Adapazarı Tozlu Camii’nde izdihama neden olan Şeyh Osman El-Hamis'in Yenikent 15 Temmuz Camili Mahallesi’ndeki Şeyh Edebali Camii’ni de gezdiği ortaya çıktı.

Hüseyin Cumalı’nın haberi 

NE OLMUŞTU!
Türkiye, Şeyh Osman El-Hamis'in  Adapazarı’na gelişi ve ortaya çıkan görüntüyü konuşmaya devam ediyor. Adapazarı Tozlu Cami'ne geçen Cuma günü gelen Kuveytli müftü Şeyh Osman el-Hamis ilk önce İkindi namazını kıldırdı. Namaz sonrası azıl geliş sebebi olan 
“Alay edenlere karşı biz sana yeteriz” konulu konferans veren şeyh Suriyeli ve Iraklı sığınmacılara, "Bu memleketin kıymetini bilin" şeklinde seslendi. 

İZDİHAM YAŞANDI
Vaazın ardından camiden ayrılmak isteyen Şeyh Osman el-Hamis'in etrafı Suriyeli ve Iraklılar tarafından sarılmış, kalabalığın arasından zorlukla araca binen Şeyh Osman el-Hamis buradan ayrılmak istese de ayrılamamıştı. Şeyhi görebilmek için aracını etrafını da saran sığınmacılar tekbir getirirken, bu görüntülerin sosyal medyaya düşmesi bir anda gündem olmuştu.

Jüpiter'in en net fotoğraflarından biri yayınlandı Jüpiter'in en net fotoğraflarından biri yayınlandı

ŞEYH EDEBALİ CAMİİ
Arap camiasında oldukça tanınmış bir isim olduğu öğrenilen şeyh Şeyh Osman El-Hamis'in Adapazarı’nda oluşturduğu görüntü ise sosyal medyada tepki çekmeye devam şeyhin Adapazarı turuna çıktığı da ortaya çıktı. Kısa süre önce yapımı tamamlanan Yenikent 15 Temmuz Camili Mahallesi’ndeki Şeyh Edebali Camii’ni gezen Şeyh Osman el-Hamis cami içinde yaptırılan Mesci-i Aksa müzesi’ni de inceledi. Camiyi gezen Şeyh ve beraberindekiler ardından Yenikent’ten ayrıldı.

seyh2seyh1