Depremzede çocuklara başkan yüce ve Sofuoğlu bisiklet dağıttı

Büyükşehir şehir tanıtım gezilerine devam ediyor Büyükşehir şehir tanıtım gezilerine devam ediyor

Zeynep Şişe / Tuğba Karaçalı

Haydi, Sakarya Bas Pedala programının Mart ayında 10. bölümü halk54.com ekranlarından bisiklet severle buluşuyor.

Sakaryalı bisiklet severlerin fenomen olan “haydi bas pedala olan” olan programı ayda bir kez yayınlanıyor, Genel Koordinatör Nurettin Eryılmaz’ın hazırlayıp sunduğu, ‘programının 10. bölümü yayında.

Depremzede çocukların bisiklete sevinci.

Türkiye Motosiklet Federasyonu Milli Takımlar Kaptanı ve Sakarya milletvekili Kenan Sofuoğlu,  Akyazı ilçesinde asrın felaketi olan depremin ardından ilimize gelen depremzede ailelerin çocuklarına Sakarya büyükşehir belediye başkanı Ekrem Yüce’yle birlikte 100 adet bisikletleri dağıtımı yaparak çocukları ATV aracı ile piste tur attırdı. 

Sakarya’ya gelen ve şehirde ikamet eden depremzede ailelerin çocuklarına Türkiye Motosiklet Federasyonu Milli Takımlar Kaptanı ve AK Parti Sakarya Milletvekili Kenan Sofuoğlu, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü koordinesinde 100 bisiklet hediye etti.

Sofuoğlu’nun Akyazı ilçesinde bulunan pistinde yapılan etkinlikte bisikletleriyle buluşan minik depremzedeler ayrıca kullandığı araçlarla gündemden düşmeyen Sofuoğlu’nun 4 yaşındaki oğlu Zayn ile ATV aracına binerek piste tur attırarak unutulmaz bir gün yaşadılar.

Sofuoğlu herkes üzerine düşeni yaptı

Türkiye Motosiklet Federasyonu Milli Takımlar Kaptanı ve AK Parti Sakarya Milletvekili Kenan Sofuoğlu, "Büyük bir afet yaşadık ve bu afetle alakalı her bir vatandaşın üzerine düşeni yapmaya çalıştığını hepimiz çok iyi gördük. Biz de deprem bölgesinde bulunduk. Herkes kendi eliyle üzerine düşeni yapmaya çalıştı. Ben normalde bu programı deprem bölgesinde yapmak istiyordum. Bir çadır kentte ya da o bölgede bir yerde çocuklara 100 tane bisiklet hediye getirmek istedim ama malum o bölgede şu an bir yoğunluk var. “ diye konuştu.

Deprem bölgesine Sakarya seferber oldu.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce,” Kahramanmaraş merkez üstü depremin ardından yardım için bölgeye koştuklarını depremzedeler için yaptıkları çalışmaları anlattı. 

Bisiklet dağıtım programında Akyazı Belediye Başkanı Bilal Soykan, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü yetkilileri ve depremzede aileler de hazır bulundu.