgulayan gazeteci Cumalı, “Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzasıyla raylı sistem resmi gazete de yayınlandı. Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılında Sakarya’ya bu büyük bir armağan oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan başta olmak üzere büyük emeği geçen Ekrem Yüce, AK Parti il başkanı, milletvekilleri, herkesi kutlarım” dedi.

0cfd9d5d-62ca-4820-b139-7beafa8181ef