Nurettin Eryılmaz

Yüce 4 buçuk yıllık bilançoyu açıkladı: “Rekorlar kırdık, kırmaya devam edeceğiz” Yüce 4 buçuk yıllık bilançoyu açıkladı: “Rekorlar kırdık, kırmaya devam edeceğiz”

Sakaryalı bisiklet severlerin fenomen olan “Haydi Sakarya Bas Pedala ” adlı program ayda bir kez yayınlanıyor, Genel Koordinatörlüğünü Nurettin Eryılmaz’ın hazırlayıp sunduğu, programının 16. bölümü yayınlandı.

Cumhuriyetimizin 100 yıl coşkusu

Tüm yurdu saran 100. yılında Türkiye Cumhuriyeti sevgisi büyük bir coşku ile tüm illerde ve Sakarya’da ilçelerde 85 milyon top yekûn kutladık. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı töreninde Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü 1923 kişiden oluşan öğrenciler grubu harmandalı oyununu sergilediler. Atatürk Bulvarında bayram coşkusu halk54.com drone kamerasından havadan böyle görüntülendi.

Bisikletin kalbi Sakarya’da attı

Cumhurbaşkanlığı himayelerinde düzenlediği Bike Fest bisiklet şampiyonası muhteşem yarış ve görüntülere sahne oldu. Cumhuriyetin 100. yıldönümünde, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda düzenlenen UEC MTB Eliminator Avrupa Şampiyonası yarışlarıyla Sakarya’nın adı yeniden dünya sahnesine adını yazdırdı.

‘Bisiklet Dostu Şehir’ ünvanlı Sakarya, Cumhurbaşkanlığı himayelerinde düzenlediği bisiklet şöleni ‘Bike Fest’ ile yine dünya sahnesine çıktı. Cumhuriyetin 100. yıldönümünde, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda Adapazarı ilçesi camili Ayçiçeği Bisiklet Vadisi’nde gerçekleşen UEC MTB Eliminator Avrupa Şampiyonası yarışlarıyla dünyanın gözü yeniden Sakarya’ya çevrildi. Dünya şampiyonları, Avrupa Şampiyonlarının da yer aldığı onlarca sporcu katıldığı dev yarış tüm dünyada canlı olarak ekranlara geldi.

SUBÜ’den bisiklet etkinliği

SUBÜ’de Türkiye Cumhuriyeti’nin 100’üncü yılı münasebetiyle ‘Cumhuriyetin 100. Yılında 100 Pedal’ etkinliği düzenlendi. Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı tarafından Türkiye Cumhuriyeti’nin 100’üncü yılı münasebetiyle ‘Cumhuriyetin 100. Yılında 100 Pedal’ etkinliği düzenlendi. Akademisyen, idari personel ve öğrencilerden oluşan 100’e yakın katılımcının yer aldığı etkinlikte kampüs dışındaki ilk kavşak ve Fen Fakültesi kavşağı arasında toplam 3 tur atıldı.

Bisikletliler Derneği etkinliği

Merkezi Serdivan ilçesinde bulunan Bisikletliler Derneği Sakarya Şubesi Cumhuriyetimizin 100. Yılı şehirde Bisiklet Turu gerçekleştirdi. Bisikletliler Derneği Sakarya Şubesinden yapılan açıklamada “ Cumhuriyetimizin 100. Yılında şehrimizi uçtan uca Türk Bayraklarımızla pedallardık. Cumhuriyetimizin erdem ve değerlerine saygılı, kıymetinin bilincinde olup bu anlamlı günü birlikte güzelleştirdiğimiz herkese teşekkür ederiz.  Bize vatanımızı ve Cumhuriyetimizi kazandıran başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyor, saygı ve minnetle anıyoruz.” ifadelerini kulandılar.